שתף קטע נבחר

האלוף על ה"תג מחיר": נתפוס את האחראים

פיקוד המרכז, מצ"ח ומשטרת מחוז ש"י מחפשים אחר אלמונים שפרצו לבסיס מצפון לרמאללה ופגעו ב-13 ג'יפים ובכלי רכב כנקמה על הריסת המבנים במגרון. אהוד ברק: "מעשה נקלה של עבריינים שייתפסו בקרוב"

בצה"ל רואים בחומרה את הפגיעה ברכוש צבאי במהלך פעולות "תג מחיר" בבסיס החטיבה המרחבית בגדה. עם קבלת המידע על האירוע החמור, יצר אלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי, קשר עם מפקד מחוז ש"י של המשטרה: "בכוונתי, ביחד עם גורמי אכיפת החוק, לתפוס את האחראים לכך ולמצות עמם את הדין", אמר האלוף.

 

הפינוי ועונשו - הכתבות האחרונות:

 

 

אחת הכתובות שרוססו בתוך הבסיס (צילום: באדיבות חדשות  ערוץ 10) (צילום: באדיבות חדשות  ערוץ 10)
אחת הכתובות שרוססו בתוך הבסיס(צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10)

 

גורם צבאי הבהיר מוקדם יותר כי כמעט בלתי אפשרי לחדור לבסיס כזה מבלי להתגלות והעריך כי חיילים שיתפו פעולה או אף היו מעורבים בביצוע הפעולה. לכן גם מצ"ח פתחה בחקירה.

 

עדיין לא ברור מי ריסס. "תג מחיר" בבסיס (צילום: באדיבות חדשות  ערוץ 10) (צילום: באדיבות חדשות  ערוץ 10)
עדיין לא ברור מי ריסס. "תג מחיר" בבסיס(צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10)

  

דובר צה"ל עדכן כי במהלך הלילה פרצו כנראה אלמונים לבסיס צבאי מצפון לרמאללה והשחיתו 13 כלי רכב. צמיגים נוקבו, חלונות נופצו ורוססו כתובות נאצה נגד מפקדים בצה"ל ובגנות הריסות המבנים הבלתי חוקיים במגרון השבוע. בין היתר, נכתב "מח"ט בנימין רע ליהודים" ו"ד"ש מהגבעות". אלוף פיקוד המרכז אמר כי "הפניית זעם כלפי קציני צה"ל במטרה להרתיעם מלבצע משימות חוקיות, החלטות ממשלה והחלטות בית המשפט העליון פסולה וראויה לכל גינוי".

 

הכניסה לבסיס. קשה להיכנס בלי סיוע (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
הכניסה לבסיס. קשה להיכנס בלי סיוע(צילום: נועם מושקוביץ)

 

גם שר הביטחון, אהוד ברק, גינה בכל תוקף את הפגיעה בבסיס צה"ל: "הפריצה לבסיס והפגיעה בכלי רכב הם מעשה נקלה של עבריינים שייתפסו בקרוב. מעשי הוונדליזם נגד ישראלים ופלסטינים נועדו לשבש את שגרת החיים ביהודה ושומרון ולגרום להסלמה בתקופה רגישה זו. אני משוכנע כי משטרת ישראל וכוחות הביטחון יתפסו במהרה את העבריינים".

 

גורם בקרב המתנחלים אמר כי "מצער מאוד שנתניהו גורר למלחמת אחים ולעימותים מיותרים גם בתוך הצבא. במקום לעצור את ביניש ושי ניצן ולדרוש אכיפה על כולם, נתניהו נגרר, מכה במתנחלים ומביא לפילוג".

 

ואילו במועצת יש"ע גינו בחריפות את "הפעולה החבלנית" שנעשתה בשטח הבסיס. הם קראו ל"מבצעי הפשע להסגיר את עצמם מיד לידי המשטרה. על כוחות הביטחון לפעול בנחרצות כדי לעקור מן השורש את התופעה הנלוזה הזו. זהו פשע מוסרי מהסוג החמור ביותר, שמסב נזק אדיר להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ומנוגד לערכיהם ומצפונם של מאות אלפי הישראלים החיים באזור, הכואבים לא פחות מהפושעים את הרס שלושת המבנים השבוע במגרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלוף אבי מזרחי. "למצות את הדין"
צילום: ירון ברנר
תג מחיר. ארכיון
צילום: סלמה א-דבעי, בצלם
מומלצים