שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

נדחה ערעור מרגול: "חיבקה את אטדגי להטעיה"

הזמרת החשודה בסחיטה באיומים תישאר עוד שלושה ימים במעצר. המשטרה טענה שצנעני היא החשודה המרכזית. "דיברה בשיחה על החאווה הזה שצריך לשלם". עוד נטען שהפעילה עבריינים וידעה מתי משתחררים מהכלא: "חלק מפאזל ענק של אלף חלקים". עורך דינה: רצח אופי

מרגול ממשיכה להילחם על שמה הטוב, והמשטרה זוכה לגיבוי מבית המשפט ושולפת עוד "פנינים": יום לאחר הדיון הסוער בעניינה, חזרה הבוקר (יום ג') מרגלית צנעני לבית המשפט. המחוזי בפתח-תקווה דחה את ערעורה על ההחלטה להאריך שנית את מעצרה בארבעה ימים. במשטרה חשפו חומרים נוספים מחקירתה בחשד לסחיטה באיומים. לדברי נציג המשטרה, מרגול צוטטה כמדברת על "החאווה הזה שצריך לשלם ומה יקרה אם לא".

 

פרשת מרגול - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

נציג המשטרה ניצב-משנה אלון גרוסמן, הדגיש בדיון ש"אנחנו לא מתבססים על הסלנג שלה. זה רק חלק קטן ממסכת הסחיטה שלה כחשודה המרכזית והעיקרית בפרשה, רק חלק מפאזל ענק של אלף חלקים. היא חברה לעבריינים, הפעילה אותם תוך שהיא יודעת איך הם פועלים, למי הם קשורים ומתי חלקם ישתחררו מן הכלא".

 

עוד לפי החשד שהוצג, מרגול עדכנה את השותפים לסחיטה "לכל אורך הזמן על השפעת הסחיטה על אטדגי, דאגה לכל פעולות הסחיטה והורידה את רמת הלחץ ממנו כאשר היא דואגת לשדר כלפיו עסקים כרגיל של חיבוקים ונשיקות. אנו ערים למעמדה ויש לנו גם רגשי חמלה אבל אנו עושים את עבודתנו וחייבים למצות את החקירה", הדגיש.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

השופט, אברהם טל, נימק את החלטתו לדחות את ערעורה של מרגלית צנעני: "עיון בחומר החקירה שהוצג בפני מעלה חשד סביר לביצוע הדברים המיוחסים לצנעני ויש בהם שכשלעצמם כדי לעורר חשש לשיבוש חקירה אם תשוחרר. עיון בהודעות שנגבו מצנעני מעלה כי נאמרו לה החשדות, נושא החקירה ואף זהותם של האנשים הקשורים לחשדות אלה, כך שהיא יודעת במה היא חשודה ואף התייחסה עד אתמול לכל אחד מהחשדות שהוצגו בפניה".

 

לדבריו, "יש לקיים את פעולות החקירה כאשר צנעני במעצר אחרת הן עלולות להיות מסוכלות. איני מקבל את טענות סנגוריה של צנעני בכל הקשור לאפליה פסולה בינה לבין החשוד בן דוד (האמרגן החשוד בתיווך לסחיטה - י.ז) ששוחרר לפני שהסתיימו ימי מעצרו, שכן חלקה של צנעני שונה מחלקו". השופט גם התייחס להדלפת תמונתה כעצירה ואמר: "חזקה על סנגוריה של צנעני שיינקטו בכל הצעדים שיש לדעתם לנקוט בקשר לפרסום אותה תמונה".

 

עו"ד ששי גז עם נציג המשטרה מחוץ לאולם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד ששי גז עם נציג המשטרה מחוץ לאולם(צילום: מוטי קמחי)

 

בתום הדיון אמר סנגורה של הזמרת, עו"ד ששי גז, כי "קשה למרגול, אבל היא חזקה ויודעת היטב שלא עברה שום עבירה פלילית. מנסים לשבור אותה בחקירה ולהגיד לה שהיא לא תחזור להיות כפי שהייתה. היא תחזור לשתף פעולה עם חוקריה לאחר שאלו יוחלפו וחשוב להזכיר שגם ארבעה ראשי ממשלה בישראל נחקרו מבלי שהוגש נגדם כתב אישום".

 

השופט אסר על צילום

בניגוד לדיונים אחרים, השופט טל אסר לצלם את צנעני. היא נראתה מתוחה מאוד במהלך הדיון ובכל פעם שנפתחה דלת האולם, מיהרה לחזור ולענוד את משקפי השמש שלה. בחלק מהפעמים שהדלת נפתחה, אמרה בלחש: "מי זה? מי זה?". 

 

צנעני עצמה ישבה בשקט בדיון, מורידה ומעלה לסירוגין את משקפי השמש. סנגורה, עו"ד ששי גז, הציג שוב לשופט את גזיר העיתון עם תמונתה מבית המעצר בכלא נווה תרצה: "עושים לה רצח אופי. מקווים שהמשטרה לא פועלת משיקולי רייטינג". לדיון הגיע גם גרושה של מרגול, מורדי, שאמר בהקשר לפרסום תמונתה בבית המעצר: "זה גועל נפש מה שעשו לה עם התמונה. היא זו שתומכת בי". 

 

צוות החוקרים מחוץ לאולם הדיונים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
צוות החוקרים מחוץ לאולם הדיונים(צילום: מוטי קמחי)

 

אתמול לאחר שפרצה בבכי באולם בית המשפט למראה תמונתה כעצירה שהודלפה לכלי התקשורת, החליטה מרגול לשנות טקטיקה בחקירה. לאחר הדיון הדרמטי, הובאה הזמרת להמשך חקירה במתקני היחידה הכלכלית, אך לראשונה סירבה לענות לשאלות החוקרים. "אתם מנסים לשבור אותי, השפלתם אותי", הטיחה בהם.

 

בינתיים מקווה המשטרה להשלים קצוות אחרונים של חקירה ולנסות להגיש הצהרת תובע עד סוף השבוע, על כוונה להגיש אישום. המשטרה מתכוונת אז גם לבקש להאריך את מעצרה של הזמרת עד לתום ההליכים נגדה. גורמים המעורים בחקירה סיפרו כי חלקה של צנעני בפרשת הסחיטה אינו שולי אלא מרכזי, וכי הדברים יתגלו בכתב האישום. ככל שהחקירה הולכת ומעמיקה, כך מתגלים פרטים נוספים המסבכים את הזמרת.

 

אף שגם בימים שלפני מעצרה צנעני נצפתה בחברתו של האמרגן אסף אטדגי, שבסחיטתו היא חשודה, החוקרים בטוחים שאטדגי היה נתון גם אז לאיומים של צנעני ופחד ממנה. כעת ניתן לומר כי באותו הזמן כבר שיתף אטדגי פעולה עם החוקרים, ומסר עדות שהפלילה את מרגול בחדרי החקירות. למרות זאת, כלפי חוץ הוא שידר "עסקים כרגיל", ואף ליווה את צנעני לעצרת ההזדהות עם המחאה החברתית בבאר-שבע.


פורסם לראשונה 23/08/2011 12:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צנעני אתמול בבית המשפט
צילום: דרור עינב
מומלצים