שתף קטע נבחר

הערת עסק חי לדלק נדל"ן: הפסידה 394 מיליון

החברה של יצחק תשובה פרסמה את דו"חותיה לרבעון השני; במחצית רשמה החברה הפסד כולל של 360 מיליון שקל לעומת הפסד של 463.6 במחצית המקבילה; רו"ח של החברה הזהירו מ"ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה כעסק חי"

דלק נדל"ן, בשליטתו של יצחק תשובה, פרסמה היום (ד') את תוצאותיה לרבעון השני של 2011. ההפסד הכולל, המיוחס לבעלי המניות, ברבעון השני של 2011 הסתכם בכ-394 מיליון שקל, בהשוואה לכ-234 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

 

את המחצית סיימה החברה עם הפסד כולל המיוחס לבעלי המניות שהסתכם ב-360 מיליון שקל, זאת לעומת הפסד כולל של 463.6 במחצית המקבילה.

 

רואי החשבון של החברה מזהירים כי ישנם ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי. זאת מכיוון שנגרם לבעלי המניות של דלק נדל"ן הפסד כולל בסך 360 מליון שקל; מכיוון שיש לה גרעון בהון בסך 1.6 מיליארד שקל וגרעון בהון החוזר (ללא נכסים והתחייבויות המיוחסים לנכסים המוחזקים למכירה) בסך 1.16 מיליארד. וכן בעקבות אי הוודאות בדבר הסדר עם בעלי האג"ח והספק לגבי יכולתה לעמוד בהתחייבויותיה במועד פרעונן.

 

ערן מיטל, מנכ"ל דלק נדל"ן מסר: "אנו ממשיכים לפעול במרץ כדי לייצב את החברה ופועלים להמשך מימוש הנכסים שמיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם כמו גם שיפור הרווחיות והערך של הנכסים הקיימים בישראל ובחו"ל. תוצאות המחצית הראשונה של השנה הושפעו בעיקר מהפחתות חשבונאיות שנבעו מירידת ערך בעיקר בקשר עם פורטפוליו החניונים של החברה. התקופה הנוכחית היא אומנם מאתגרת אך ההבנות מהשבוע האחרון עם מחזיקי אגרות החוב הקצרות של החברה (סדרה כ"ה) יאפשרו לחברה את הזמן הדרוש לה כדי להגיע למתווה מוסכם לתשלום התחייבויות החברה לטובת משקיעיה ומחזיקי אגרות החוב".

 

מוקדם יותר היום פירסמה החברה, בניהולו של ערן מיטל זימון לפגישת מחזיקי אג"ח מסדרה ה' ל-7 בספטמבר, כדי לקבוע האם החברה תעמוד בפני פירעון מיידי של האג"ח ובכך ייטרפו הקלפים לגבי הסדר החוב. השבוע אישרה דלק נדל"ן את חשיפת "כלכליסט" כי תשובה יעמיד לבעלי אג"ח כ"ה, הסדרה הקצרה, ערבויות בסך 36 מיליון שקל.

 

השבוע נחשף ב"כלכליסט" כי הקרן האמריקאית שמעוניינת להשקיע בדלק נדל"ן ומנהלת מו"מ על רכישת השליטה בה מיצחק תשובה היא CIM GROUP, שבבעלות אנשי העסקים הישראלים לשעבר אבי שמש ושאול קובה.

 

CIM עתידה להזרים לדלק נדל"ן הלוואת בעלים בהיקף של כ־500 מיליון שקל תמורת 51% מדלק נדל"ן, הנתח שנמצא בידיו של תשובה. הלוואת בעלים זו אמורה להיות נחותה ביחס לחוב עבור בעלי האג"ח. בנוסף, על פי אותו מתווה, גם תשובה עצמו יזרים הלוואת בעלים נחותה של כ־100 מיליון שקל, תמורתם הוא עשוי לקבל נתח מנייתי מסוים מדלק נדל"ן בהיקף שעדיין לא נקבע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחק תשובה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים