שתף קטע נבחר

הלמה בפטיש בבעלה ולא תיכלא: "הייתה קורבן"

בית המשפט דן לחסד את רופאת השיניים שתקפה את בעלה לפני כשנה. ל-ynet סיפרה בעקבות ההחלטה על שנים של התעללות פיזית ונפשית: "ברחתי מהבית אחרי שהוא היה אלים מאוד, הוא השתמש בילד כמו בובה כדי להחזיר אותי"

"גם אם חטאה, לבי עם מצוקתה ארוכת הימים ועם רצונה להשתקם" - כך כתב היום (ה') שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה בהחלטתו להקל עם רופאת השיניים שהלמה בפטיש בראשו של בעלה. "הנאשמת, במשך שנים הייתה קורבן של בן זוגה, כולל לאלימות שהפגין כלפיה", הוסיף השופט שהחליט לא להרשיעה. במקום זאת, הוא פסק לה 140 שעות שירות לתועלת הציבור. הרופאה, שהביעה שביעות רצון מההחלטה, סיפרה ל-ynet על מסכת ההתעללויות שעברה עם בעלה במשך עשרות שנים.

 

 

מקרה התקיפה אירע לפני כשנה בראשון-לציון. נ', בת 47, טענה כי חשה איום מצד בעלה וחששה שיפגע בה או בבתם המשותפת. בתום ויכוח ביניהם, כאשר היא "בסערת רגשות", היא נטלה פטיש ברזל במשקל 5 ק"ג לאחר שהבעל הלך לישון, והיכתה אותו באזור האוזן, בצדו השמאלי של הראש.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בעקבות כתב האישום שהוגש נגדה בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה היא הודתה בעבירה שיוחסה לה, פציעה בנסיבות מחמירות. למרות שעל עבירה זו העונש המרבי הוא שבע שנות מאסר, השופט כספי החליט להקל עם הרופאה, שיוצגה על-ידי עו"ד קובי מרגולוב.

 

עם זאת, ציין השופט בהחלטתו כי "אי אפשר לראות במעשה האלימות של הנאשמת כאקט של הגנה עצמית, יחד עם זאת מעשה זה קשור קשר ישיר עם היותה קורבן של בן זוגה אשר גם נגדו הוגש כתב אישום". לדברי השופט, עבודתה המקצועית כרופאת שיניים היא "בגדר שיקום", והוא ציין כי נגעה ללבו פנייתם של עשרות מטופליה שביקשו שלא למצות עמה את הדין.

 

"רציתי לעזוב והוא לא נתן לי גט"

לבני הזוג שני ילדים והם חיו יחד 22 שנים. מאז המקרה, עברה הבת המשותפת להתגורר עם אביה. נ' סיפרה על מסכת ההתעללות שעברה עם בעלה. "בעשר השנים האחרונות ממש סבלתי, ובעיקר אחרי שנולדה בתי", היא אמרה ל-ynet. "בשנת 97' רציתי לעזוב אותו והוא לא רצה לתת לי גט, אני ברחתי מהבית אחרי שהוא היה אלים מאוד. לקחתי את הבן שלי וגרתי שנה וחצי לבד".

 

בסוף, לדבריה, היא חזרה אליו "אחרי שהוא השתמש בילד כמו בובה כדי להחזיר אותי. הוא היה מניפולטיבי והוא הצליח לשכנע אותי במילים יפות, ונפלתי למלכודת". לטענתה, "גם היום הוא משתמש בילדים כדי להחזיר אותי הביתה, כאילו אני רכוש שלו".

 

עוד היא מוסיפה על תמימותה, "כשהייתי צעירה לא שמתי לב לכל מיני דברים בהתנהגות שלו. הוא היה אובססיבי ובעיני זה היה אקט של אהבה, כמו למשל כשהייתי באמצע פרקטיקה הוא ביקש לדבר איתי גם כשהייתי מאוד בלחץ. הוא התעקש ולא ויתר, לא הבנתי את זה אז".

 

בנוסף, הוא הצהיר בפניה על אהבתו הגדולה אליה "אני אוהב אותך כמו יד שלי, את חלק ממני". עם השנים החריף יחסו של בעלה כלפיה: "הוא לא רצה שאתפתח ואלמד, הוא פחד מאוד שאהיה עצמאית ולא אצטרך אותו, אחרי שהפגין כלפי אלימות פתחתי נגדו כמה תיקים, אבל אחר כך סגרתי אותם כי ריחמתי עליו. מזל שהיה ארכיון למשטרה. הוא הבטיח שנפתח דף חדש ושוב האמנתי רציתי אבא לילדים שלי".

 

לדבריה, אחרי שהבין שהאלימות הפיזית עושה לו בעיות, בעלה עבר להתעללות נפשית. "הוא היה מכניס לי הביתה כל מיני חפצים ישנים ושם לי אותם במרכז הבית כדי שלא יהיה אפשר לעבור".

 

במקרים אחרים, היא הוסיפה, בעלה מנע ממנה להביא חברים הביתה ואסר זאת גם על הילדים. כמו כן, הכריח אותה לענות לשיחות וידאו שלו אליה כדי לראות מה היא עושה ועם מי היא נמצאת. "סבלתי מאוד, אני מרגישה שעכשיו חשוב לי להזהיר נשים אחרות שלא יסבלו כמו שאני סבלתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבעל התעלל במשך שנים. השופט הקל
צילום: index open
הבין את המצוקה. השופט זכריה כספי
עו"ד קובי מרגולוב
מומלצים