שתף קטע נבחר

לראשונה - "תג מחיר" בבסיס צבאי; "חיילים עזרו"

פעולות "תג מחיר" עולות מדרגה. אלמונים פרצו לבסיס צבאי בחטיבה מרחבית בנימין, ניקבו צמיגים, חתכו כבלים וריססו כתובות "מח"ט בנימין רע ליהודים" ו"ד"ש מהגבעות", כנקמה על הפינוי במגרון השבוע. בצה"ל מעריכים שחיילים שיתפו פעולה

לראשונה "תג מחיר" בתוך בסיס צבאי. אלמונים פרצו הבוקר (יום ד') לבסיס צבאי בחטיבה המרחבית בנימין, ניקבו צמיגי ג'יפים, חתכו כבלים בתא המנוע, ניקבו צמיגי מכוניות וריססו "רמת מגרון" על מבנים, במחאה על הריסת בתים במאחז מגרון השבוע. 13 ג'יפים ניזוקו. גורם צבאי העריך כי כמעט בלתי אפשרי לחדור לבסיס כזה מבלי להתגלות והעריך כי חיילים שיתפו פעולה או אף היו מעורבים בביצוע הפעולה.

 

הכתובת "תג מחיר" מתנוססת בתוך הבסיס, היום (צילום: באדיבות חדשות  ערוץ 10) (צילום: באדיבות חדשות  ערוץ 10)
הכתובת "תג מחיר" מתנוססת בתוך הבסיס, היום(צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10)

 

פינוי מגרון - הכתבות האחרונות:

 

על קירות הבסיס בקרבת הג'יפים רוססו הכתובות "מח"ט בנימין רע ליהודים" ו"ד"ש מהגבעות". משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירת האירוע, ובמקביל נפתחה חקירת מצ"ח. בפיקוד המרכז רואים בחומרה רבה את האירוע ומסרו כי הם בטוחים שהמשטרה תבצע חקירה יעילה ומהירה, ותשים ידה על המבצעים.

 

"נתניהו גורר למלחמת אחים"

במועצת יש"ע ציינו בעקבות האירוע, כי הם מגנים בחריפות את "הפעולה החבלנית" שנעשתה בשטח הבסיס. "על מבצעי הפשע להסגיר את עצמם מיד לידי המשטרה, ועל כוחות הביטחון לפעול בנחרצות כדי לעקור מן השורש את התופעה הנלוזה הזו", הבהירו. "זהו פשע מוסרי מהסוג החמור ביותר, שמסב נזק אדיר להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ומנוגד לערכיהם ומצפונם של מאות אלפי הישראלים החיים באזור, הכואבים לא פחות מהפושעים את הרס שלושת המבנים השבוע במגרון".

 

כתובת שרוססה בתוך הבסיס (צילום: באדיבות חדשות  ערוץ 10) (צילום: באדיבות חדשות  ערוץ 10)
כתובת שרוססה בתוך הבסיס(צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10)

 

גורם בקרב המתנחלים, הוסיף מצדו, כי "מצער מאוד שנתניהו גורר למלחמת אחים ולעימותים מיותרים גם בתוך הצבא. במקום לעצור את ביניש ושי ניצן ולדרוש אכיפה על כולם, נתניהו נגרר, מכה במתנחלים ומביא לפילוג".

 

הבסיס בחטמ"ר בנימין. קשה להיכנס בלי סיוע (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
הבסיס בחטמ"ר בנימין. קשה להיכנס בלי סיוע(צילום: נועם מושקוביץ)

 

הריסת המבנים ברמת מגרון אירעה בליל יום שני, כשמאות שוטרים, ובהם אנשי יס"מ ואנשי המנהל האזרחי, הגיעו באישון לילה למאחז ופינו במפתיע שלושה בתים שנבנו באופן לא חוקי, כפי שהתחייבה המדינה. המתנחלים מיהרו לבג"ץ, שעיכב את העבודות לשעה, אולם לא מנע בסוף את ההריסה.

 

"הבטיחו לי שיודיעו אם יוחלט להרוס, שיתנו לי התרעה, אבל באו כמו גנבים בלילה", מחה אורי גוטמן שביתו נהרס. "אנחנו אנשים שומרי חוק, כולם פה משרתים בצבא. הפעם הראשונה שנכנס לכאן הצבא היה במלחמת לבנון, כש-80 אחוז מהגברים נקראו למילואים בצו 8 ולא היה מי שיאבטח את המקום. אז למה מגיע לנו יחס כזה?".

 

העבודות נתקלו בהתנגדות מינורית יחסית, אולם כעבור זמן קצר דיווחו פלסטינים כי הוצתה הקומה הראשונה במסגד בכפר כוסרא, דרומית לשכם. ראש מועצת קוסרה, האני אסמאעיל אבו רדי, סיפר ל-ynet כי תושבים מהכפר הגיעו לפנות בוקר למסגד לתפילת הבוקר וגילו כי המקום בוער. "נכנסו דרך החלונות של המסגד עם צמיגים אחרי ששברו את הזגוגיות". על קיר סמוך נכתב: "עלי עין ומגרון - צדק חברתי", וגם "מוחמד חזיר".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחת הכתובות שרוססו בבסיס, היום
צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10
מחפשים אחר האחראים. כתובת "תג מחיר" שנמצאה בבסיס
צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10
הכתובות שרוססו בכוסרא
צילום: סלמה א-דבעי, בצלם
פינוי המאחז מגרון
צילום: AFP
מומלצים