שתף קטע נבחר

בית המשפט קבע: אופק בת ה-4 תגורש מיד

גם התערבותה של שרה נתניהו לא עזרה לילדה שבשבוע שעבר נעצרה לקראת גירוש יחד עם אמה, עובדת זרה מהפיליפינים. בית המשפט דחה את עתירת האם לאפשר להן להישאר בארץ חודש נוסף ואז לעזוב מרצונן

בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה דחה הבוקר (יום ה') את עתירתה של ננסי קסטיליו, העובדת הזרה מהפיליפינים שהיא ובתה נעצרו לקראת גירוש מהארץ. קסטיליו ביקשה בעתירה לאפשר לה ולבתה להישאר בארץ חודש נוסף ואז לעזוב מרצונן, אך בית המשפט קבע כי השתיים יגורשו בהקדם האפשרי.

 

עוד כתבות על גירוש העובדים הזרים:

 

בבית המשפט, היום (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי )

 

עוד בערוץ החדשות:

 

המעצר של קסטיליו ובתה אופק, בת 4, עורר הדים בשבוע שעבר משום שהילדה רשומה לגן ישראלי. עד לפני כחודש הייתה תקפה החלטה של שר הפנים, אלי ישי, לפיו לא יגורשו ילדי עובדים זרים הרשומים למערכת החינוך הישראלי, אך משפגה הארכה החריגה שניתנה להם, בוצע המעצר הזה. בארגוני הסיוע לעובדים הזרים הביעו חשש כי מדובר במעצר ראשון שמבשר על מעצרים נוספים של ילדים הרשומים למערכת החינוך בארץ והוריהם הזרים.

 

בשבוע שעבר הורדו ננסי ואופק מהמטוס ברגע האחרון, בעקבות צו עיכוב שהוציא בית המשפט  לבשת עמותת "ילדים ישראלים". גם רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, התערבה לטובתה של הילדה, וביקשה משר הפנים ישי לבטל את ההחלטה לגרש אותה. נתניהו גם נפגשה עם הילדה, חיבקה אותה והבטיחה להמשיך לסייע לה.

 

אופק ואביה בדיון הבוקר (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
אופק ואביה בדיון הבוקר(צילום: מוטי קמחי )

 

בעקבות החלטת בית המשפט אמרו ברשות האוכלוסין כי סביר להניח שהאם ובתה יגורשו היום או מחר - בהתאם לסוגיות לוגיסטיות כמו לוח הטיסות. עורך הדין עודד פלר, המייצג את המשפחה מטעם האגודה לזכויות האזרח, אמר: "צר לנו שבית המשפט לא נענה לבקשה לשחרר את האשה ממעצרה. משרד הפנים עוצר ומגרש הורים וילדים באופן לא ראוי, לא מאפשר להם להיפרד מאביהם, ומפעיל לחץ על האמהות בעצם מעצרן".

 

אשת ראש הממשלה נתניהו עם אופק (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
אשת ראש הממשלה נתניהו עם אופק(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

בדיון הבוקר השתתפו גם האם והילדה, אך כיוון שהאם ישבה בתא הנאשמים, לא היה מגע פיזי בין השתיים. הילדה נישאה על-ידי אביה, וטמנה את ראשה בכתפו כשהצלמים ניסו לצלמה. בתום הדיון מיהרו האב והבת לעזוב את בית

המשפט, מבלי להתייחס להחלטה. ברשות האוכלוסין ציינו כי לאשה יש ילדה קטנה נוספת בפיליפינים, והבהירו כי כשידעו מתי יוצאת הטיסה של השתיים הם יזמנו את אופק ואביה. הילדה תתאחד עם אמה, והאב ייפרד מהן.

 

בעקבות ההחלטה אמר היועץ המשפטי של רשות האוכלוסין, דניאל סלומון, כי מדובר בעתירה טורדנית. "בשבוע האחרון היו חמישה דיונים בנושא הזה, ובכל הדיונים העתירות נדחו על ידי בית המשפט. העתירות רק גרמו לכך שהאמא תשהה שמונה ימים במשמורת, במקום להיות עם בתה. היום באופן סופי נגמר הנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אופק בזרועות אביה, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים