שתף קטע נבחר

מפגין מצרי: "היכינו את אחד העובדים בשגרירות"

מוסטפה אל-סעיד סיפר כי פרץ עם עוד 20 איש למבנה השגרירות, נבר במסמכים וגם היכה את אחד העובדים. כוחות הביטחון הוציאו אותו ואת חבריו מהמקום - אך לא עצרו אותם

הפריצה לשגרירות הישראלית במצרים הסתיימה בנס ללא אבידות בנפש, אבל המפגינים טוענים הבוקר (שבת) כי התעמתו עם העובדים במקום ואף הצליחו להכות את אחד מהם.

 

דרמה בקהיר - הכותרות האחרונות:

 

מוסטפה אל-סעיד, בן 28, טען כי היה בין 20 המפגינים שחדרו למבנה השגרירות. הוא הציג לעיתונאי סרטון שצילם בטלפון הסלולרי שלו, בו נראים המפגינים פושטים על השגרירות ונוברים במסמכים. לטענתו, הוא וחבריו היכו עובד ישראלי שמצאו במקום, לפני שחיילים מצריים התערבו. לדבריו, החיילים הוציאו את המפגינים מהבניין אך לא עצרו אותם.

 

מאות בני אדם הפגינו אמש מול השגרירות בקהיר, הרסו את החומה שהוקמה סביבה והחליפו את דגל ישראל בדגל מצרים. חלקם, כאמור, הצליחו לפרוץ למבנה. כוחות הביטחון המצריים התעמתו עם המפגינים ולמעלה מאלף בני אדם נפצעו. לפי היומון המצרי "אל-יום א-סאבע", שלושה מהם מתו מפצעיהם. במשך כל הזמן הזה, שהו בשגרירות שישה מאבטחים ועובדים - שחולצו רק לפנות בוקר על-ידי כוח קומנדו של צבא מצרים ושבו לישראל.

 

לפנות בוקר, בעקבות החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוחזרו לארץ

גם השגריר במצרים וכ-80 דיפלומטים, בני משפחותיהם וישראלים אחרים ששהו בבירה המצרית. בקהיר יישאר בינתיים רק סגן השגריר, שימשיך לנהל את הקשרים מול הרשויות שם.

 

נתניהו אמר הבוקר כי מדובר ב"מקרה חמור מאוד" אשר היה יכול להיגמר בתוצאות קשות יותר, אם המפגינים היו מצליחים להיכנס לשגרירות עצמה. "אני שמח שהצלחנו למנוע אסון", אמר נתניהו והודה לשלטונות המצריים שפעלו בנחישות כדי לחלץ את הישראלים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפגינים שורפים את דגל ישראל
צילום: רויטרס
הורסים את החומה
צילום: רויטרס
הפריצה לבניין השגרירות, הלילה
צילום: AP
מסמכי שגרירות ישראל הושלכו לרחוב
מומלצים