שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

תלמידי הדרום חזרו ללימודים: "לא חוששים"

שבועיים אחרי מתקפת הטרור ובצל ההתרעה הביטחונית, חזרו תלמידי הדרום לבתי הספר ולגנים. "אני מקווה שהשקט יישמר ונוכל לנהל חיי שגרה", אמר ראש העיר באר שבע. תלמידה בתיכון שנפגע מגראד סיפרה כי אינה חוששת: "אנחנו מאוד מוגנים"

אחרי שבועות של מתיחות וירי רקטות מרצועת עזה, ובצל ההתרעה הביטחונית באזור, בדרום מתפללים לשקט עם פתיחת שנת הלימודים. מאות שוטרים איבטחו הבוקר (יום ה') את בתי הספר והגנים באילת, בעוד שבבאר שבע התיכון שנפגע מרקטת גראד היווה תזכורת לסבב הלחימה האחרון. "אני מקווה שהשקט יישמר ונוכל לנהל חיי שגרה", אמר ראש העיר, רוביק דנילוביץ'.

 

חוזרים ללימודים - הכתבות האחרונות:

 

ראש העיר ליווה הבוקר את משפחתו של יוסי שושן, שנהרג מפגיעת רקטת גראד, לבית הספר יובלים, בו מתחילה הבת ליאור את הלימודים בכתה א'. "אני מקווה שתהיה להן שנה פורייה וטובה שתעשיר אותן ותדחיק עד כמה שניתן את האסון שפקד אותן", אמר דנילוביץ' על ליאור ואחותה.

 

האם, לילך, ליוותה את בנותיה ליום הראשון של הלימודים בפנים חתומות. קרוב משפחתה, נורברט בוקובזה, סיפר כי ליאור התרגשה מאוד. "ניסינו לטשטש את עניין האובדן", אמר, "היא יודעת שאבא לא נמצא והוא לא יכול ללוות אותה היום. היא תצטרך להתגבר ולהיות חזקה". מחזיקת תיק החינוך בעירייה, ד"ר חפצי זוהר, הוסיפה: "החלטנו ללוות אותם, לעטוף ולחבק אותם. אנחנו מלווים אותם לא מהיום, ובאופן הדוק וצמוד. זה היה חשוב לנו".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

לא רחוק משם, חודשו הלימודים בתיכון שנפגע מרקטת גראד במהלך החופש הגדול. שלי, אחת התלמידות, סיפרה כי בהתחלה היא וחבריה חששו לחזור לבית הספר, "אבל המורים התקשרו ואמרו שקרה מקרה קטן ומשפצים ואין לנו ממה לפחד. אנחנו מאוד מוגנים".

 

ליאור שושן ובני משפחתה בדרך לכתה א' (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
ליאור שושן ובני משפחתה בדרך לכתה א'(צילום: אליעד לוי)

 

קורל, תלמידה נוספת, סיפרה: "שמעתי שנפל פה גראד וממש נבהלתי. זה היה

מלחיץ מאוד. היינו צריכים ללכת פה למכינות בבוקר. מאוד נלחצתי ואמא אמרה שמזל שלא שלחה אותי. הבוקר לא היו לי חששות לחזור".

 

באילת חזרו הבוקר התלמידים ללימודים, כשבועיים אחרי מתקפת הטרור באזור. "החיים ממשיכים כרגיל, אנחנו לא חוששים", אמרה ל-ynet דליה שלו, אמא של רון. "גם אחרי הפיגוע המשכנו בשגרה, הלכנו לים, לבריכה ובילינו באירועים".

 

יועצות בבתי הספר היסודיים בעיר סיפרו כי לא קיבלו פניות מילדים שחוששים על רקע המתיחות הביטחונית. "יש דיווחים על התרגשות ולחץ כתוצאה מהכניסה לכיתה א'".

 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, סייר הבוקר באשקלון וביקר בין היתר בבית הספר היסודי שבו למד. "היום הזה עומד בסימן של רגישות ביטחונית מיוחדת לאור האירועים האחרונים וזה חייב אותנו לתת דגש בדרום ולכן אני פה, אני שמח לשמוע שעד כה שנת הלימודים נפתחה ללא אירועים מיוחדים".

 

בהכנת הידיעה השתתף שמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התיכון שנפגע מגראד. "זה היה מלחיץ מאוד"
צילום: הרצל יוסף
ליאור, בתו של יוסי שושן שנהרג מפגיעת גראד
צילום: אליעד לוי
מומלצים