שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

מכה למשטרה בפרשת מרגול: שלום דומרני שוחרר

ראש ארגון הפשע, שנחשד במעורבות בפרשת מרגלית צנעני, שוחרר למעצר בית לאחר שהפרקליטות לא השתכנעה לצרפו לכתבי האישום המסתמנים בפרשה. עורך דינו: "מעצרו היה מלכתחילה מיותר, חבל שכך מתנהגת המשטרה"

מכה ראשונה למשטרה בפרשת מרגול: המשטרה החליטה היום (א') לשחרר את העבריין שלום דומרני למעצר בית, ימים ספורים בלבד לאחר שנעצר בחשד למעורבות בפעולות סחיטה באיומים שסבבו, על פי החשד, את הזמרת מרגלית צנעני.

 

פרשת מרגלית צנעני - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

דומרני בבית משפט. חילוקי דעות בין הפרקליטות למשטרה (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
דומרני בבית משפט. חילוקי דעות בין הפרקליטות למשטרה(צילום: בן קלמר)
 

במהלך סוף השבוע ניסו במשטרה לשכנע את הפרקליטות כי יש די חומר כדי להגיש כתב אישום נגדו, אולם חילוקי דעות בין הגופים הביאו להחלטה כי אין מקום בשלב זה להגיש הצהרת תובע נגד דומרני בפרשה.

 

חוקרי היחידה הכלכלית ניסו עד הרגע האחרון לשכנע את הפרקליטות, אולם הצלחתם לפני מספר חודשים בפרשת עסקי הגז בשדרות, לא שוכפלה. דומרני נעצר על ידי בלשי היחידה הכלכלית ביום רביעי, לאחר שאלה אספו ראיות

לתיק ומצאו כי הוא נפגש עם צנעני.

 

צנעני בבית המשפט (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
צנעני בבית המשפט(צילום: ירון ברנר)

 

מאז שנעצרה, התברר כי צנעני עמדה בקשר לא רק עם "חייליו" של העבריין עמיר מולנר, אלא גם עם גורמים פליליים אחרים. עורך דינה של מרגול טען אז כי אם היו לה פגישות עם גורמים כאלה, הן היו על רקע מקצועי בלבד, וכי צנעני מופיעה בכל מקום שאליו היא מוזמנת.

 

גם דומרני וגם צנעני טענו בחקירתם כי מדובר היה בפגישה מקצועית, שלא עסקה כלל באיומים על האמרגן אטדגי. למרות זאת, החוקרים הגישו מסמכים סודיים לבית המשפט, בהם הראו את מה שלטענתם מוכיח קשר של סחיטה. 

 

פרקליטיו של דומרני, עוה"ד משה שרמן ומוטי בניטה, הביעו שמחה על הודעת המשטרה. "אמרתי שיצמחו לי שערות על כף ידי אם יהיה פה כתב אישום נגד שלום דומרני", אמר שרמן. "מדובר ברדיפה מתמשכת של היחידה הכלכלית

אחריו. כפי שהוא שוחרר, אין לי ספק שגם מרגול תשוחרר בתיק הזה".

 

שרמן הוסיף כי הוא אינו יודע "מה יש להם בכלל בתיק. המשטרה ניסתה לשכנע את הפרקליטות שחומר הראיות שלה מספיק לכתב אישום, אבל הפרקליטות, בעדינות, אמרה להם שאין ראיות, דבר שהיה ברור מלכתחילה. המעצר היה מיותר, חבל שכך מתנהגת המשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דומרני בדיון בהארכת מעצרו
צילום: בן קלמר
שרמן ובניטה. "שערות על כף היד"
צילום: אלי סניור
צנעני בבית המשפט. פגישה על רקע מקצועי
צילום: דרור עינב
מומלצים