שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף: הקב"ה מצפצף על טורקיה

בשיעורו השבועי התייחס הרב עובדיה יוסף בביטול למתיחות בין טורקיה וישראל, ואמר: "מי שנפרע מפרעה, ממצרים ומהמן - הוא ייפרע מכל שונאי ישראל"

הרב עובדיה יוסף "מברך" את טורקיה: בשיעורו השבועי של "פוסק הדור" הספרדי, מנהיגה הרוחני של ש"ס, התייחס אמש (מוצאי-שבת) הרב עובדיה יוסף בביטול להידרדרות היחסים בין אנקרה לירושלים, והביע תקווה כי סופם של "שונאי ישראל" במדינה יהיה כמו זה של קודמיהם לאורך ההיסטוריה.

 

עוד בערוץ יהדות - קראו:

 

את השיעור, שעסק בכלל בפרשת השבוע "כי תצא", ובענייני אלול - חודש הרחמים והסליחות, חתם הרב עובדיה כך: ‫"טורקיה, בורקיה, הקדוש-ברוך-הוא מצפצף עליהם. הכל הבל הבלים. הקב"ה שם יד עליהם רגע אחד – ברגע אומללו. אנחנו מאמינים בישועתו של הקב"ה. לנו יש את הקב"ה בשמים ואנחנו בניו – 'בנים אתם לה' אלוהיכם'. מי שנפרע מפרעה, ממצרים מהמן - הוא יפרע מכל שונאי ישראל. שנזכה לגאולה שלמה במהרה בימינו אמן".

קטע הדרשה באדיבות רדיו "קול ברמה"

 

מידי מוצאי שבת דורש הרב עובדיה יוסף בענייני הלכה ופרשת שבוע, ולעתים מוסיף את התייחסותו לאירועים אקטואליים - לרוב ללא שיקולי שיח "פוליטקלי קורקט". בעבר כבר גרם הרב עובדיה לסערות לא מעטות, בשל התבטאויותיו ה"משוחררות", שנאמרות בשפה תורנית ופונות בעיקר לשומעי השיעור.

 

בשנה האחרונה שתיים מהתבטאויותיו גרמו לכעס רב, ואפילו למתיחות בינלאומית. לפני ראש השנה אשתקד אמר הרב עובדיה כי הוא מייחל למות הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן ולעמו, תוך שהוא מכנה

אותם "רשעים צוררי ישראל". הוא הזכיר את הברכה "שייתמו אויבינו ומשנאינו", הנאמרת בסעודת החג, והרחיב: "אבו-מאזן וכל הרשעים האלה - שיאבדו מהעולם. יכה בהם הקדוש ברוך הוא מכתב דבר, בהם ובפלסטינים האלה".

 

סערה נוספת, שגרמה לכעס רב בישראל, הייתה רמיזתו כי השריפה הגדולה בכרמל, שבה נספו עשרות סוהרים וכבאים, נגרמה בשל חילול שבת. הוא ציטט מהגמרא, ואמר: "אין הדליקה מצויה אלא במקום שיש חילול שבת". המלצתו לתיקון הייתה "ללמוד תורה, לעשות מעשים טובים ולחזור בתשובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף. לא מפחד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים