שתף קטע נבחר

טרכטנברג רמז: לא יהיה שינוי גדול ביחס לתקציב

בתל אביב הגישו למפגינים פרחים והוראות פינוי, מול הכנסת קראו מובילי המאבק לצדק חברתי, אך ראש "צוות רוטשילד" הדגיש כי "הפנייה לכיוון אחר לא תהיה שונה בתכלית"

טרכטנברג ימשיך את מחאת האוהלים ? על רקע הדיווח על פינוי הולך ומתקרב, ניסו היום (ג') מובילי המאבק החברתי-כלכלי לפרוט את הישגיהם לתוצאות בשטח. יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, קרא לחברי ועדת טרכטנברג למנוע את פינוי המאהלים בכוח ואילו יו"ר הוועדה עצמו הצהיר כי הדו"ח המסכם שלו ישקף את רצון הציבור, אך הבהיר כי לא יהיה שינוי גידול ביחס לתקציב הנוכחי.

 

מחאת האוהלים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

ימים ספורים לאחר שהובילו מאות אלפי בני אדם בעשרות עצרות ואירועי מחאה ברחבי הארץ, דרשו פעילים בולטים במאבק "תקציב חברתי" במסיבת עיתונאים בכנסת. במקביל, הגישו פקחי עיריית תל אביב לתושבי המאהל בשדרות רוטשילד, שם החלה המחאה כולה, הוראות פינוי בליווי פרחים ונתקלו בתגובה עוינת, ובחסימת כבישים באזור.

 

"אני ושותפיי לא באנו עם תשובות ופתרונות, אלא עם חזון ושאיפות", אמר שמולי לצוות טרטכנברג. "לא באנו לנהל משא ומתן או לבקש הטבה. הדרישה שלנו מהוועדה היא להרגיש ולראות את התקווה שפתאום צמחה במדינת ישראל".

 

שמולי טען כי הממשלה תטעה אם תפנה בכוח את המאהלים. "אנשי הדיור הציבורי באוהלים כי לא קיבלו מענה ממשלתי הולם, והם נאחזים ביתדות של האוהל כדי לא ליפול לתהום. לא יקרה שום דבר אם הרשויות המקומיות והממשלה יעצרו את האיוולת הזאת".

 

הוראות פינוי ופרחים, היום בשדרות רוטשילד (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
הוראות פינוי ופרחים, היום בשדרות רוטשילד(צילום: עופר עמרם)

 

טרכטנברג עצמו הגיב לדברים במהלך הדיון, ואמר כי "עומדת בפנינו מלאכה קשה כי הקולות שעולים מהשטח הם רבים ומגוונים, אך האלמנט הממוקד הוא הכמיהה למשהו אחר. נטל ההוכחה הוא עכשיו עלינו. עד סוף החודש נביא

דו"ח ויהיה בו אלמנט של השקפה, גישה, אמירה, הפניה לכיוון אחר - לא שונה בתכלית".

 

לדברי יו"ר הוועדה, "לחברה בישראל יש יסודות חזקים ובריאים, אבל יש צורך דחוף לשינוי כיוון בתוך המסגרת הזאת ותהיה גם שורת צעדים קונקרטיים, שמובילים ביחד עם ההשקפה הכוללת למקום טוב יותר שעליכם לדחוף כדי להגיע לשם. אני לא יכול לדעת מה תהיה התגובה לדו"ח, אני רק יודע שהוא ישקף את מה שאמרתי ובזה אני מתחייב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאבק על האוהלים בתל אביב, היום
צילום: עופר עמרם
צילום: אלי אלגרט
שמולי, במלך ההפגנה בכיכר המדינה
צילום: אלי אלגרט
דפני ליף וסתיו שפיר, היום בירושלים
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים