שתף קטע נבחר

טרכטנברג וברק נפגשו: תקציב הביטחון יקוצץ?

גורמים במשרד הביטחון אישרו כי השניים נפגשו כמה פעמים. הם הוסיפו כי אם תהיה תוכנית כוללת, גם המשרד "ייתן את חלקו", תוך התחשבות באיומים הביטחוניים

האם ועדת טרכטנברג צפויה להמליץ על קיצוץ בתקציב הביטחון? פרופ' מנואל טרכטנברג, יו"ר הוועדה לשינוי כלכלי חברתי, נפגש לאחרונה כמה פעמים עם שר הביטחון, אהוד ברק. במהלך עלה נושא הקיצוץ בתקציב הביטחון.

 

מחאת האוהלים - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

גורמים במשרד הביטחון אישרו כי השניים נפגשו כמה פעמים. הם הוסיפו כי שר הביטחון סבור כי מדובר במחאה חשובה ומעריך מאוד את פרופסור טרכטנברג. הגורמים הוסיפו כי כפי שנאמר בעבר, אם תהיה תוכנית כוללת, גם המשרד "ייתן את חלקו", תוך התחשבות באיומים הביטחוניים.

 

ברק התבטא בעבר בנושא וטען כי יהיה מוכן לשקול קיצוץ בתקציב משרדו. "משרדי יישא בנטל אם תהיה עסקת חבילה אמיתית", הוא אמר בעבר.

 

חברי הוועדה, ששמעו את נציגי הציבור וגם נציגים מהמחאה, בוחנים להמליץ במסגרת שינוי סדרי העדיפויות - גם העברת כספים מתחומים אחרים. בימים האחרונים ממשיכה הוועדה לרכז את מסקנות עבודת הצוותים שפעלו בשטח באחרונה, לקראת גיבוש המסקנות הסופיות שיוגשו במהלך החודש הקרוב.

 

תקציב הביטחון מוגדר כ"פרה קדושה" שאין לגעת בו. עם זאת, לאחרונה

 בלם יו"ר ועדת חוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ שאול מופז, העברת 600 מיליון נוספים למשרד הביטחון. חברי כנסת בכירים, חלקם בטחוניסטים לשעבר, הודו כי תקציב משרד הביטחון מנופח ויש בו "שומנים" רבים שניתן וכדאי לקצץ. מופז אף קרא לפתוח את התקציב מיידית. הוא הודיע כי במסגרת עבודת הוועדה, יתעמקו החברים וינסו להבין לאן בדיוק הולך התקציב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' מנואל טרכטנברג
צילום: ירון ברנר
השר אהוד ברק
צילום: ירון ברנר
מומלצים