שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

בי"ס אוסר על לק וכפכפים: "מה, אנחנו חרדים?"

תלונות רבות של הורים ותלמידים מרחבי הארץ התקבלו בעקבות הפרסום ב-ynet על תקנון הלבוש המחמיר של תיכון עירוני ה' בתל אביב: "הזוי שמבקשים מאיתנו להגיע במכנסיים ארוכים"

זה התחיל מאיסור על לבישת מכנסיים קצרים בתיכון עירוני ה' בתל אביב, ונמשך בפניות רבות ל-ynet מצד הורים ותלמידים מכל רחבי הארץ, שהתלוננו על כללים ברוח דומה בבתי ספרם ותקנונים שהוגדרו "הזויים".

 

חוזרים ללימודים - כתבות אחרונות ב-ynet: 

 

עוד בערוץ החדשות :

 

תקנון תיכון עירוני ה' בתל אביב. אזהרה וצעדים משמעתיים ()
תקנון תיכון עירוני ה' בתל אביב. אזהרה וצעדים משמעתיים
 

תלונות הורים ותלמידים התבלו במערכת ynet מירושלים, שוהם, באר שבע, כוכב יאיר, הקריות, אזור השרון ואילת. בין היתר, הובעו טענות נגד תקנה דומה, המחייבת את התלמידים ללבוש מכנסיים עד גובה הברכיים ואוסרות על הגעה לבתי הספר בכפכפים, גופיות וחולצות בטן. במקביל, חלק ממוסדות החינוך אסרו על פירסינג ומריחת לק.

 

"זה הזוי שמבקשים מאיתנו להגיע בנעליים סגורות ומכנסיים ארוכים", כתבה קרן, תלמידת כיתה י"א. "אנחנו לא חרדים ולא צריכים לסבול מסירחון של זיעה בכיתה". תלמידה אחרת אמרה כי "מילא שאוסרים על הבנות להגיע עם חולצות בטן או מכנסיים גזורים, אבל זה שאסור לשים לק או פירסינג זה מגוחך וחסר כל היגיון".

 

על פי נהלי משרד החינוך, הנהלת בית הספר רשאית להחליט על הגבלות בלבוש ובהופעה הכללית, והדרישה היא שהחלטות אלה תכללנה בתקנון הבית ספרי שיופץ לכל התלמידים בתחילת השנה.

 

באתר האינטרנט של משרד החינוך מוסבר כי "התלבושת האחידה מהווה מסגרת המחנכת לצניעות ומגבירה את גאוות היחידה, את תחושת הסולידריות בין התלמידים בבית הספר ואת תחושת השייכות שלהם למוסד החינוכי. הנהגת תלבושת אחידה תורמת גם ליתר שיוויוניות ולצמצום פערים חברתיים וכלכליים בין התלמידים, וכן עשויה להקל על הנטל הכלכלי הכבד המוטל על ההורים", הוסבר.

 

תקנון גם למורים?

גם אתי בנימין יו"ר הנהגת ההורים הארצית, סבורה כי התלבושת האחידה מגבירה את הסדר והמשמעת. "אנו מאמינים כי התלמידים צריכים להתלבש לבית הספר בצורה נאה שמכבדת את המוסד החינוכי, בית ספר זה לא

תצוגת אופנה ולא חוף הים, ועל כן לא ראוי שתלמידים יגיעו לבית הספר בכפכפים, מכנסיים קצרים או חולצות בטן".

 

בנימין הוסיפה, עם זאת, כי לדעתה, "יש להחיל את קוד הלבוש גם על המורים, אשר מהווים עבורם דוגמה. רק בשנה שעברה היינו שותפים עם שר החינוך להחלטה להכיל את התלבושת האחידה על בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים וכעת אנו מקווים שהוא יפעל לחייב בנושא את התיכונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה. "מגוחך וחסר כל היגיון"
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים