שתף קטע נבחר

נעצר חשוד ב"תג מחיר" בבסיס צה"ל בבנימין

תושב עלי, בן 27, נעצר בחשד למעורבות בהשחתת 13 כלי-רכב צבאיים בבית-אל. מקורביו: הוא קשקשן, שמתפאר בדברים לא לו

כשבועיים לאחר פעולת "תג מחיר" בבסיס האוגדה המרחבית בבית-אל, עצרו בם (יום ב') חוקרי היחידה הארצית לחקירות בינלאומית (יאחב"ל) צעיר בן 27 מההתנחלות עלי, בחשד במעורבות במעשה. השוטרים הגיעו לביתו ולקחו אותו לחקירה במשרדי היחידה בלוד.

 

פעולות "תג מחיר" - כותרות נוספות ב-ynet

 

עורך דין עדי קידר מעמותת "חוננו", המייצגת את החשוד, מסר בתגובה: "מרשי מכחיש כל קשר עם המיוחס לו. צעד זה נועד לרצות את המפכ"ל. לעצור אין יד ורגל בדבר". העצור הינו פעיל ימין מוכר המרבה להשתתף בפעילויות הקשורות למאחזים. מדובר בעולה חדש מרוסיה שבניגוד למרבית חבריו הינו חילוני.

 

"זו לא פרשת מרגול 2"

מקורב לפעיל הימין אמר ל-ynet: "מדובר בבחור צעיר, קצת דברן וקשקשן, שמתפאר בדברים לא לו. יכול להיות שביאחב"ל חושבים על פרשת מרגול 2, זה מה שקורה שנותנים לשוטרים מתל אביב לחקור על פי האזנות ודיבורים, אבל מדובר בבחור שלא קשור לפעילות אלימה, אלא רק ליותר מדי דיבורים".

 

פעיל ימין אחר שמכיר את החשוד הסביר כי חבריו בטוחים בחפותו: "הקבוצה שלנו מתנגדת לתגי מחיר וצה"ל הוא קו אדום לכולם. מי שמכיר אותו יודע שהוא לא מסוגל לפגוע בזבוב על אף שהוא אוהב לדבר, אולי יותר מידי. אנו בטוחים שמה שיש למשטרה זה חלקי שיחות, האזנות ושמועות,

ובמקרה כזה נראה אותו משתחרר במהרה".

 

בתחילת החודש, במהלך שעות הלילה, פרצו אלמונים לבסיס של חטיבת בנימין מצפון לרמאללה והשחיתו 13 כלי רכב. צמיגים נוקבו, חלונות נופצו ורוססו כתובות נאצה נגד מפקדים בצה"ל ובגנות הריסות המבנים הבלתי חוקיים במגרון השבוע. בין היתר, נכתב "מח"ט בנימין רע ליהודים" ו"ד"ש מהגבעות".

 

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, גינה בתוקף את המעשה: "את הוונדליזם ביצעה חבורת פושעי חוק קיצונים. כולנו - מפקדים כחיילים ואזרחים - זוכרים ומזכירים שצה"ל איננו האויב. צה"ל הוא המגן הפועל בכוח החוק ועל פי הנחיות ממשלת ישראל. אני בטוח כי מבצעי המעשה ייתפסו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"יותר מדי דיבורים". כלי הרכב שהושחתו
צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10
מומלצים