שתף קטע נבחר

יו"ר תנובה למוחים מול ביתה: "המחאה צודקת"

כהן יצאה אל משמרת מחאה שקמה מול ביתה הבוקר, ואמרה להם כי תנובה תפתיע אותם במבצעים חדשים מדי שבוע, אך "הפתרון צריך להיות מערכתי". הסטודנטים המוחים: "הנאום של זהבית זה קשקוש, ממחר לא קונים תנובה, ננחית על החברה מכה כלכלית"

אחרי שאגודת הסטודנטים באוניברסיטת ת"א קראה לחרם החל ממחר על מוצרי תנובה, הגיעו הבוקר (א') עשרות סטודנטים ומוחים נוספים לביתה של יו"ר תנובה זהבית כהן, ברמת השרון, כשהם אוחזים בשלטים, פעמונים כוסות וקרטוני חלב.

 

כהן יצאה מביתה כדי לדבר עם המפגינים ונראה היה שהתכוננה היטב לבואם, עם נאום מוכן ומאבטחים פרטיים. המוחים קיבלו את פניה בקריאות: "זהבית בוקר טוב, עם ישראל ברחוב", "העם דורש צדק חברתי". ו"יותר יקר: תנובה".

 

אחרי שהגישו לה כוס חלב, וביקשו ממנה להרים כוס "לחיי החרם", היא אמרה: "תנובה מפרנסת 8,000 עובדים, ומאז שאנחנו עומדים בראש החברה, גייסנו 400 עובדים נוספים. אני חושבת שהמחאה אמיתית, המחאה צודקת, אני גאה להיות ישראלית. מאז פרוץ המחאה תנובה עשתה ככל שביכולתה. הורדנו את מחיר הקוטג', עשינו מבצעים מאוד עמוקים. יצאנו במבצעים ארוכי טווח ואנחנו עומדים לצאת במבצעים נוספים. נפתיע אתכם כל שבוע. אך הפתרון לא יגיע בזה שחברה כזו או אחרת תעשה מבצעים. הבעיה עמוקה ומערכתית כולם בשרשרת צריכים לתרום את חלקם, גם המדינה ורשתות השיווק. אנחנו מקשיבים לצרכנים שלנו".

 

"זהבית לא אמרה כלום. ערבוב של קלישאות וגיבובי שטויות"

המוחים הפריעו לדבריה וצעקו: "לא רוצים מבצעים, ממחר לא קונים תנובה", ו"למה 200 גרם גבינת פיראוס עולה 22 שקל? למה גבינה ארוזה עולה כפול מגבינה במעדנייה?", אך הסכימו כי הבעיה אינה רק בתנובה, אם כי במערכת כולה. אחרי הנאום הקצר שלה כהן נכנסה לרכבה ונהגה הסיע אותה משם.

 

רן לבנה, יו"ר התאחדות הסטודנטים בתל אביב אמר "זהבית לא אמרה כלום. ערבוב של קלישאות וגיבובי שטויות. הנאום של זהבית זה קשקוש. זה נשמע כאילו היא לא היתה פה בקיץ 2011. אבל דברים השתנו בקיץ הזה. הצרכנים השתנו. האנשים האלה צריכים לדעת שאנחנו לא נוותר להם. באנו לומר, תם עידן המונופולים. במדינה בה שרי התמ"ת והאוצר לא עושים את תפקידם, אנחנו נעשה את התפקיד שלהם במקומם.

 

"באנו לכאן כדי לתת יריית פתיחה לקראת חרם הצרכנים שאנו מארגנים. המחאה אינה מחאה אישית נגד זהבית כהן האדם, אבל זו כן מחאה אישית נגד זהבית כהן היו"ר.באנו לכאן כדי לומר לאנשי עסקים שיש מחיר למעשים שלהם, מחיר ציבורי ועסקי. ננחית על תנובה מכה כלכלית. יש פה מאבטחים אבל הטייקונים לא הבינו שזו לא מחאה אלימה. 

 

"זהבית טוענת שהיא לא יכולה להוריד מחירים לבד, אבל להעלות מחירים ב-40% היא העלתה בלי הממשלה. אז אני אקטין את המכירות של תנובה על-ידי חרם צרכנים. ואז היא תהיה חייבת להוריד מחירים. וברגע שזה יקרה, הציבור הישראלי יקבל את תנובה בזרועות פתוחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים