שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  עזיבת בנזימן: "זאת תקופה של אי שקט בחדשות"

  התפטרותו של מנכ"ל חדשות 10 ראודור בנזימן היא רק שיאה של סדרת בעיות בערוץ, החל מעזיבת כוכבים כמו מיקי חיימוביץ' ועד לקבלת החלטות מעוררות מחלוקת כמו הפקדת שידור ההפגנה בידי אושרת קוטלר. מה קורה בערוץ?

  עזיבתו של מנכ"ל חדשות 10 ראודור בנזימן, מעוררת שאלות רבות על המתרחש בחדשות 10 שעוברת תקופה לא קלה. בשבועיים האחרונים הודיעו על פרישתם מהחברה סמנכ"ל הטכנולוגיה אפי דילמוני אחרי עשור בחברה, מגיש "המקור" עופר שלח, הכתב המדיני צ'יקו מנשה שביקש לסיים את תפקידו ועורך המהדורה המרכזית אסף זוהר, תפקיד אותו מילא בשנתיים האחרונות. גם עורכת מהדורת השבוע רותי יובל תעזוב את תפקידה מאותה הסיבה של בנזימן, והיא צפויה להודיע על כך בשעות הקרובות. גורם בכיר בערוץ מסר ל-ynet: "זאת תקופה של אי שקט בחדשות 10".

   

  בהודעה שהוציא היום בנזימן לעובדי החברה, הסביר זה את התפטרותו בהתנצלות שתשודר בתוכנית "השבוע" בגין כתבה ששודרה בתחילת השנה. "משיקולים של טובת החברה קיבלתי את ההסכם בעניין ההתנצלות, אך כמנכ"ל וכעורך ראשי של חברת החדשות איני יכול לחיות עם תוצאותיו ולצערי אני לא רואה מוצא אחר מלבד הגשת התפטרות, ולכן הודעתי היום לדירקטוריון החברה ולהנהלת הערוץ כי אני מסיים את תפקידי", כך כתב בנזימן. במסדרונות הערוץ מספרים כי סיפור ההתנצלות הוא רק קמצוץ ממה שקורה שם בתקופה האחרונה.

   

  יעקב אילון. גילה את מורנו ()
  יעקב אילון. גילה את מורנו

   

   הבעיות בחברת החדשות של הערוץ החלו כבר לפני כשנתיים. תחילה היתה זו טלי מורנו שעזבה את הערוץ לאחר שלא נמצא לה תפקיד שהולם את כישוריה, מה שהכעיס את עורכת המהדורה דאז טלי בן עובדיה שעזבה (יש יאמרו פוטרה) את החברה מספר חודשים לאחר מכן ואת מגיש המהדורה יעקב אילון הנחשב למי שגילה את מורנו. במסדרונות הערוץ מדברים על כך שאילון ובנזימן אינם מסתדרים ביניהם, מה שמוביל לחיכוכים רבים. בראיון שעניק בנזימן לפני כשנה סיפר: "אני ויעקב לא חברים, אבל יש פה הערכה הדדית גדולה בין שני מקצוענים. לפעמים יש לנו דעות מנוגדות, בעיקר בענייני עריכה. אז מה? אין לי בעיה עם אנשים שחושבים אחרת ממני".

   

  הכשלונות התעצמו

  בנזימן (53), מי שהקים את רדיו תל אביב, ערך את "עובדה" ושאר תוכניות תחקירים ואקטואליה וביניהן גם של רפי רשף חברו הקרוב, נחשב לאדם בעל מזג חם. מצדדיו יאמרו כי כמו שהוא מתחמם כך הוא מתקרר, אך מתנגדיו טוענים כי יש לו בעיה קשה ביחסי אנוש. בחברה יודעים לספר כי החברות של רשף ובנזימן הובילה אף היא ללא מעט חיכוכים, חלקם סביב אייטמים שהופיעו תחילה בתוכניתו של רשף ורק אחר כך במהדורה המרכזית. גם חברת ההפקות של רשף שהפיקה את תכונית הבוקר של הערוץ, זכתה לקידום מצד בנזימן ועררה כעס אצל גורמים במהדורה המרכזית.

