שתף קטע נבחר

כוננות גבוהה בגבול מצרים: "לא ניקח סיכונים"

כשברקע ההתרעות על חוליית ג'יהאד שמתכוונת לחדור לישראל מסיני ולבצע פיגוע נוסף, נערך צה"ל עם כוחות בהיקף חסר תקדים באזור הגבול. כבישים 10 ו-12 עדיין סגורים: "כל עוד יש התרעה, לא ייסעו שם"

נמשכת הכוננות המוגברת בגבול ישראל מצרים, על רקע ההתרעות לפיגוע נוסף: "צריך להתרגל לעובדה שיש כאן איום חדש שדורש תשומת לב וטיפול מתאים", אמר אמש (יום ב') ל-ynet גורם צבאי, "לא ניקח סיכונים".

 

השקט בדרום מתוח מאוד:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, הורה שלשום לתגבר את הכוחות בגבול ובדרום רצועת עזה, בעקבות מידע שלפיו חוליה של הג'יהאד האיסלאמי כבר יצאה מעזה לסיני, בדרך לבצע פיגוע בישראל, בדומה למתקפת הטרור לפני שבוע וחצי. לפי שעה אין כל שינוי בהחלטה לסגור לתנועה את כבישים 10 ו-12 הסמוכים לגבול.

 

אחרי מתקפת הטרור בדרום. כבישים עדיין חסומים (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
אחרי מתקפת הטרור בדרום. כבישים עדיין חסומים(צילום: אליעד לוי)

 

"ארגוני הטרור מבינים את הקושי בהוצאת פיגוע מהרצועה ישירות לישראל, ולכן הם מכוונים את המאמצים שלהם לכיוון סיני", הסבירו קצינים בצה"ל. לפי שעה פועלים בגזרה הזו כוחות רבים, בהיקף שכמוהו לא נראה לאורך הגבול המצרי זה שנים. צה"ל שם משתמש בטכנולוגיה מתקדמת כדי לסכל פיגועים.

 

כל עוד בניית הגדר בגבול עם מצרים נמשכת, ועד שהעבודות יסתיימו - לקראת סוף 2012, יצטרכו בצה"ל להקדיש תשומת לב גדולה יותר מהרגיל לגזרה. גם ההחלטה לפתוח את צירי התנועה שם נידונה בהערכות מצב יומיות. "יש רצון לאפשר אורח חיים תקין, ואנחנו מחפשים דרכים לצמצם את סגירת הכבישים, אבל כל עוד ההתרעה קיימת - לא נאפשר לנסוע שם", הסבירו גורמים צבאיים.

 

בינתיים פועלים בישראל גם מול המצרים, לנוכח המתיחות שהתעוררה לאחר מתקפת הטרור לפני עשרה ימים. גורמים

צבאיים אמרו כי חמאס, השולט ברצועה, מבקש כנראה להימנע מעימות עם ישראל, ולפי ההערכה אינו מנסה לזרז הוצאת פיגוע כזה. ישראל העבירה במקביל מסרים לכל הגורמים המעורבים בנעשה בדרום, לפיהם מדיניות האיפוק היחסי שנקטה בסבב ההסלמה האחרון לא תימשך לעד, וכי במקרה של פיגועים נוספים - התגובה תהיה חריפה.

 

"המצב רגיש מכמה בחינות", אמר ל-ynet גורם צבאי, "גם יש התרעות בגבול מורכב וגם צריך לשמר את היחסים התקינים עם מצרים, ומול זה צריך לפעול בזהירות, אבל בנחישות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרמטכ"ל גנץ. הורה לתגבר כוחות
צילום: דובר צה"ל
משגיחים בשבע עיניים, ועם טכנולוגיה מתקדמת. לפני שבוע וחצי
צילום: בן קלמר
מומלצים