שתף קטע נבחר

המחאה הצליחה: שופרסל תוריד מחירים

אגודת הסטודנטים בתל אביב, שאיימה בחרם על שופרסל, חתמה אמש עם המנכ"ל על הסכם להוזלה של 30 מוצרי בסיס עד פסח. שופרסל: "הרשת הרימה את הכפפה ונענתה לבקשות הסטודנטים"

מחאת הקוטג' לא לבד: גם מחאת הצרכנים נגד שופרסל הניבה תוצאות. מנכ"ל שופרסל חתם אמש (ג') על הסכם עם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב שביקשה להחרים את הרשת. במסגרת ההסכם מתחייבת שופרסל להוזיל ב-20% בממוצע, סל של 30 מוצרי בסיס עד פסח. כמו כן, מתחייבת הרשת להמשיך עד סוף 2011 את מבצע החג שלה, במסגרתו הוזילה לטענתה 1,000 מוצרים. 

 

 

ביום א' יפורסם סל המוצרים המלא אותו הרכיבה אגודת הסטודנטים, הכולל מצרכים כמו חומוס אחלה וחומוס צבר, ביצים, אורז, קוטג', חלב וסוכר, של יצרנים מוכרים, ולא של המותג הפרטי. לאחר הפגנת המיליון המתוכננת למוצאי שבת, אגודת הסטודנטים תודיע על החרם הבא שיוטל על רשת שיווק נוספת, ככל הנראה מגה, או על אחד היצרנים, ככל הנראה תנובה.

 

יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, רן לבנה, קורא לכלל הגורמים הרלוונטיים במשק להיות שותפים פעילים למען הוזלת מוצרי המזון בישראל. "הוזלה של 30 מוצרי בסיס איכותיים, דוגמת חלב, ביצים, חומוס וסוכר היא הישג גדול וראשון למחאה הצרכנית בגל הנוכחי", אמר לבנה.

 

לדבריו, "זה צעד ראשון בדרך להחזרת השפיות לשוק המזון בישראל. אנו קוראים לציבור במדינת ישראל להגיע במוצאי שבת להפגנת המיליון, ולהצטרף למחאת הצרכנים הבאה עליה נכריז ביום ראשון. נפל דבר היום בישראל - חרם צרכנים הביא לתוצאה אפקטיבית לאחר תהליך מהיר של הידברות".

 

הורדת המחירים תחול על כל הסניפים

אגודת הסטודנטים התכוונה להכריז על "שבוע ללא שופרסל" בתחילת השבוע. החרם נדחה כשמנכ"ל שופרסל זימן את נציגיה לפגישה, ואלו הסכימו לעכב את המחאה ב-48 שעות, כל עוד יתנהל עמם משא ומתן. כיוון שהנהלת שופרסל כבר החליטה על מדיניות מחירים שונה עם פרוץ מחאת הקוטג', הקרקע למשא ומתן היתה נוחה.

 

במהלך הדיונים השמיעו נציגי האגודה בפני המנכ"ל את דרישותיהם לשינוי מדיניות המחירים והורדתם בסניפי הרשת. הסטודנטים הגישו לרשת רשימה של 30 מוצרים, שהסטודנטים קבעו את מחירי היעד שלהם, אחרי השוואות מחירים שערכו. 

 

"סל חודשי ממוצע למשפחה בת 4 נפשות עולה 850 שקל", טוען לבנה. "אנחנו לא רוצים לפגוע ברווחי שופרסל, אנחנו רוצים להתקיים בכבוד. זו הסיבה שאנשים גרים כבר חודש וחצי באוהלים, זו הסיבה שהציבור בישראל יוצא לרחובות".

 

הרשת קיבלה את הרשימה ואת התחשיב שערכו הסטודנטים. בתום 48 שעות של דיונים, התחייבה סופרשל להוזלה של 30 מוצרי בסיס הנמצאים בכל משק בית בישראל. ההנחות יהיו על חשבון שופרסל, ללא השתתפות היצרנים.

 

שופרסל התחייבה כי הורדת המחירים תחול על כל סניפיה ופורמטיה (שופרסל שלי, שופרסל דיל, שופרסל אקספרס, ויש) ללא קשר למיקום הגיאוגרפי או סוג הסניף, וכי תקפיא כל עליית מחירים עד לתחילת השנה האזרחית.

 

שופרסל: מבקשים מהממשלה להוריד את המע"מ

ברשת ציינו כי בעקבות המחאה נגד מחירי המזון, שהחלה לפני חודשיים, כבר הורדו מחירים של אלף מוצרים נוספים בחנויות השכונתיות (שופרסל שלי) ב-15% בממוצע. עם השגת יעדים אלו, תיפסק המחאה מול שופרסל ותעבור ליעד הבא על מנת להמשיך את מגמת הוזלת מחירי המזון בישראל.

 

מנהל העסקים של שופרסל, ריצ'י האנטר, מסר ל-ynet: "שופרסל הרימה את הכפפה ונענתה לבקשות הסטודנטים, במטרה להתחיל תהליך אצל הספקים ואצל הממשלה, שני הגורמים שמרוויחים את רוב הרווחים בשוק המזון.

 

"אנו מבקשים מהספקים והיצרנים לשקול את ביטול עליות מחירים שהיו במהלך השנה, ומהממשלה אנו מבקשים שתבחן שני מודלים. או אימוץ של המודל האמריקאי והאנגלי של ביטול מע"מ על מזון, דבר שאמור לחסוך למשפחה ממוצעת 4,000 שקל בשנה; או לחילופין שתלך בעקבות המודל השני שמקובל באירופה, מדרגה מופחתת של מע"מ על מוצרי מזון, 6%-7% מה שיגרום להורדת מחירים של 10% כ-2,500 שקל למשפחה בשנה".


פורסם לראשונה 30/08/2011 22:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
האם תעמוד בהבטחתה? שופרסל
מומלצים