שתף קטע נבחר

ליצמן למתמחים: אסייע, אך לא ניתן לפתוח ההסכם

סגן שר הבריאות והמתמחים הסכימו להמשיך להיפגש במטרה להביא לשיפור תנאיהם. מנהלי בתי חולים בפריפריה שלחו מכתב תמיכה לד"ר אידלמן: "ידעת לנווט ולנסות להשיג את המיטב"

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, נפגש הערב (יום ב') עם נציגי הרופאים המתמחים המתנגדים להסכם שנחתם בין ההסתדרות הרפואית לבין משרד האוצר. ליצמן הביע נכונות לסייע לרופאים הצעירים, אך שב והבהיר כי לא ניתן לפתוח מחדש את ההסכם.

 

מאבק המתמחים - כותרות אחרונות ב-ynet

 

הפגישה שנערכה בבני ברק התקיימה שעות ספורות לאחר שעשרה רופאים מתמחים מבית החולים שיבא בתל-השומר הפסיקו את שביתת הרעב עליה הכריזו אתמול, אחרי יום אחד בלבד.

 

ליצמן והמתמחים, הערב (צילום: יואל לוי) (צילום: יואל לוי)
ליצמן והמתמחים, הערב(צילום: יואל לוי)

 

במהלך הפגישה, שהתקיימה ברוח טובה, הבטיח סגן שר הבריאות לעשות ככל יכולתו על מנת לתת מענה לדרישותיהם של המתמחים. עם זאת, הוא הפציר בהם לפעול יחדיו עם משרד הבריאות לטובת הרפואה הציבורית בישראל. בסיום הפגישה, סיכמו הצדדים על דיונים נוספים כדי למצוא פתרונות אפשריים לשיפור תנאיהם של הרופאים המתמחים. בפגישות הבאות ישתתף גם מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור רוני גמזו.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

לפי שעה, עדיין לא ברור אם אותם רופאים שמתנגדים להסכם שנחתם עם משרד האוצר יפרשו מההסתדרות הרפואית ויקימו ארגון מייצג חדש. נראה שהנושא נמצא בבדיקה על רקע השלכותיו המשפטיות.

 

"ההסכם יסייע למניעת קריסת מערכת הבריאות בפריפריה"

בתוך כך, מנהלי בתי חולים בפריפריה הביעו תמיכה ביו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, ובהסכם שנחתם עם משרד האוצר. במכתב שכתבו שישה מנהלי בתי חולים נכתב: "לראשונה מזה שנים נחתם הסכם שמחזק משמעותית את הרפואה הציבורית ונותן לפריפריה כלים אמיתיים להתמודד עם בעיית המחסור בכוח אדם. הסכם זה יאפשר משיכת רופאים באיכות גבוהה בעזרת מענקים ויכולת השתכרות משופרת".

 

מתמחים בבית החולים שיבא. חזרו לאכול (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
מתמחים בבית החולים שיבא. חזרו לאכול(צילום: עופר עמרם)
  

על המכתב חתומים מנהל בית החולים פוריה בטבריה ד"ר יעקב פרבשטיין, מנהל בית החולים זיו בצפת ד"ר אוסקר אמבון, מנהל בית החולים גליל מערבי בנהריה ד"ר מסעד ברהום, מנהלת בית החולים העמק בעפולה ד"ר אורנה בלונדהיים, מנהל בית החולים סורוקה בבאר-שבע ד"ר מיקי שרף ומנהל בית החולים יוספטל באילת ד"ר אבי גולדברג.

 

"אנו מנהלי בתי החולים בפריפריה מאמינים בחשיבותו של ההסכם לקידום וחיזוק מערכת הבריאות הציבורית בישראל ובפתרונות שיסייעו למניעת קריסת מערכת הבריאות בפריפריה", כתבו.

 

הם הוסיפו: "במהלך המאבק, שהיה מן הקשים בתולדות ההסתדרות הרפואית, ידעת לנווט ולנסות להשיג את המיטב וזאת תוך התחשבות ביכולות המשק ושמירה על גישה מצפונית. על יושרך נחישותך ומסירותך אנו מחזקים את ידיך אישית ומביעים אמון בהסתדרות הרפואית כארגון הרופאים בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליצמן. הביע נכונות לסייע
צילום: נועם מושקוביץ
אידלמן. "מחזקים את ידיך"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים