שתף קטע נבחר

ג'וגינג ומשקולות. צפו ביום בחייו של אחמדינג'אד

אן קרי, כתבת רשת NBC האמריקנית הצטרפה לנשיא איראן ליום עבודה טיפוסי וחזרה עם מסקנה חותכת - הוא עובד מסביב לשעון. אז מה אחמדינג'אד עושה כשהוא קם בחמש בבוקר?

מה אחמדינג'אד עושה כשהוא קם בחמש בבוקר? את אותם הדברים אבל לאט, ומול המצלמה של NBC. לקראת ביקורו בעצרת האו"ם בניו יורק בסוף השבוע הבא איפשר נשיא איראן לכתבת רשת הטלוויזיה האמריקנית NBC, אן קרי, להצטרף אליו ליום עבודה טיפוסי. הכתבת הבכירה, שגם צפויה לערוך עמו ראיון אישי, חזרה עם מסקנה חותכת - מחמוד אחמדינג'אד עובד מסביב לשעון.

  

עוד בערוץ החדשות :

 

"אחרי תפילה בחמש בבוקר, הנשיא אחמדינג'אד יוצא לריצת בוקר בליווי מאבטחים", מתואר בכתבה המחמיאה בה נראה אחמדינג'אד לבוש באימונית שחורה, מניף את ידיו תוך כדי ריצה "בסגנון של רוקי, עוד לפני שהשמש זורחת". 

  

 

משם הוא עובר לחצי שעה בחדר כושר, "להרים משקלות או לדווש באופניים", ורק בשבע הוא מגיע למשרדו "הפשוט" כדי לעבור על העיתונים המקומיים ודיווחים בכלי התקשורת בעולם. "שם הוא עובד בלי נעליים, אך בגיל 54 הוא מרכיב משקפיים", נאמר בכתבה.

 

"ריצה בסגנון של רוקי". אחמדינג'אד רץ ברחובות טהרן ()
"ריצה בסגנון של רוקי". אחמדינג'אד רץ ברחובות טהרן

 

אחרי שעה במשרד, אחמדינג'אד יוצא לפגישות. ביום הצילום נסע לפגישה עם אנשי דת שיעים, ומיהר משם לטיסה במטוס הנשיאותי, "בואינג 707 בן יותר מ-50 שנה, כנראה תוצאה של הסנקציות שהטיל המערב על איראן".

  

על אופני הכושר ()
על אופני הכושר

 

במטוס המותאם לפגישות, מצולם אחמדינג'אד בשיחה עם אדם נוסף, והכתבת האמריקנית מדגישה "גם במטוס הנשיא נפגש עם שרים". היא ממשיכה לתאר את סדר יומו העמוס של הנשיא האיראני ומציינת כי "לפעמים סדר היום שלו נמתח עד 2 בלילה, מה שמותיר לו רק 3 שעות שינה. אומרים שאפילו המנהיג העליון עלי חמינאי המליץ לו לישון יותר".

 

בלי נעליים במשרד ()
בלי נעליים במשרד

 

נראה שככתבת אמריקנית שקיבלה את "הזכות" לראיין את אחמדינג'אד באופן בלעדי, נאלצת קרי להפליג בשבחו של נשיא איראן ולהעביר לצופים האמריקנים מסרים היישר מלשכת הנשיא בטהרן. "בשש שנותיו כנשיא הספיק אחמדינג'אד לבקר בכל מחוז באיראן לפחות 3 פעמים ובעיר אחת לפחות בכל מחוז".

  

בפגישת עבודה במטוס הנשיאותי "בן יותר מ-50 שנה" ()
בפגישת עבודה במטוס הנשיאותי "בן יותר מ-50 שנה"

 

משם מצטרפת קרי לביקור שלו בעיר הסמוכה לגבול עם טורקמניסטן שם הנשיא האיראני מתעכב בשוק לייצור חפצי אמנות, בניסיון להציג פן אחר באישיותו של אחמדינג'אד, שרק בשבוע שעבר הטיל ספק באמיתות פיגועי 11 בספטמבר ונחשב למכחיש שואה.

 

חיבוק עם אב שכול לא יזיק לשיפור התדמית ()
חיבוק עם אב שכול לא יזיק לשיפור התדמית

 

משם שיירת הנשיא עוברת לפרויקט לדיור ציבורי מסובסד לעניים, שתושביו מספרים כי קיבלו בתים טובים מאלה שהיו להם בעבר. עם זאת, מדגישה הכתבת כי כאשר אחמדינג'אד מנסה לעזוב את המקום, "הוא מוקף באנשים שמבקשים מזון, שהתייקר מאוד בעקבות האינפלציה הגוברת".

 

נראה שהכתבת האמריקנית "נאלצת" להפליג בשבחו של הנשיא האיראני ()
נראה שהכתבת האמריקנית "נאלצת" להפליג בשבחו של הנשיא האיראני

 

גם זמן לפגישה עם הורה ששכל שלושה מבניו במלחמת איראן-עיראק יש לנשיא בסדר יומו העמוס, וכנראה שבגלל המצלמות האיש זוכה לחיבוק ונשיקה מהנשיא שמנסה לשפר את תדמיתו באיראן ומחוצה לה, לקראת עצרת האו"ם.  

 

מתנה מאחמדינג'אד: "האמריקנים ישוחררו תוך יומיים". באואר ופטאל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מתנה מאחמדינג'אד: "האמריקנים ישוחררו תוך יומיים". באואר ופטאל(צילום: AFP)

 

"המטיילים האמריקנים ישוחררו תוך יומיים"

לקראת הערב מנצלת הכתבת האמריקנית הזדמנות ושואלת את אחמדינג'אד מה העתיד שהוא רוצה עבור איראן. "אני רוצה אותו דבר כמו לכל אומה בעולם", השיב לה הנשיא שחוזה השכם וערב את סופה של מדינת ישראל, "שלום, ידידות, אושר ואחדות". בין פגישה לפגישה בשעות הערב, אחמדיג'אד הנחשב לשיעי אדוק לא מפספס אף תפילה מבין חמש התפילות שחובה על כל מוסלמי להתפלל בכל יום.

 

ואיך "צ'יפר" הנשיא האיראני את הכתבת האמריקנית בשל כתבתה המחמיאה? היום (יום ג') דווח כי אחמדינג'אד אמר לכתבת NBC שארצו תשחרר את שני המטיילים האמריקנים שהורשעו בריגול "בתוך יומיים".

  

שני המטיילים, שיין באואר וג'וש פטאל, הורשעו בחודש שעבר בגין ריגול ופלישה לאיראן ונידונו ל-8 שנות מאסר. הם נעצרו עם אמריקנית נוספת, ששוחררה בינתיים, ביולי 2009 כשחצו בטעות, לטענתם, את גבול איראן-עיראק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"ישן רק 3 שעות בלילה". אחמדינג'אד
אפילו המנהיג העליון המליץ לנשיא לישון יותר. חמינאי
צילום: רויטרס
מומלצים