שתף קטע נבחר

סער: נסגור בתי ספר לאתיופים, תופעה פסולה

שר החינוך הורה לסגור בתי ספר שבהם רוב התלמידים הם בני העדה האתיופית. בית ספר בפתח-תקווה ובית ספר בבאר יעקב הם הראשונים להיסגר

בתי הספר שבהם מרבית התלמידים הם בני העדה האתיופית ייסגרו - כך הודיע היום (ב') שר החינוך, גדעון סער, במסגרת כנס בנושא חינוך שנערך בחיפה. "המהלך יתחיל באופן מיידי כבר בשנת הלימודים הקרובה, כאשר שני בתי הספר הראשונים שייסגרו הם 'נר עציון' בפתח-תקווה ו'רשב"י' בבאר יעקב ובהתאם להחלטה לא ייפתחו עוד כיתות א' במוסדות אלה", אמר סער.

 

חינוך בהפרדה - כותרות נוספות ב-ynet

 

דו"ח שערך מרכז המחקר של הכנסת ופורסם לאחרונה קבע כי במערכת החינוך פועלים מעל 100 גני ילדים ובתי ספר, שבהם יוצאי אתיופיה מהווים יותר מ-50 אחוזים מתוך כלל התלמידים. לפי הדו"ח, ישנם גם עשרה גנים ובית ספר יסודי, שבהם לומדים רק ילדים ממוצא אתיופי.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

לדברי שר החינוך, מדובר בתופעה פסולה שנוצרה כתוצאה מהגזענות שקיימת בחברה הישראלית ובעקבות ריכוז תלמידים בני העדה בשכונות וביישובים מסוימים. הוא ציין כי לפני כשבועיים הנחה את כל מנהלי המחוזות במשרדו לגבש תוכנית רב שנתית לשינוי יסודי של המצב ולהורות על סגירתם של מוסדות חינוך, שתלמידיהם, כולם או רובם הגדול, הינם בני העדה

האתיופית.

 

עם זאת, אמר סער ששינוי המצב, שמתקיים בשלושת העשורים האחרונים, לא ייעשה בן לילה והזהיר מהישנות התופעה. "זהו תהליך מורכב והדרגתי שיש לבצעו באחריות, תוך מניעת פגיעה בילדים ותוך היערכות מסודרת לתת מענה לתלמידים במוסדות חינוך אחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: נמרוד גליקמן
מומלצים