שתף קטע נבחר

אופ"א לשופטים: דווחו אם שחקן קיבל צהוב מכוון

אופ"א הנחתה את השופטים לרשום בדו"ח נפרד שחקנים שנרשמים בפנקס באופן מכוון. השופטים גם יידרשו להוציא צהוב במקרים של התקהלויות סביבם ובמידה ששחקן מתחזה

איגוד השופטים פירסם את הנחיות אופ"א לשופטים בעונת המשחקים הנוכחית. כך למשל כאשר ישנה התקהלות סביב השופט במצבים בהם שחקנים מקיפים את השופט, תוך כדי מחאות או ניסיון להשפיע על החלטותיו, לפחות שחקן אחד צריך להיות מוצהב. המדובר ביוזם, האקטיבי או האגרסיבי ביותר.

 

 

אגב, שחקנים אשר רצים מרחוק לעבר אחד השופטים בכדי למחות, כגון שוער שרץ משערו עשרות מטרים עד לשופט, חייבים להיות מוזהרים בכרטיס צהוב.

 

אלון יפת. שופטי ליגת העל קיבלו את ההנחיות לעונה הנוכחית (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אלון יפת. שופטי ליגת העל קיבלו את ההנחיות לעונה הנוכחית(צילום: אורן אהרוני)

 

השופטים נתבקשו לשים לב לשחקנים אשר מעצימים את עוצמת המגע הגופני עם היריב על מנת לגרום לשופט להזהיר או להרחיק את שחקן היריב. באחריות השופטים גם להקפיד ולמנוע משחק לא ספורטיבי המתבטא בעבירות של חוסר אחריות ועבירות משחק חמורות ואלימות.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

ברוב המקרים בהם שוער מבצע עבירה על שחקן תוקף (אחד על אחד), יורחק השוער בגין מניעת הזדמנות ודאית להבקעת שער. במקרים יוצאים מן הכלל, בהם השחקן התוקף מגיע לעמדה ממנה השופט משוכנע שאינו יכול להבקיע בוודאות את שער היריב, אזי יכול להסתפק בכרטיס צהוב בלבד.

 

תשומת לב מיוחדת תינתן לשחקנים שבאופן מכוון ופרובוקטיבי "מעוניינים" לקבל כרטיס צהוב. במידה והשופט חושד בהתנהגות מסוג זה עליו לדווח בדו"ח נפרד. וועדת השיפוט של אופ"א ביקשה מהמבקרים לתת תשומת לב מיוחדת שהנחיות אלו מיושמות ע"י השופטים בעקביות ובאחידות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי חכמון
צילום: ישראל יוסף
מומלצים