שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

מרגול איימה: "תיזהר מחזן, זה לא הפרסי מנתניה"

כתב האישום נגד מרגלית צנעני כולל שורת ציטוטים שממחישים את האיומים. "יש לי חבר אהוב, אל תעשה בעיות עם מיכאל", אמרה, "מי שמתחרווט נופל". במקרה אחר הזהירה: "הוא רותח ברמות מפחידות - אמאל'ה!"

הפה הגדול של מרגול סיפק עוד "מרגליות" שנחשפו בבית המשפט: כתב האישום החמור שהוגש היום (ב') נגד מרגלית צנעני בגין סחיטה באיומים, מתאר כיצד יזמה קשריה עם העבריין מיכאל חזן והשתמשה בו כדי לאיים על האמרגן אסף אטדגי. "ממיכאל אתה צריך להיזהר, זה לא הפרסי מנתניה", אמרה לו בין היתר, "הם טיפה אחרים, איתם צריך להיזהר. עם אלה צריך להיות על בהונות".

 

 

לדיון היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הגיעה צנעני כשלראשה משקפי שמש, ונופפה לשלום לאחיה ואחיותיה. היא חזן החליפו ביניהם מספר משפטים והביטו בחיוך לעבר הקהל שהגיע לראותם.

 

פרשת מרגול - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

מכתב האישום עולה כי הסכסוך בין השניים החל ב-2009, אז הסכים אטדגי לייצג את עומר אדם בתמורה ל-30 אחוז מהכנסותיו, כשבמקביל העביר לצנעני, שהכירה לו את אדם, מחצית מסכום זה. בתחילת 2010 התגלעה מחלוקת בין השניים ביחס לחלוקת ההכנסות ואופן הייצוג, וכתוצאה מכך דרש אטדגי לפרק את השותפות - אולם צנעני סירבה לדרישותיו.

 

צנעני, היום. "פגעת בכבוד שלו, אני מה זה מפחדת" ()
צנעני, היום. "פגעת בכבוד שלו, אני מה זה מפחדת"

 

השניים פנו לבוררות, אולם שם נקבע כי על השניים להמשיך לעבוד יחדיו ועל אטדגי להעביר לצנעני 15 אחוז מהכנסותיו של אדם. עם זאת, לפי כתב האישום, לאחר הבוררות, החלה צנעני לחשוד כי אטדגי מעלים ממנה הכנסות. לבסוף פנתה אל העבריין מיכאל חזן, "אותו הכירה כאדם המזרה אימה על כל סביבתו, ה'עוקר שיניים' לפרנסתו, על מנת שישמש לה 'גב', במהלך התנהלותה אל מול אטדגי", נכתב בכתב האישום.

 

צנעני ואטדגי. "תזהר בכבודם ולא יקרה לך שום דבר" (צילום: אלי אלגרט) (צילום: אלי אלגרט)
צנעני ואטדגי. "תזהר בכבודם ולא יקרה לך שום דבר"(צילום: אלי אלגרט)

 

לטענת הפרקליטות, השניים קשרו קשר לסחוט באיומים את אטדגי, לבקשתה ועל דעתה של הנאשמת, אך תוך הסוואת חלקה במעשים. עם זאת, מעת לעת דאגה צנעני ליידע במניפולטיביות את אטדגי על קרבתה הרבה לחזן ולמשפחתו. בין היתר, ציינה כי הוא משמש מלווה צמוד וקבוע לה ולבנה ומשתתף בארוחות שישי שלהם – "וכל זאת במטרה לטעת באטדגי אימה ופחד".

 

"הוא רותח ברמות מפחידות"

בידיעתה של צנעני, פנה חזן לאטדגי, איים עליו והבטיח שאם לא יענה לדרישותיו, "לא תופיע ערב אחד בכל חודש. זו מילה שלי, עכשיו תבדוק אותי". חזן דרש כי אטדגי "יפרגן" לבנה של צנעני, אסף, במהלך הופעותיו של אדם, וכן יארגן לו ולחבריו הופעות של הזמר הצעיר על פי רצונם, במחירים נמוכים. אטדגי ניסה להתקשר לחזן כדי לפייס אותו, אולם הוא המשיך לאיים עליו.

 

חזן, היום בבית המשפט. נתן גב למרגול      (צילום: דרור עינב ) (צילום: דרור עינב )
חזן, היום בבית המשפט. נתן גב למרגול (צילום: דרור עינב )

 

עוד בערוץ החדשות:

 

גם צנעני הצטרפה לאיומים: "אטדגי, הם מתקשרים אליך לפעמים בתאריך של עומר אדם. תזהר בכבודם ולא יקרה לך שום דבר", אמרה לאמרגן. במקרה אחר, הגיעה צנעני לביתו של חזן ובנוכחותו התקשרה לאטדגי והפחידה אותו: "הוא רותח עליך", אמרה לו, "הוא אומר שפגעת בכבוד שלו ועשית אותו קטן. הוא אומר שביקש תאריכים ואין אף תאריך. אני מה זה מפחדת! הוא רותח ברמות מפחידות - אמאל'ה!".

 

בנה של מרגול משתחרר ממעצר. דרשו לשתפו בניהול של אדם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בנה של מרגול משתחרר ממעצר. דרשו לשתפו בניהול של אדם(צילום: מוטי קמחי)

 

בהזדמנות אחרת, התקשרה צנעני לאטדגי, כשברקע נשמע חזן צועק וצורח: "אתה עושה לי בעיות. מה אני צריכה שתהיה לי שואת עולם בגללך? אל תעשה לי צרות עם מיכאל, הוא על הסף! יש לי חבר אהוב, אל תעשה בעיות עם מיכאל. עכשיו אני צריכה להתחנן בשבילך, כי אתה עושה שגיאות חמורות. אל תעשה את זה, מי שמתחרווט נופל בפח".

 

"תחבק ותשמור על הילד"

עוד נטען בכתב האישום כי חזן וצנעני העבירו מסרים מאיימים לאטדגי

באמצעות חברם המשותף, המפיק יוסי בן דוד. במספר הזדמנויות, הוא פנה לאטדגי ואמר כי עדיף לו "לחבק ולשמור על הילד", וכן ניסה להסכים לקביעת הבורר וכן לשתף פעולה עם אסף לביא צנעני, כמנהלו הנוסף של עומר.

 

על-פי כתב האישום, אטדגי נעתר לדרישותיהם, ובמספר פעמים העביר לחזן ולחבריו כרטיסים בשווי אלפי שקלים להופעותיו של עומר אדם. צנעני מצדה, "הודתה מקרב לב לחזן על מעשיו עבורה ועבור בנה, ואמרה לו כי לא תשכח זאת לעולם. היא אף ציינה בפניו כי בעבר לא היה לה 'גב', וכי לעולם היא תהא כסלע עבורו", נכתב באישום. "עוד הוסיפה צנעני כי גם לה עצמה יש כוחות משלה לעזור לחזן. בתמורה למעשי האיום והסחיטה נגד אטדגי, היא נעתרה לבקשותיו וגחמותיו של חזן ושל חבריו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרגול בבית המשפט. "הוא רותח עליך"
צילום: ירון ברנר
מיכאל חזן. "עוקר שיניים לפרנסתו"
צילום: דרור עינב
מומלצים