   

  אותם גורמים במהדורה המרכזית, שנתוני הצפיה שלה לא הצליחו להתרומם, טענו כי הרעב לסקופים חדשותיים אבד, היחסים בין המגישים, העורכת והמנכ"ל התערערו עוד יותר והכשלונות התעצמו. "מהדורת שישי עם מיקי רוזנטל היתה הקש ששבר את גב הגמל", מספר גורם בערוץ "הכישלון הזה כולו של בנזימן. מצד שני אולי זה לא היה הקש. אולי מיקי חיימוביץ' שהודיעה על עזיבתה ונחשבה לנכס היא הקש", מוסיף הגורם. גם המנכ"ל לקח על עצמו את הכישלון למהדורת שישי. בראיון שהעניק סיפר: "הכישלון כולו שלי, אני לוקח עליו את האחריות. חשבתי שהתשובה הנכונה למה שקורה אצל המתחרים היא סוג של יום שישי שאינו נוח ומאיר פנים, אלא לוחמני, ושם טעיתי", סיפר.

   

  קרן האור בחדשות 10 היתה השקת האולפן הדינמי לפני כעשרה חודשים. השינוי זרע תקווה בכל עובדי החברה, אך כיום ניתן לומר שגם המהלך הזה לא הוכיח את עצמו. "זה היה קצת טיפשי לעשות את זה כשבעוד מספר חודשים אנחנו צריכים לעבור אולפנים. היו צריכים להמתין ולעשות משהו יותר גדול. יש תחושה רצינית שלא נותנים שם את הדעת עד הסוף".

   

  איפה יעקב אילון?

  הדברים המתוארים לא נעלמו גם מעיניו של בעל השליטה בערוץ יוסי מימן. בערוץ יודעים לספר כי הוא היה מעדיף לראות את בנזימן מחוץ לתמונה ולמנות במקומו מישהו אחר. השיא כנראה טמון בשבועות האחרונים, אולי אף במוצאי השבת האחרונה שבה הגישה אושרת קוטלר את משדר החדשות המיוחד מעצרת המחאה הגדולה ביותר שנערכה בישראל. "כיצד ייתכן שהפנים של המהדורה, יעקב אילון, ועכשיו גם תמר איש שלום לא לוקחים חלק במאורע היסטורי שכזה? הרי מה צופה רוצה לראות בארועים מסוג זה? את הפרצוף המוכר והסמכותי".

   

  סוכנו של אילון סיפר כי המגיש המרכזי כלל לא הוזמן לקחת חלק במשדרים המיוחדים לאורך כל הקיץ. אגב, הרייטינג של המהדורה המיוחדת הזו, שבאופן מפתיע החלה חצי שעה לאחר עליית המהדורות בערוץ הראשון והשני על אף שהוכרז ערב שידורים מיוחד, עמד על 5.9 אחוזים בשעה הראשונה, פחות אפילו מהערוץ הראשון. 

   

  מקרה נוסף שהתרחש לאחרונה היה כששר האוצר יובל שטייניץ התארח בחדשות 10 בנושא המחאה החברתית. את השר ראיינה אושרת קוטלר שמיד לאחר הראיון בעוד השר מסיר את האיפור, נשמעה אומרת במוניטור הפנימי של האולפן דברי ביקורת נגדו ומבקשת מהכתב מתן חודרוב "להיכנס בשר". בסופו של דבר התנצלה המגישה בפני השר.  

   

  כאמור, המקרים המוזכרים מצטרפים לגל העזיבות האחרון של בעלי תפקידים בכירים. "זו תקופה קשה בערוץ ולא פלא שהוא מסיים את תפקידו", מספר גורם בערוץ ומוסיף: "אף אחד פה לא מופתע".

   

  גורם בערוץ סיפר ל-ynet כי למקרים המוזכרים בכתבה אין קשר לעזיבתו של בנזימן, ואמר כי היא נובעת אך ורק מהמקרה עליו לא יכל לעבור בשתיקה. "אם המקרה הזה לא היה קורה, בנזימן היה ממשיך בתפקידו לפחות עוד שנה".

   

  מחר אחרי הצהריים תערך ישיבת חירום בערוץ בה ישתפו את העובדים בכלל השינויים הקורים בחברה. עד למציאת מנכ"ל חדש, ימלא את מקומו של בנזימן סמנכ"ל התוכן של הערוץ, אורי רוזן, שנחשב לכוכב עולה בערוץ ולמי שאחראי לתוכן רצועת הלילה המצליחה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: משה שי
  ראודור בנזימן. מזג חם
  צילום: משה שי
  לאתר ההטבות
  מומלצים