שתף קטע נבחר

מסך קטן באיראן: בלי משולשי אהבה וחזה גברי

משטר האייתוללות ממשיך במלחמתו ב"חוסר הצניעות" ואוסר שידור "תוכניות המראות משולשים רומנטיים מפתים". גם גברים ללא חולצה נקראים להתלבש - או לרדת מהמסך

טהרן ומלחמתה באירוטיקה. שלטונות איראן אסרו על הטלוויזיה במדינה להראות על המסך גברים חשופי חזה ומשולשים רומנטיים, במה שנראה כסימן נוסף להעמקת השמרנות הדתית ברפובליקה האיסלאמית.

 

מה עוד מצנזרים באיראן?

 

"בהתאם להוראה חדשה, נאסר על שידור תוכניות המראות משולש אהבים מפתה", דיווחה סוכנות הידיעות האיראנית "פארס". עם זאת, נכתב כי תוכניות שיעסקו בגינוי התופעה האנושית הזו יקבלו אישור להקרנה.

 

"נאסר גם על שידור של גברים חצי עירומים בהפקות איראניות וזרות",

נאמר בדיווח שבו קרא סגן ראש רשות השידור למפיקי התוכניות שלא להראות "ערבוב לא נחוץ" בין שני המינים.

 

לא ברור מה בדיוק הביא לאיסור החדש, שכן הטלוויזיה הממלכתית במדינה משדרת בעיקר תוכניות דת והודעות מטעם המשטר. כמו כן, לא ברור כיצד ישפיע האיסור החדש על שידורי הספורט הפופולריים במדינה.

 

לפני מספר שנים סחפה את הצופים האיראנים אופרת סבון בשם "הפרי האסור" שתיארה את קורותיו של גבר זקן שהחליט לעזוב את אשתו לאחר שהתאהב בבחורה צעירה. ייתכן שיש לה חלק בפרסום האיסור הזה.

 

מוצאים מפלט בלווין האסור

מאז המהפכה האיסלאמית ב-1979 נאלצה תעשיית הקולנוע והטלוויזיה ליישר קו עם חוקי ההלכה האיסלאמית (השריעה) ולהימנע מלשדר מצבים ומראות הנתפסים כמנוגדים לערכי הדת, כמו סצינות אינטימיות בין גברים לנשים.

 

איראנים רבים מצאו מפלט מרוע הגזירה בערוצי לוויין זרים, הנחשבים לא חוקיים באיראן, שם הם יכולים לקבל את מנת החדשות מהעולם ותוכניות בידור לא מצונזרות.

 

מאז בחירתו של מחמוד אחמדינג'אד לנשיא ב-2005 החמירו השלטונות את האכיפה בנושא.

מדי פעם נערכות פשיטות על גגות בתים במטרה לאסוף צלחות לוויין מהאזרחים, לעיתים אף בסיוע מסוקים.

 

שלטון האייתוללות מאשים את ארצות-הברית והמערב כי הם מעוניינים להפיל את המשטר באיראן במהפכה שקטה, באמצעות סיוע לאינטלקטואלים, דרך אתרי אינטרנט וערוצי לוויין.

 

בשבוע שעבר צונזרה כרזה לסרט קולנוע איראני חדש שבה נראתה השחקנית רוכבת על אופניים. בפברואר האחרון פורסם איסור על שידור תוכניות בישול שבהן מכינים מטעמים מערביים. כמו כן, נאסר על הצגת עישון מעל המסך הקטן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גם חזה חשוף וגם משולש אהבים?!
צילום: Shutterstock
אחמדינג'אד ומבקר. זה מותר
כרזה שבה אשה על אופניים. זה אסור
מומלצים