שתף קטע נבחר

בריכת הנופרים בירקון: יש תירוץ להיות רומנטים

מחפשים פינה רומנטית או סתם מקום יפה לטיול? בבריכת הנופרים במקורות הירקון שליד ראש העין, תמצאו עשרות פרחים צהובים ויפים שגדלים כעת, באחת הנקודות ההיסטוריות בארץ

קבוצת המעיינות המזינים את נהר הירקון, נובעים באתר המוכר בשם "מקורות הירקון". מרבית המים נשאבים על ידי חברת "מקורות", ולכן נהר הירקון עמד בסכנת התייבשות.

 

עוד בערוץ התיירות:

פותחים שנה: דילים לחו"ל שלא תרצו לפספס

טיול לעבר: מקיבוץ אפיקים ליבנאל

הכל בראש: למה הדרך חזור קצרה יותר מההלוך?

 

אך כשהוחלט לשחרר כמות מים קבועה דרך צינור, ולאפשר להם לזרום במורד ערוץ הנהר, נוצרה בריכה רחבת ידיים ויפיפייה, בה גדלים פרחי הנופר הצהובים. נלך מסביב לבריכה הגדולה, נטייל מידי פעם בשבילים הצרים של הבריכה ונהנה מהפריחה הייחודית של הנופר.

 

המקום מתאים לבילוי של חובבי טיולים בארץ, קבוצות קטנות, משפחות וזוגות שמחפשים פינה רומנטית. הביקור מומלץ במיוחד בימות סוף הקיץ או ראשית ימי הסתיו, עת נפתחים פרחי הנופר והבריכה מקבלת שילוב של צבעי הירוק והצהוב. המסלול משלב בילוי על שפת הבריכה והליכה מישורית בשביל רחב סביב הבריכה. מומלץ להגיע בשעות היום בלבד, והכניסה אינה כרוכה בתשלום.

בריכת הנופרים במקורות הירקון (קרדיט: ערן גלאור) (קרדיט: ערן גלאור)
בריכת הנופרים במקורות הירקון(קרדיט: ערן גלאור)

 

"דרך הים" ו"ראש המעיינות"

בין מקורות הירקון, ובין הרי השומרון המתרוממים ממזרח, עברה בעת העתיקה אחת הדרכים החשובות, שנקראה "דרך הים". נהר הירקון והביצות ממערב, והרי השומרון שחסמו ממזרח, יצרו מעבר צר ברוחב של כ־2 קילומטר, בו עברה הדרך. חשיבותה של הדרך, כמו גם מקור המים העשיר שהיה במקום, הביאו להקמתם של מצודות, מבצרים ויישובים לאורך ההיסטוריה.

 

אחד היישובים, תל אפק, חלש על המעבר ועל המעיינות, ושרידיו מלמדים על תרבות עירונית שהתקיימה במקום כבר לפני כ־4,000 שנה. בשנת 9 לפני הספירה, הרחיב המלך הורדוס את העיר, וקרא לה אנטיפטריס, על שם אביו. המבצר הנמצא כיום בראש התל הוקם במאה ה־16, בתקופה העותמאנית, ונקרא "בינאר באשי" שפירושו, "ראש המעיינות". העיר ראש העין הסמוכה, נקראת כיום על שם אותו מבצר טורקי.

  

מי שיגיע למקום יוכל לפגוש בריכה רחבת ידיים ויפה, שבה גדלים הפרחים הצהובים. ניתן ללכת סביב הבריכה הגדולה, להיכנס בשבילים הצרים שבאזור ולהנות מהפריחה הייחודית.

 

מחפשים פינה רומנטית? בריכת הנופרים היא יופי של מקום (קרדיט: ערן גלאור) (קרדיט: ערן גלאור)
מחפשים פינה רומנטית? בריכת הנופרים היא יופי של מקום(קרדיט: ערן גלאור)

 

שלושת הפותרים הראשונים שזכו בספר טיולים הם:

  • יורם נוי, מתן
  • אביבה גוסטקובסקי, הרצליה
  • יצחק גוטליב, נוקדים

 

  • למגוון מסלולי חופים ופריחת חבצלות החוף היכנסו לאתר מסלולים , להתאהב בארץ מחדש

פורסם לראשונה 04/09/2011 08:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרח הנופר הצהוב
קרדיט: ערן גלאור
מומלצים