שתף קטע נבחר

בדקנו: ערכות יצירה לילדים עד 50 שקלים

השבוע האחרון של החופש הגדול הוא לרוב גם הקשה מכולם: השעמום גובר, החום גדול והתקציב כבר מזמן נגמר. ערכות היצירה יכולות למלא את הזמן - ובמזגן. בדקנו עבורכם אילו מהן יעסיקו את הילדים - בלי לגרום לכם לחור בכיס

כבר ביקרתם בגן החיות, הייתם עשרות פעמים בג'ימבורי והילדים כבר שחומים מרוב ביקורים בים ובבריכה. הייתם מצפים לכך שהחופש כבר יגיע אל סופו - אבל הוא עדיין כאן. הורים, החדשות הטובות: מדובר בשבוע האחרון, ואחריו כולם חוזרים לבית הספר ולגן.

 

מה עוד בדקנו:

אחת הדרכים היעילות להעביר את הזמן בשבוע הפשוט הזה, ומבלי לצאת מהמזגן, הן ערכות היצירה. נכון, יצירות אפשר להכין עם הילדים גם מקרטונים ישנים וצבעי גואש, אבל ערכות היצירה לרוב מציעות רעיונות מעט שונים, כאלו שמושכים את הילדים קצת יותר.

 

בדקנו עבורכם אלו ערכות יצירה יעשו את העבודה - ובזול, כלומר שמחירם עד 50 שקלים. נדגיש כי השוק מוצף בערכות שונות ואנו בדקנו רק את אלו שנשלחו אלינו על ידי המשווקים או רשתות הצעצועים ושהוגדרו על ידם כערכות יצירה, ועל פי הגדרה זו גם נעשה הדירוג.

 

רובוט להרכבה

 (צילום: קידיז) (צילום: קידיז)
(צילום: קידיז)
 

 

מה? חלקי רובוט העשויים מקרטון עבה וצבעוני, המגיע חתוך בהתאם לדמות רובוט משוכלל. הקרטון חתוך בצורה שמאפשרת השלמת החלקים זה לזה ושילובם על ידי קיפולים בלבד, ללא צורך בדבק. הערכה תורמת לפיתוח המוטוריקה העדינה, היצירה והדמיון, עם חדוות היצירה עד לקבלת התוצר הסופי – רובוט מושלם בגובה 19 ס"מ. מוצע בשלושה צבעים: כחול, אפור, וכתום-ירוק.

 

דבר הנסיינים: בן העשר, שמאוד אוהב את עולם הרובוטיקה, עסק בבניית היצירה במשך שעה ארוכה והגדיר אותה כ"יצירה הטובה ביותר בעולם". ואכן, מדובר בהרכבה פשוטה למדי, שגם ילדים צעירים יותר לא יצטרכו עזרה כדי לבצע, ולבסוף נשארים עם רובוט ביד שמזיז את הראש ואת הרגליים. גם החומר ממנו הוא מורכב נראה עמיד למדי - ונותן תמורה טובה מאוד לכסף.

 

מחיר: 50 שקלים.

 

גיל: שבע ומעלה.

 

איפה משיגים? באתר קידיז ובחנויות הנבחרות. 

 

ספינת פיראטים

 

מה? ערכה המכילה כל מה שנדרש להכנת ספינת פיראטים תלת מימדית, כולל דמויות ודפי מדבקות.

 

דבר הנסיינים: את הערכה קיבל לידיו ילד בן שבע וחצי שיצירה הוא שמו השני. בהתחלה הוא קצת התאכזב מכך שאין הרבה מה "ליצור", מלבד חיבור הספינה, חיבור המעמדים של הפיראטים והדבקת מדבקות של חלקי הספינה השונים. אבל ברגע שמלאכת ההרכבה הסתיימה הוא פסק באופן חד משמעי שמדובר ב"ימירה הכי כייפית" והמשיך לשחק עם הספינה במשחקי דמיון עוד זמן רב, במקום להתחבר לאחד המסכים שבבית. בקיצור, המשימה הושלמה. 

 

מחיר: 39 שקלים.

 

גיל: חמש ומעלה.

 

איפה משיגים? באתר בוטן

 

 

אריגה בנייר

 (צילום: דני לרנר) (צילום: דני לרנר)
(צילום: דני לרנר)

 

מה? ערכה של ALEX באמצעותה הילדים יוכלו לתפור תמונות בקלות רבה בסגנון שתי וערב. הערכה כוללת ארבע תמונות והרבה גזרי נייר להנאת הילדים.

 

דבר הנסיינים: את הערכה קיבלו לילדים שלושה ילדים בגילאי ארבע, שבע וחצי ועשר. כולם נהנו להכין את התמונות ועמדו במשימה בקלות, כולל בת הארבע. הערכה העסיקה אותם זמן רב יחסית והתוצאה, תמונה יפה בשתי וערב (ערך מוסף: הם למדו את המושג שתי בערב ואיך צריך "לתפעל" דבר כזה), מצאה חן בעיניהם מאוד.   

 

מחיר: 50 שקלים.

 

גיל: שלוש ומעלה.

 

איפה משיגים? ברשת חנויות "טויס אר אס".

 

 

בצק דרדס

 (צילום: שמואל שוורץ) (צילום: שמואל שוורץ)
(צילום: שמואל שוורץ)

 

מה? ערכה מבית "הבוס הקטן" הכוללת בצק ריחני בשני צבעים, לבן ותכלת, המותאם ללישה וייעודי למשחק עבור ילדים, בהיותו לא רעיל ומיוצר מחומרים בטיחותיים לשימוש, בהתאם לתקני מכון התקנים המחמירים. בערכה שלוש תבניות פלסטיק שונות, בדגמי "הדרדסים".

 

דבר הנסיינים: הדרדסים הכחולים הם בהחלט ה-טרנד של הקיץ ולכן הערכה התקבלה בהתלהבות אצל כל הילדים. הבצק רך ובעל ריח נעים והעובדה שהוא אינו רעיל הופכת אותו לידידותי לשימוש גם אצל ילדים קטנים. גם התבניות נוחות לעבודה, אם כי קטנות יחסית, וניתן ליצור איתם דרדסים כחולים וחמודים, וגם דרדסית. כיוון שמדובר בערכה קטנה למדי זמן הפעילות לא מאוד ארוך - אבל מספיק בשביל להיות שווה את המחיר. 

 

מחיר: 15 שקלים.

 

גיל: שנתיים ומעלה.

 

איפה משיגים? ברשתות הצעצועים ובחנויות המובחרות ברחבי הארץ.

 

ערכת תפירה

 (צילום: קידיז) (צילום: קידיז)
(צילום: קידיז)

 

מה? ורסיית רטרו למשחק היצירה האהוב שליווה אותנו בילדותינו. הערכה כוללת כרטיסיות ובהן ציורים אשר להם דמויות או חלקי נוף חסרים. בכרטיסיות החסרות מופיעים חורים ייעודיים לתפירה להשלמות התמונה. החלקים החסרים מגיעים בנפרד ואותם יש לתפור בעזרת חוט ומחט, להשלמת התמונה. הערכה כוללת חוטי תפירה ומחט (מותאמת לילדים ולא חדה).

 

דבר הנסיינים: ערכה חביבה ששווה את הכסף. מתאימה למגוון של גילאים, לא מסובכת ומהנה. החסרון היחיד הוא שאין יותר מדי מה לתפור, כך שהעבודה לא אורכת יותר מדי זמן, במיוחד עם מחלקים את התמונות בין מספר ילדים.   

 

מחיר: 25 שקלים.

 

גיל: רשמי: שמונה ומעלה. בפועל: גם בת הארבע הצליחה לעשות הכל, עם קצת עזרה.

 

איפה משיגים? באתר קידיז ובחנויות הנבחרות. 

 

יצירת סבונים

 (באדיבות שילב, צלם ניר יפה) (באדיבות שילב, צלם ניר יפה)
(באדיבות שילב, צלם ניר יפה)

 

מה? ערכה המכילה שמונה יחידות סבון (בשני צבעים), תבנית יציקה (של דמויות פו הדב) מדבקות, ניירות עטיפה, שתי יחידות קרטון להכנת קופסאות, סרט סאטן ובקבוקון דבק.

 

דבר הנסיינים: נתחיל מכך שהרעיון של הכנת סבונים נראה לכל הילדים קוסם ביותר. העובדה שהם יוכלו ליצור את הסבון "שלהם" בצורות פו הדב, האהובות על כל בני המשפחה, הפכה את העניין למוצלח עוד יותר. ואכן הכנסת הסבונים הייתה פשוטה (המסת החומר, שנמצא בתוך שקיות סגורות, במים רותחים ושפיכתו לתבנית) וקישוט האריזות הייתה מהנה גם היא. החסרונות העיקריים של הערכה היו שהעבודה לא לוקחת יותר מדי זמן (אולי 20 דקות, חצי שעה אם הילדים מעלים רעיונות נוספים לקישוט) ושצריך את עזרת ההורים, כך שנאלצתי לוותר על הרעיון של כמה דקות של שקט.   

 

מחיר: 50 שקלים.

 

גיל: שלוש ומעלה.

 

איפה משיגים? ברשת חנויות "שילב".

 

צמידים מפקקים

 (צילום: דני לרנר) (צילום: דני לרנר)
(צילום: דני לרנר)

 

מה? ערכה של ALEX הכוללת מדבקות צבעוניות, חרוזים, חוט סיליקון ופקקים להכנת שרשראות וצמידים.

 

דבר הנסיינים: הערכה אמנם מיועדת לגילאי שבע ומעלה, אך בת הארבע הייתה זו שנהנתה ממנה יותר מכל (אחיה לא הסכימו להתקרב לערכה שמשדרת שהוא "של בנות"). ההכנה פשוטה ביותר הותוצאה יפה ושונה מהשרשראותה"רגילות" כיוון שהמרכזה עומד תליון העשוי פקק. הבעיה היחידה הייתה כמות החרוזים המאוד-מאוד מצומצמת, שלדעתנו לא מתאימה למחיר.   

 

מחיר: 30 שקלים.

 

גיל: רשמי: שבע ומעלה. בפועל: ארבע ומעלה.

 

איפה משיגים? ברשת חנויות "טויס אר אס".

 

חוברת צביעה והפעלה ממותגת

 (צילום: מורג ביטן) (צילום: מורג ביטן)
(צילום: מורג ביטן)

 

מה? חוברת עבודה ממותגת של חברת PMI. החוברת מגיעה במגוון של נושאים, כשאנחנו בדקנו את זו של puppy in my pocket, סדרת הכלבלבים הקטנטנים שאהובה על בנות ישראל הצעירות. החוברת מגיעה בצירוף של שקית עם שני כלבלבים. 

 

דבר הנסיינים: בת הארבע מאוד נהנתה מאוד ממגוון הפעילויות בחוברת. היא הדביקה, גזרה, מתחה קווים, צבעה והכניסה את הכלבלבים המצורפים למים, כדי לראות אם הם בנים או בנות (החיתול הופל לורוד או כחול - בהתאמה). מדובר אכן בחוברת מושקעת ומהנה, במחיר סבירשמעניקה תעסוקה לזמן רב. הסיבה היחידה לכך שהיא קיבלה ציון נמוך יותר היא שלא מדובר ב"יצירה" של ממש. אבל בואו לא נהיה קטנוניים.   

 

מחיר: 19.90 שקלים.

 

גיל: שלוש עד שש.

 

איפה משיגים? ברשתות הצעצועים ובחנויות המובחרות.

 

ערכה ליצירת חולצה מאוירת

 

מה? ערכה הכוללת דף מיוחד עליו מציירים עם צבעים מיוחדים. את הדף מגהצים על גבי חולצה - ויוצרים חולצה עם הדפס ייחודי. 

 

דבר הנסיינים: מדובר אמנם בערכה זולה יחסית, אך הסיבה לכך שהיא פשוט לא כוללת חולצה (שאם תוסיפו את מחירה, מדובר בסכום לא קטן). בנוסף מדובר בערכה חד פעמית, שרק ילד אחד יכול לעשות בה שימוש.אם מדובר בילד שלא ממש אוהב להשקיע בציור, זמן העיסוק בה יהיה קצר ביותר. הערכה גם גורשת עזרת מבוגר בגיהוץ.   

 

מחיר: 25 שקלים.

 

גיל: רשמי: חמש ומעלה. בפועל: שלוש ומעלה.

 

איפה משיגים? באתר בוטן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערכות יצירה. מעבירות את הזמן בכיף
צילום: shutterstock
מומלצים