שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

הדיון נדחה: האוהלים בת"א לא יפונו לפני יום א'

בהסכמת הצדדים, נדחה לשבוע הבא הדיון בעתירה שהגישו הפעילים במאהלים בתל אביב נגד צווי הפינוי שהוציאה העירייה. המשמעות - העירייה לא תפנה את האוהלים בינתיים. דובר המאהל: "לא נוותר גם אם לא נצליח בזירה המשפטית"

הפעילים במאהלי המחאה בתל אביב קיבלו עוד כמה ימים של חסד: הדיון בעתירה שהגישו בבקשה למנוע את פינוי האוהלים ברחבי העיר, שהיה אמור להתקיים בבוקר, נדחה לשבוע הבא. בית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים בתל-אביב הודיע אמש (יום ה') כי העירייה תגיש את תשובתה לעתירה עד יום ראשון בשעה 10:00, ולאחר מכן ייקבע מועד לדיון בנושא.

 

מחאת האוהלים - הכתבות האחרונות:

 

"לא נזוז לשום מקום ולא נוותר גם אם לא נצליח בזירה המשפטית, אבל קודם כל נחכה לתוצאות הדיון", אמר דובר המאהל ברוטשילד, רועי נוימן, "הגענו להסכמה עם העירייה שעד סוף ההליך לא יהיה פינוי".

 

בה בעת, במאהל בשכונת ג'סי כהן בחולון מבטיחים גם הם כי המאבק רחוק מסופו. לאחר שבחודשיים האחרונים ישנו אמהות וילדיהן בצריפי עץ שנהרסו פעם אחר פעם, הלילה הם צפויים לישון תחת כיפת השמיים.

 

"זה ביזיון לממשלה ולעירייה שככה צריכים להיות זרוקים משפחות במצוקה עם ילדים קטנים", אמר ל-ynet יו"ר ועד השכונה ניסן זכריה, "הם מנסים לשבור אותנו, ואנשים פה מספיק מיואשים ממצבם הקשה כדי לחזור שוב ושוב לבנות את צריפי העץ שהפכו לבית שלהם. בושה למדינה שהביאה משפחות וילדים למצב הזה". הוא הבטיח להמשיך במאבק  וציין כי
"כל המאהלים מאוחדים בדרישה לשינוי המתבקש - קרוואנים עכשיו כשלב ראשון".

 

ישנים תחת כיפת השמיים בחולון (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
ישנים תחת כיפת השמיים בחולון(צילום: עופר עמרם)

 

פעילי המחאה החברתית עתרו אתמול לבית המשפט נגד צווי המניעה שחילקה העירייה, לפיהם יש לפנות את האוהלים תוך 72 שעות. צווים אלה הוצאו אחרי שבית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב ביטל צו קודם שמנע את פינוי האוהלים. ההחלטה על דחיית הדיון לשבוע הבא התקבלה בהסמכת הצדדים.

 

אוריאל רז, מנהל מרכז המידע של מאהל רוטשילד, אמר ל-ynet, לפני ההחלטה על דחיית הדיון בבית המשפט כי "אם לא יתקבל צו מניעה מחודש, אנחנו מבקשים מאלפי אנשים לבוא למאהל ולמנוע את הפינוי". עם זאת, רז הבהיר כי הוא מתנגד לשימוש באלימות: "אני מקווה שהמשטרה ופקחי העירייה לא ינהגו באלימות כלפיהם, כי אנחנו יכולים לעשות כנסים אבל להם אין לאן ללכת".

 

רז השתתף לצד כ-200 פעילים נוספים בכנס של מחאת מעמד הביניים, בו דנו

בעתיד המאבק. "המאבק יתחיל בסוף אוקטובר, כאשר חברי הכנסת יחזרו מהפגרה", אמר באירוע היועץ האסטרטגי רון ורבר, "אנחנו נמצאים בהייפ מבחינת המחאה, אבל זה לא השיא. השיא עוד לפנינו. שלא תתבלבלו - מדובר במאבק בין ימין, שמאל ומרכז ולא בין קואליציה לאופוזיציה".

 

דבריו של ורבר עוררו את חמתו של אחד מהנוכחים בכינוס, פעיל חברתי בשם איזי קליין ממאהל רוטשילד, שקפץ וצעק תוך כדי דבריו של ורבר: "אין בדבריך שום בשורה". מבין מנהיגי המחאה, במקום נכח רק יגאל רמב"ם. גם השחקנית אורלי ויינרמן הייתה בין המשתתפים.


פורסם לראשונה 08/09/2011 23:17

 

בהכנת הידיעה השתתפו נעמה כהן-פרידמן, יואב מלכה ויואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חלוקת הצווים בשדרות רוטשילד
צילום: ירון ברנר
הכנס של פעילי המחאה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים