שתף קטע נבחר

רוצח שרת החוץ השבדית: זייפתי מחלת נפש

מיאלו מיאלוביץ' כמעט חמק ממאסר ונשלח למוסד פסיכיאטרי, כשאחרי רצח שרת החוץ הנערצת ב-2003 טען ש"קולות" הורו לו לרצוח אותה. בית המשפט העליון הפך ברגע האחרון את ההחלטה, ושלח אותו למאסר עולם. היום הודה ששיקר

האיש שרצח את שרת החוץ של שבדיה, אנה לינד, בשנת 2003, אמר לעיתון בארצו כי הוא זייף מחלת נפש במהלך משפטו, כדי לקבל עונש קל יותר מהצפוי. העיתון, "דיילי אקספרסן", ציטט את הרוצח מיאלו מיאלוביץ', כאומר שרצח את לינד בדקירות סכין בשטוקהולם בשל שנאתו לפוליטיקאים, שאותם האשים בכשלונו בחיים.

 

הרצח שזעזעה את שבדיה:

 

עד כה טען מיאלוביץ' כי קולות ששמע בראשו עודדו אותו לדקור את לינד. בראיון לעיתון הוא אמר כי השמיע את הטענה הזו כתחבולה שמטרתה לקבל טיפול פסיכיאטרי במקום גזר דין של ישיבה בכלא. "ניסיתי לקבל השגחה פסיכיאטרית. המצאתי את הכל. לא שמעתי קולות", אמר הרוצח, בן 32, לעיתון השבדי.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

"ככל שאתה מקשקש יותר, רופאים מקשיבים לך יותר", הסביר מיאלוביץ', "אבל יש רופאים שקשה לשטות בהם, ויש כאלה שקל לעבוד עליהם".

 

מיאלוביץ' דקר את לינד, שנמנתה עם הפוליטיקאים האהודים ביותר בשבדיה באותם ימים, בחנות בסטוקהולם בספטמבר

2003. היא מתה מפצעיה למחרת. בית משפט לערעורים הורה לשלוח את מיכאילוביץ' להשגחה פסיכיאטרית, אבל בית המשפט העליון של שבדיה הפך בהמשך את הפסיקה, ושלח אותו למאסר עולם.

 

בראיון אמר מיאלוביץ' כי רק כמה ימים לפני שתקף את לינד, הוא שקל לתקוף את לארס ליונבורג, מנהיג המפלגה הליברלית באותם ימים, במהלך הפגנה. "האמנתי שפוליטיקאים היו היסוד לכל הרשע", אמר ל"אקספרסן", "אחר-כך הבנתי שאדם לא יכול להאשים את הפוליטיקאים בבעיות שלו". מיאלוביץ' אמר גם כי נטל את סם ההרגעה פלוניטרזפם לפני ביצוע הרצח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אנה לינד. הייתה פוליטיקאית אהודה
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מיאלוביץ'. "לא שמעתי קולות"
צילום: איי פי
מומלצים