שתף קטע נבחר

מובילי מחאת האוהלים: "דרוש תקציב חברתי"

על רקע ההערכות הגוברות על פינוי מתקרב של מאהלי המחאה, דרשו הפעילים: "די להעביר כסף מכיס אחד לשני"

מחאת האוהלים לאן? ימים ספורים לאחר שהובילו מאות אלפי בני אדם לעצרות ואירועי מחאה ברחבי הארץ, קיימו הבוקר (יום ג') מנהיגי המאבק החברתי-כלכלי מסיבת עיתונאים בירושלים, בה הציגו את צעדיהם הבאים והבהירו כי הם אינם מתכוונים להפסיק את המאבק. "צריך תקציב חדש, תקציב חברתי ולא להעביר כסף מכיס אחד לשני", הדגישה דפני ליף.

 

מחאת האוהלים - כותרות אחרונות ב-ynet

חינוך חינם מגיל 3: החוק שנקבר ייושם?

טרכטנברג וברק נפגשו: תקציב הביטחון יקוצץ?

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בין היתר, פירטו נציגי המאבק את דרישתם להגדלת המס על בעלי ההון והעלאת מס החברות. הם הדגישו כי חברי הכנסת ייאלצו לבחור אם להצטרף למאבק החברתי ולתמוך בו, או לעמוד מנגד. "עבור משפחות שלמות, אוהל הוא ביתן היחידי", אמרה סתיו שפיר, שהדגישה כי האוהלים יוותרו במקומם עד השגת המטרות.

 

לדברי פרופסור אביה ספיבק, "למחנק שחש מעמד הביניים יש ביסוס אמיתי. זו לא מחאה של ילדים מפונקים. או תותחים או חמאה, מסבירים לנו כלכלנים מדופלמים, ואנחנו אומרים כאן במלוא סמכותנו המקצועית והידע שרכשנו עם השנים, שראשי המחאה צודקים: אפשר וצריך לפתוח את התקציב. אפשר להרחיב את ההוצאות בתקציב מבלי לסכן כלום".

 

מסיבת העיתונאים מול הכנסת, היום (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
מסיבת העיתונאים מול הכנסת, היום(צילום: אוהד צויגנברג)
 

 

מובילי המאבק התכנסו על רקע הערכות הולכות וגוברות העוסקות בפינוי קרוב של מאהלי המחאה ברחבי הארץ. אתמול סיפרו מספר משפחות בירושלים על הוצאת צווי פינוי עתידית מצד נציגי העירייה, וגם בשדרות רוטשילד בתל אביב, המקום בו החל המאבק כולו, לא ברור כעת כיצד ימשיכו הפעילים למחות ובאיזה אופן ינהלו את מאבקם.

 

במקביל, ממשיכה ועדת טרכטנברג בפעילותה, וצפויה להתכנס היום שוב במכון ון ליר שבירושלים. בפני הצוות צפוי להופיע גם יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי. טרטכנברג עצמו נפגש לאחרונה מספר פעמים עם שר הביטחון, אהוד ברק, ודן עמו גם בקיצוץ אפשרי בתקציב הביטחון. גורמים במשרד הביטחון הוסיפו כי ברק סבור שמדובר במחאה חשובה ומעריך מאוד את פרופסור טרכטנברג. על פי הגורמים, אם תהיה תוכנית כוללת, גם המשרד "ייתן את חלקו", תוך התחשבות באיומים הביטחוניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דפני ליף וסתיו שפיר
צילום: אוהד צויגנברג
לקראת קיפול בשדרות רוטשילד?
צילום: ירון ברנר
הפגנת המחאה הגדולה בכיכר המדינה
צילום: AFP
פעילים במאהל המחאה בגן סאקר בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים