שתף קטע נבחר

קהיר: נהרס חלק מהחומה סביב שגרירות ישראל

פעילים קראו להגיע לאזור השגרירות "ולהשתין על החומה", כמה מ-4,000 המפגינים בחרו למחות באופן שונה. הם ניסו לרסק בעזרת פטישים ומוטות ברזל את חומת הבטון, שהוקמה לפני כשבוע כדי להגן על נציגי ישראל - והרסו חלקים ממנה. צפו

חומת ברלין ניצבה 28 שנה על כנה, במצרים יש מי שמנסה להפיל את החומה שנבנתה סביב שגרירות ישראל בקהיר, כשבוע בלבד אחרי הקמתה. פעילים מצרים ניסו היום (ו') להרוס את החומה שנבנתה מסביב לשגרירות, כדי להגן עליה מפני מפגינים - והצליחו להפיל חלקים ממנה. טרם נעשה ניסיון להתקרב לבניין עצמו. צפו בניסיון להרוס את החומה:

 

 

ב"אל אהראם" המצרי דיווחו כי 4,000 איש הפגינו ליד השגרירות. כמה מהם הגיעו עם פטישים ומוטות ברזל וניסו לרסק את חומת הבטון, שבנו הרשויות במצרים לאחר ההפגנות היומיות בקהיר באזור. אחרים אף הכו בחומה באמצעות ידיהם. השוטרים והחיילים המצרים, שניצבו בשורה ארוכה סביב החומה, ניסו למנוע את ההרס - אך הדבר לא עלה בידיהם.

 

חלקים רבים מהחומה נהרסו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
חלקים רבים מהחומה נהרסו(צילום: רויטרס)

 

מפגינים טיפסו על החומה, אחרים הצליחו לפגוע בה ולהרוס חלקים ממנה, והנהגים צפרו לאות שמחה והזדהות. במקביל למחאה ליד השגרירות, הפגינו עשרות אלפי בני אדם בכיכר תחריר וקראו לממשל לזרז את יישום הרפורמות במדינה.

 

4,000 הפגינו סביב שגרירות ישראל (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
4,000 הפגינו סביב שגרירות ישראל(צילום: רויטרס)

 

המפגינים בשבועות האחרונים מחו על הרג חיילים מצרים, במהלך הניסיונות לאתר את מבצעי מתקפת הטרור בדרום, בה נרצחו שמונה ישראלים. לדברי גורמים מצרים, החומה נועדה להגן על התושבים באזור השגרירות, ולא על נציגי ישראל בקהיר.

 

השתמשו גם בפטישים (צילום: AFP ) (צילום: AFP )
השתמשו גם בפטישים(צילום: AFP )

 

הניסיון לפגוע בחומה הגיע לאחר שמצרים קראו בפייסבוק להגיע לאזור הנציגות

הישראלית בקהיר "ולהשתין על החומה", שגובהה שלושה מטרים ואורכה מאה מטרים. אחרים קראו להפגין גם ביום שישי בשבוע הבא, ולרסס כתובות גרפיטי ונאצה נגד ישראל על החומה, ולהקים שם אנדרטה לזכר החיילים המצריים שנהרגו במתקפת הטרור.

 

השבוע שב למצרים שגריר ישראל בקהיר, יצחק לבנון, בתום חופשה פרטית שנמשכה שבועיים. השגרירות הישראלית ידעה בתקופה זו את הימים הסוערים ביותר מאז הקמתה, לאחר שהיחסים עם מצרים הידרדרו לשפל חדש בעקבות הפיגוע בדרום, והמוני מצרים הפגינו שוב ושוב מול המבנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החומה לא עמדה בפרץ
צילום: AFP
מומלצים