שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סמסונג NP400: לפטופ עמיד לקהל העסקי
  הנייד החדש מהסדרה העסקית מציע קשיחות ועמידות בפני נוזלים וזעזועים, אבל מתקשה לעמוד במשימה הכי פשוטה: נוחות שימוש

  Samsung NP400B2B הוא מחשב עסקי מרשים למראה מסדרת הניידים העסקיים החדשים של סמסונג. הוא מעוצב בקווים ישרים ונקיים, ומגיע בגימור שחור מט נעים מאוד למגע. לפי הצהרות החברה, המחשב מותאם במיוחד כדי לשרוד בתנאי שטח קשים.

   

  עוד בערוץ המחשבים:

   

   

  מפרט המחשב בסקירה כולל מעבד Intel Core i3-2310M מסדרת הדור השני של מעבדי אינטל עם מהירות שעון של 2.10 GHz, זיכרון DDR3 בנפח 2GB, מאיץ גרפי משולב Intel GMA HD, מסך בגודל 12.5 אינץ', כונן קשיח בנפח 500GB, קישוריות Bluetooth ו- Wi-Fi, מצלמת רשת ומיקרופון מובנים. בנוסף למשטח עכבר סטנדרטי, מגיע המחשב גם עם כדור עקיבה. המחשב הגיע עם מערכת ההפעלה Windows 7 Professional בגרסת 64 ביט.

   

   

  מתחמם בסרטים

  המחשב מציג ביצועים טובים למדי עבור המשתמש העסקי. הוא התמודד ללא בעיה עם שלל משימות עסקיות כמו עריכת מסמכי אופיס מסוגים שונים וגלישה בדפדפן אינטרנט מרובה טאבים. גם תוכנות כבדות יותר, כמו תוכנה לעריכת תמונות, פעלו עליו ללא בעיה. צפייה בסרטי HD 720p ו-HD 1080p בפורמט MKV באמצעות תוכנת MHC-PC הייתה חלקה וללא הפרעות.

   

  מבחינת ריבוי משימות, המחשב תיפקד ללא בעיה עם שתי תוכנות משרדיות, דפדפן אינטרנט מרובה טאבים, תוכנה בסיסית לעריכת תמונות, וסרט HD 720p בתוכנת MHC-PC. כל התוכנות פעלו כראוי, והמעברים ביניהם היו חלקים. כאשר החלפנו את הסרט בסרט HD 1080p (או בשני סרטי 720p), חשנו בהאטה קלה ובכבדות מסוימת שאפיינו את תגובות המחשב. נציין כי גם במצב זה ניתן היה לעבוד על המחשב בנוחות יחסית.

   

  בעבודה משרדית שכללה גלישה באינטרנט אלחוטי ועריכת משרדי אופיס, התחממות המחשב הייתה כמעט בלתי מורגשת, ולא הפריעה גם בעת עבודה על הברכיים. מנגד, בעת צפייה בסרטים חשנו מהר מאוד בהתחממות משמעותית למדי בחלקו השמאלי של המחשב, כמו גם בחלקו הימני של המסך. במצב זה היה קולם של המאווררים חזק למדי, והוא נשמע גם בחדר שפעל בו מזגן רעשני.

   

   

  זווית של 180 מעלות

  המחשב מצויד במסך מט בגודל 12.5 אינץ' וברזולוציה של 1366x768. אנחנו מצאנו את גודל המסך כנוח מאוד לעבודה. צפייה בסרטים אמנם פחות מפנקת בהשוואה למסכי ה- 15.6 הגדולים, אבל עבור עבודה משרדית מדובר בגודל מעולה לטעמנו.

   

  תצוגת המסך מותאמת במיוחד לעבודה בתנאי שטח. המסך המט דוחה השתקפויות ביעילות רבה, וניתן לעבוד איתו בנוחות יחסית גם בחוץ בצהרי יום שמשי. בנוסף, המסך נפתח לזווית של 180 מעלות, מה שמאפשר התאספות של כמה אנשים מסביבו לצורך צפייה משותפת וכן עבודה במגוון תנוחות.

   

  חדות התצוגה טובה, ואיכות הצבע טובה יחסית למסכים בעלי מסך מט. עם זאת, לטעמנו היה עדיף אם בהירות התצוגה המקסימלית הייתה גבוהה יותר. זווית הצפייה הצדית מעט צרה, ובזווית של כ-45 מעלות נצפתה התכהות בחלקו המרוחק של המסך. גם זווית הצפייה העלית צרה יחסית, אך בזכות זווית פתיחת המסך הרחבה, הדבר מורגש פחות.

   

  תחושת צמרמורת

  גודלו של ה- 400B הוא 30.23x22.35 ס"מ, עוביו 2.8 ס"מ ומשקלו כולל הסוללה עומד על 1.7 ק"ג. מדובר בממדים נוחים שממוקמים בערך באמצע בין הנטבוקים הסטנדרטיים לבין מחשבי ה-13.3 אינץ'. בתחושה הכללית, מידותיו של המחשב קרובות יותר לאלו של מחשבי ה- 13.3 מאשר לאלו של הנטבוקים, לטוב ולרע.

   

  המחשב מצויד במקלדת עמידה בפני נוזלים, שנוחותה מוטלת בספק. מצד אחד, מרקם המקשים נעים למגע, סידורם נוח והם מסומנים כראוי. מצד שני, המקשים נוקשים יחסית, והקלדה ממושכת גורמת לתחושת מאמץ קשה בידיים. חלקם התחתון של המקשים (זה שפונה לכיוון המקליד) מעוגל מעט ובעל שיפוע, כנראה כדי להגביר את ההפרדה בינם.

   

  המחשב מצויד במשטח עכבר סטנדרטי ובכדור עקיבה הממוקם במרכז המקלדת. בנוסף, הוא מצויד בשני סטים של לחצני עכבר: אחד סטנדרטי הממוקם מתחת למשטח העכבר, ואחד הממוקם מעל למשטח, שאמור להתאים לכדור העקיבה. משטח העכבר גדול מספיק ומופרד היטב מסביבתו. הוא תומך במולטי מגע, וכולל גם פס גלילה בצידו השמאלי (פס הגלילה אינו מסומן). עם זאת, המרקם שלו מתכתי ומאוד לא נעים למגע; ברוב זמן העבודה האצבע אינה נעה בחופשיות על המשטח, ולפעמים המפגש בין האצבע לבין המשטח אף גורם לתחושת צמרמורת קלה.

   

   

  לטעמנו, כדור העקיבה אינו מספק תחליף הולם למשטח העכבר משתי סיבות עיקריות: ראשית, הוא מעט לא מדויק, ולוקח זמן רב להתרגל אליו. שנית, המרחק בינו לבין מקשי העכבר שלו גדול מידי, ולחיצה על כדור העקיבה ומקשי העכבר במקביל דורשת, לרוב, שתי ידיים. המקשים שאמורים להתאים לכדור העקיבה כוללים שלושה מקשים: לחצן עכבר ימני, לחצן עכבר שמאלי ומקש נוסף, שלחיצה עליו במקביל להזזת כדור העקיבה מאפשרת לגלול את התצוגה. מקשי העכבר הסטנדרטיים הממוקמים מתחת למשטח העכבר כוללים שני מקשים נפרדים ונוחים מאוד ללחיצה.

   

  בנוסף למקש הכיבוי שממוקם בפינה הימנית העליונה של המחשב, ב-Samsung NP400B2B יש שלושה מקשים ייעודיים הממוקמים בפינה שמאלית העליונה. המקש השמאלי מביניהם ממשתמש לנעילת המשתמש, המקש האמצעי מפעיל ומנטרל את מצלמת הרשת ואת המיקרופון, והמקש הימני שולט על קישוריות האלחוט. נציין שתגובתו של האחרון איטית ביותר.

   

  לחיצה משולבת על מקש ה-FN ועל מקשי ה-F השונים מאפשרת לשלוט על בהירות המסך, עוצמת הסאונד, תצוגת המסך בעת חיבור לצג חיצוני, תצורת העכבר, צריכת החשמל וקישוריות האלחוט. ניתן לעבור למצב שינה, לפתוח את מנהל התמיכה של Samsung המאפשר לזהות תקלות, להוריד עדכונים ולבצע גיבוי, ולפתוח אשף לניהול סיסמאות במחשב. גם כאן, לחלק גדול מהפונקציות לוקח זמן רב להיטען.

   

  הרמקולים ממוקמים מעל למקלדת. עוצמת הצליל שהם מפיקים מרשימה יחסית לממדיו של המחשב, ובסביבה שקטה הם נשמעים למרחק סביר בהחלט. איכות הצליל מרשימה פחות, ומלווה בגוון מתכתי חזק. לפיכך, מדובר ברמקולים שמאפשרים לשמוע גם בתנאי שטח לא אופטימליים, אבל לא מאפשרים ממש ליהנות מהאזנה איכותית.

   

  המחשב מציע סט חיבורים מגוון למדי. מצידו הימני תמצאו כניסת USB, כניסת USB משולבת eSATA וחיבור VGA לצג חיצוני. מצידו השמאלי תמצאו כניסת USB נוספת, חיבור HDMI, חיבור LAN לרשת קווית, שני חיבורים למיקרופון ולאוזניות וחריץ ExpressCard. בקדמת המחשב נמצא חריץ לכרטיס זיכרוןSD/SDHC/SDXC/MMC. מיקומם של כל החיבורים נוח, והמרווחים ביניהם מספקים. החיבור הבעייתי היחידי הוא כרטיס הזיכרון ששליפתו מאוד לא נוחה, ודורשת שימוש בציפורניים.

   

   

  סמסונג מתגאה בפונקציה נוספת של סדרת מחשבי ה-NP400: עם סגירת צג המחשב עובר המחשב למצב שינה באופן אוטומטי. בפעם הבאה שייפתח הצג, תידלק התצוגה, לפי הצהרות החברה, תוך 3 שניות, ותהיה בדיוק באותו מצב בו הושארה לפני סגירת הצג. גם אם בפועל טעינת התצוגה אורכת מעט יותר מ-3 שניות, עדיין מדובר בפתרון נחמד.

   

  סוללה סבירה

  המחשב מצויד בסוללת ליתיום-יון בעלת שישה תאים. כאשר עבדנו על שתי תוכנות משרדיות במקביל לגלישה באינטרנט אלחוטי, הצלחנו לסחוט ממנה קצת יותר מ-3.5 שעות של עבודה. מדובר בנתונים נוחים לעבודה, המאפשרים למשתמש העסקי להתרחק מהמשרד בשקט יחסי. עם זאת, לא מדובר בסוללה שתספיק ליום עבודה שלם.

   

  ידידותי לסביבה

  לפי הצהרות החברה, ה- 400B מצויד בכמה מאפיינים שממתגים אותו כמחשב עמיד שמסוגל להתמודד עם תנאי שטח קשים ביותר. כך לדוגמה, שלדת המחשב עמידה בפני פגיעות בעוצמה של עד 453.6 ק"ג, והכונן הקשיח מצויד במערכת להגנה בעת נפילה. בנוסף, המקלדת עמידה מפני נוזלים, ולפי הצהרות החברה, אמורה לעמוד בפני התזה של 50cc של נוזל שיסולק כעבור 10 שניות. המחשב מצויד בתקן הירוק EPEAT Gold Standard (הסטנדרט הגבוה ביותר של דירוג EPEAT), שמתייחס לעיצוב ידידותי לסביבה, לצריכת אנרגיה נמוכה ולאפשרות המחזור של המוצר.

   

  התרשמותנו מאיכות החומרים טובה מאוד. כמו כן, לא נצפו חיבורים רופפים או אזורים המתכופפים באופן משמעותי בתגובה ללחיצה. עם זאת, צירי המסך מאוד חלשים, וכמעט כל הזזה של המחשב גורמת להשכבת המסך לאחור.

   

  הסדרי האבטחה מקיפים, וכוללים קורא טביעות אצבע, מערכת TPM (Trusted Platform Module) ו- Pre-boot authentication המאפשרות הצפנה של מידע והגנה על המידע בדיסק הקשיח. בנוסף, המחשב מגיע גם עם אמצעי האבטחה הסטנדרטיים: חריר נעילה מסוג קנסינגטון, אפשרויות להגנה באמצעות סיסמה ותוכנת גיבוי.

   

  בשורה התחתונה

  Samsung NP400B2B פונה לקהל העסקי, ובפרט למשתמש העסקי שזקוק למחשב לעבודה בתנאי שטח קשים. עמידות היא שם המשחק כאן: שלדת המחשב בנויה לשרוד פגיעות חזקות, המקלדת עמידה בפני נוזלים, התצוגה עמידה בפני השתקפויות וסט רחב של אפשרויות אבטחה יגנו על המידע שלכם. חוץ מכל אלה, המחשב מציג ביצועים נאים ואיכות תצוגה לא רעה בכלל. עקב אכילס שלו הוא המקלדת והעכבר שאינם נוחים מספיק לשימוש, ולעיתים מקשים עליו.

   

  אהבנו: ממדים ומשקל נוחים, זווית פתיחת מסך, ביצועים, עבודה בתנאים פיזיים, אבטחה

  לא אהבנו: צירי מסך חלשים, משטח עכבר לא נוח, מקשי מקלדת נוקשים ביותר

   

  להשוואת מחירים >>

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נייד עסקי קשיח ואיכותי. חבל שיש כמה דברים שפוגעים בחוויה
  בשיתוף עם אתר Wisebuy
  מומלצים