שתף קטע נבחר

רה"מ למאבטח מקהיר: "הרגשתי כמו אבא שלכם"

קב"ט השגרירות במצרים שהוזכר בנאומו נתניהו התקבל בלשכתו בכבוד ששמור רק לגיבורים. "הפגנת אומץ הלב וקור הרוח", אמר ראש הממשלה ליונתן שהשיב: "בלעדיך לא היינו כאן, תודה"

כבוד של גיבורים: עם חזרתו לארץ, אחרי רגעי האימה שחווה בשגרירות הישראלית בקהיר, נפגש אחר הצהריים (יום א') קצין הביטחון יונתן עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו ועם שר הביטחון, אהוד ברק. "הרגשתי כאילו שאני האבא שלכם וחייב להוציא אתכם משם", אמר ראש הממשלה ליונתן. 

 

הפריצה לשגרירות ישראל בקהיר - הכתבות האחרונות:

 

בפגישה נכחו גם רעייתו של יונתן והוריו. ראש הממשלה הודה לקב"ט השגרירות על התנהלותו במהלך האירועים, כשהיה נצור בשגרירות יחד עם עוד חמישה מאבטחים, ושיבח את קור הרוח שהפגין ועל כך שמנע אסון כבד. נתניהו גם העניק לו מתנה את הספר "מכתבי יוני" עם הקדשה: "ברכות על אומץ הלב וקור הרוח. ברכות עם שובך ארצה".

 

נתניהו מחבק בהתרגשות את יונתן. "אומץ לב וקור רוח" (צילום: משה מילנר ,לע"מ) (צילום: משה מילנר ,לע
נתניהו מחבק בהתרגשות את יונתן. "אומץ לב וקור רוח"(צילום: משה מילנר ,לע"מ)
 

יונתן הודה לנתניהו ואמר לו: "בלעדיך לא היינו כאן, תודה". ראש הממשלה הוסיף: "הרגשתי כאילו שאני האבא שלכם וחייב להוציא אתכם משם".

 

גם הוריו של הקב"ט הודו לראש הממשלה. "בזכותך יש לנו בן בחיים", אמר לו אביו ואמו הוסיפה:  "ברביעי יש יום הולדת שלושים ליונתן. זו המתנה הכי גדולה שיכולנו לקבל. תודה שהיית עם הבן שלי כשלא יכולתי להיות שם".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

במהלך המפגש סיפרה אשתו של יונתן על רגעי האימה שעברו עליה: "כשהוא שלח לי סמס 'אני אוהב אותך' הבנתי שמשהו לא בסדר. עד שלא ראיתי אותו בארץ, לא האמנתי שיהיה בסדר. מזל שהיו אנשים וחברים איתי". גם שר הביטחון בירך את יונתן על תפקודו. "יונתן התנהג באומץ לב באירוע קשה מאוד, פעל בשיקול דעת וגילה אחריות הראויה לכל שבח", אמר ברק.

 

במסיבת העיתונאים שערך אמש, סיפר נתניהו על השיחה הישירה שניהל עם יונתן, בעת שהיה נצור בשגרירות. "דלת אחת הפרידה בין ההמונים לבין יונתן וחבריו. הוא נשמע קר רוח, שקול, ולצד זה הבין היטב את המצב שהוא וחבריו שוהים בו", סיפר ראש הממשלה.

 

"במהלך חילופי הדברים בין חדר המצב ליונתן, הוא אמר לי – 'אם יקרה לי משהו, אני מבקש שתודיעו להורים שלי בשיחה פנים אל פנים ולא בטלפון'. עניתי לו: 'יונתן, תחזיק מעמד, אני מבטיח לך שמדינת ישראל תפעיל את כל הכוחות האפשריים בעולם'. ברוך השם הבוקר הם נחתו בישראל. לפני כמה שעות שוחחתי עם יונתן ועם אמא שלו, הם נשמעו לי מצוין".

 

שעות מורטות עצבים עברו על ששת הישראלים שנותרו כלואים בתוך השגרירות בזמן פריצת ההמון המצרי בלילה שבין שישי לשבת. רגעי החרדה בקהיר עברו בשידור חי לחדר המצב של משרד החוץ בירושלים. "אנחנו שומעים את הדפיקות על הדלת האחרונה. הם דופקים עם לומים ופטישים", אמרו הישראלים במצרים. "אנחנו נערכים לאפשרות שהם יפרצו פנימה".

 

נתניהו מול המסכים בחדר המצב. רגעים של חרדה (צילום: לע"מ) (צילום: לע
נתניהו מול המסכים בחדר המצב. רגעים של חרדה(צילום: לע"מ)
  

אנשי האבטחה הכינו את כלי הנשק שלהם כדי להתגונן מפני ההמון המשתולל, והתחושה היתה קשה. כלי הנשק היו מוכנים לירי ולהגנה עצמית. "זה עשוי להיגמר רע. לא ברור אם הבחורים שלנו יחזרו הביתה", חששו בחדר המצב, וספרו את הדקות עד להגעת אנשי הקומנדו המצרים, שהפעילו כוח רב כדי לפזר את ההמון שניסה לפרוץ את הדלת האחרונה. גם ראשי המדינה - ראש הממשלה, שר החוץ, שר הביטחון וראש השב"כ - שעקבו בשידור חי דרך מצלמות האבטחה,

הצטמררו.

 

בתיאומים מול המצרים סוכם כי הישראלים יחבשו כובעים צהובים, על מנת למנוע ירי דו צדדי - של כוחות הקומנדו המצרים ואנשי השגרירות זה על זה. המסר הועבר: הבחורים שלנו בכובעים, וכך הם ייצאו. ברגע האחרון, הוחלט בישראל כי המאבטחים יעטו כאפיות על ראשם, כדי שההמון לא יזהה אותם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים