שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   קנסות בהיקף של 4 מיליון שקל לחברות ביטוח

   הפיקוח על שוק ההון הטיל קנסות על כלל, הראל, שירביט והכשרה ביטוח, בשל אי תיקון ליקויים שהתגלו, פעולות שנעשו בניגוד להוראות הפיקוח וטיפול לקוי ופגיעה במבוטחים. בין שאר ההפרות: צירוף מבוטחים לביטוח קבוצתי ללא הסכמה, פעולה בענף ביטוח ללא רישיון ואי שליחת דיווחים לעמיתים

   הרתעה מספקת? הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג, הטיל לאחרונה קנסות על ארבע חברות ביטוח ועל חברה מנהלת אחת בשל הפרות הוראות חוק וחוזרים שנתגלו במסגרת ביקורות על פעילותן.

    

   המפקח: קופות הגמל יפצו עמיתים

   רפורמה? פוליסות הביטוח ישווקו ללא אישור

    

   על חברת הביטוח הראל הוטל קנס אזרחי בסך של כ- 1.6 מיליון שקל בשל אי תיקון ליקוי עליו הורה המפקח. במהלך שנת 2010 נערכה ביקורת בהראל שהצביעה על מקרים שבהם החברה צירפה מבוטחים לביטוח בריאות קבוצתי מבלי לקבל את הסכמתם מראש. בעקבות הביקורת הורה המפקח לחברה לפנות לאותם מבוטחים ולקבל את הסכמתם להיכלל בביטוח. החברה לא פעלה בהתאם להכרעת הממונה ולפיכך הוטל עליה הקנס.

    

   טיפול לקוי בפניות הציבור

   על חברת הביטוח שירביט הוטל קנס אזרחי בגובה של כ-542 אלף שקל, בשל שיווק תכנית ביטוח מבלי שהחזיקה ברישיון לפעול בענף הביטוח המסוים שבו פעלה ומבלי שקיבלה את אישור הממונה. גם על חברת הביטוח כלל הוטל קנס אזרחי זהה של 542 אלף שקל. החברה נקנסה בשל הפעלת פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי שנקבעה בה הוראה שעמדה בניגוד להוראות הדין ובשל שיווק הפוליסה ללא קבלת אישור הממונה.

    

   בנוסף, הוטלו עיצומים כספיים בסך 1.05 מיליון שקל על כלל פיננסים וגמל בין היתר, בשל אי שליחת דיווחים והודעות לעמיתים, טיפול לקוי בהעברות כספים ובפניות ציבור. ההפרות נחשפו במסגרת בדיקה תקופתית שערך המפקח בעקבות פניות ציבור שהתקבלו במשרדו.

    

   עיצום נוסף של 597 אלף שקל הוטל על הכשרה חברה לביטוח בשל הפרת הוראות המפקח בנושא ממשל תאגידי ומערך ההשקעות, ובשל אי יישום הוראות חוזרי המפקח בעניין ניהול סיכוני אשראי והעמדת אשראי לא סחיר. בנוסף, הטיל המפקח עיצום כספי בשל אי יישום הוראות הממונה בעניין נוהל עבודת דירקטוריון וועדותיו.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים