שתף קטע נבחר

גרוניך: "יש סימפטיה לאנשים מהשומרון"

על רקע הסערה שעוררו דבריו של השחקן רמי ברוך, שהצהיר כי לא יופיע בקריית ארבע - הפגין גרוניך סולידריות עם התושבים כשהופיע ביישוב ברקן ושינה ממילות הלהיט "יש לי סימפטיה"

ביום שבו הצהיר השחקן רמי ברוך כי יסרב להופיע בהיכל התרבות בקריית ארבע, הצהיר שלמה גרוניך מעל במת היישוב ברקן, כי יש לו סימפטיה לאנשים מהשומרון.

 

עוד בערוץ יהדות - קראו:

 

למעלה מאלף איש - דתיים וחילונים כאחד - הגיעו להופעתו הראשונה של גרוניך בשומרון, שהתקיימה במעמד שרת התרבות והספורט, לימור לבנת; ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, ומנכ"לית "תרבות לישראל". את המוזיקאי ליוותה התזמורת האנדלוסית החדשה של אשקלון.

 

גרוניך עם סימפטיה, ביישוב ברקן שבשומרון (צילום: מאיר ברכיה, באדיבות מועצה אזורית שומרון) (צילום: מאיר ברכיה, באדיבות מועצה אזורית שומרון)
גרוניך עם סימפטיה, ביישוב ברקן שבשומרון(צילום: מאיר ברכיה, באדיבות מועצה אזורית שומרון)

 

גרוניך התאים את שירו "יש לי סימפטיה לאנשים שמתאמצים בתל אביב" לקהל המקומי, ושר: "יש לי סימפטיה לאנשים מהשומרון". בחודש שעבר התאים גרוניך את אותן המילים למחאה החברתית, כששר: "יש לי סימפטיה לאנשים שמתייבשים באוהלים".

 

בהמשך שר מבחר מלהיטיו – ובהם פיוטים ולחנים מן המקורות - מהם שירים מאלבומו "מסע אל המקורות", שכל כולו מבוסס על טקסטים יהודיים.

 

בעד תרבות יהודית

בראיון שהעניק ל-ynet בעבר, אמר גרוניך כי "תרבות יהודית היא עצם חיינו את היומיום כאן בארץ ישראל. תרבות יהודית היא גם אופן הדיבור, הנימוס, דרך הארץ שבין אדם לחברו. תרבות יהודית היא כל מעשי היצירה האומנותיים שנוצרים על ידי אנשים יהודים בכל תחומי האמנות, מוסיקה, ספרות, תיאטרון, מחול, קולנוע וכל השאר".

 

"תרבות יהודית היא עצם חיי היומיום בארץ ישראל" (צילום: מאיר ברכיה, באדיבות מועצה אזורית שומרון) (צילום: מאיר ברכיה, באדיבות מועצה אזורית שומרון)
"תרבות יהודית היא עצם חיי היומיום בארץ ישראל"(צילום: מאיר ברכיה, באדיבות מועצה אזורית שומרון)

 

קודם ההופעה אמרה השרה לבנת למתיישבי השומרון: "אני רוצה להודות לכם על מה שאתם. על השליחות שלכם, כשאתם נאחזים כאן, באדמת השומרון. מאז כניסתי למשרד התרבות והספורט אני פועלת לכך שתרבות וספורט יהיו לתושבי השומרון ולכול תושבי יו"ש, בדיוק כמו לכול אזרח אחר במדינה".

 

הדברים נשמעו על רקע ההדים שעוררו דבריו של השחקן רמי ברוך באותו היום, שאמר כי היכלי התרבות מעבר לקו הירוק הופכים את האמנים לשבויים בידי הפוליטיקה. ברוך התבקש להגיע להופעה בהיכל התרבות בקריית ארבע, עם הצגת היחיד "פולארד" של תיאטרון "הקאמרי" ובכיכובו. "לא אופיע במקום שמסמל כל כך הרבה דברים שנוגדים את השקפת עולמי, למרות שיהיה לזה מחיר", הוסיף.

 

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר קודם למופע: "ההתיישבות בשומרון צורכת תרבות ומוזיקה, וחברה כמו בכול מקום בארץ, וזכאית לכול פעילות תרבות. אנו נבנה את ארץ ישראל, ניישב אותה ונשמח בה גם בשירה ובתרבות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלמה גרוניך בברקן
צילום: מאיר ברכיה, באדיבות מועצה אזורית שומרון
מומלצים