שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן וירון ברנר

מצנע בכנס של פרץ: "הוא יחזיר עטרה ליושנה"

שעת ה-ש' בעבודה מתקרבת. יומיים לפני שמתפקדי המפלגה יחליטו מי יעמוד בראשה - עמיר פרץ או שלי יחימוביץ' - אמר פרץ בכינוס עם תומכיו: "גם הליכודניקים רוצים צדק חברתי, נביא מצביעים מהימין". מצנע בא לתמוך: "אני כאן בנפשי ובלבי"

שבוע אחרי שהעפיל לסיבוב השני בבחירות לראשות מפלגת העבודה, ופחות מ-48 שעות לפני פתיחת הקלפיות בסיבוב השני, קיים הערב (יום ב') ח"כ עמיר פרץ כנס עם פעילים במחנהו, והבטיח להם כי רק הוא יוכל להביא מספר גדול של מצביעים מהימין למפלגת העבודה. בכנס, שבו השתתפו עשרות פעילים, נכח גם עמרם מצנע, שהגיע למקום הרביעי בסיבוב הראשון ובסוף השבוע הודיע כי הוא תומך בפרץ בסיבוב השני בבחירות, מול שלי יחימוביץ'.

 

הקרב על העבודה:

 

בנאומו בכנס אמר פרץ כי היתרון הגדול שלו על פני יחימוביץ' הוא יכולתו למשוך מצביעים מהימין. הוא התייחס גם למצב המדיני, וקרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להכריז על הקפאת הבנייה בשטחים ולהיכנס מיד למשא ומתן עם הפלסטינים.

 

"אם נתניהו היה נכנס למשא ומתן, הוא היה מצליח להוציא את העוקץ מהמהומות במצרים ובירדן, ארדואן היה מבין שאף אחד לא זקוק לו כדי לעשות סדר באזור, ובוודאי שלא היינו צריכים להתמודד כעת עם הקהילה הבינלאומית", אמר. על מצביעי הליכוד אמר פרץ: "הליכודניקים גם רוצים שלום, גם רוצים צדק חברתי. רק אנחנו מסוגלים להביא מנדטים מהצד הימני של המפה, וליצור אלטרנטיבה לנתניהו".

 

מצנע עם פרץ היום. "כאן לא רק בגופי, אלא גם בלבי" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מצנע עם פרץ היום. "כאן לא רק בגופי, אלא גם בלבי"(צילום: ירון ברנר)

  

לכנס הגיעו גם חברי כנסת שהצהירו בעבר כי הם תומכים בפרץ: איתן כבל, דניאל בן-סימון וראלב מג'אדלה. יוזמי הכנס מגדירים אותו היערכות אחרונה ליום הבחירות, ושילוב כוחות בין פעילים משני המחנות - של מצנע ופרץ.

 

הפעילים שהשתתפו בכנס קיבלו את פרץ ומצנע בתשואות, ומצנע אמר לנוכחים כי הוא שמח להיות חלק מהמשפחה המלוכדת והמחבקת של מחנה פרץ: "אני כאן לא רק בגופי, אלא גם בנפשי ובלבי", אמר מצנע, "אני כאן מתוך אמונה מלאה שעמיר פרץ הוא האדם המתאים בזמן הנכון כדי להחזיר עטרה לישנה".

 

יחימוביץ'. קיבלה חיזוק חשוב מיו"ר ההסתדרות (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יחימוביץ'. קיבלה חיזוק חשוב מיו"ר ההסתדרות(צילום: ירון ברנר)

  

בהמשך אמר מצנע כי פרץ דיבר מאז ומתמיד בקול ברור על עמדותיו, אולי כעקיצה לשלי יחימוביץ', שביקורת רבה הוטחה

בה על כך שעמדותיה בתחומים מסוימים אינן ברורות לכאורה. "מנהיגות זה לקחת אחריות ולהביע עמדה", אמר מצנע, "ישיבה על הגדר אינה אופציה, גם אם היא לעתים נוחה. קבלת החלטות קשות היא דבר שמאפיין מנהיגים באשר הם".

 

אחר הצהריים קיבלה יחימוביץ' חיזוק משמעותי לקראת הסיבוב השני, כשיו"ר ההסתדרות, עופר עיני, הודיע כי הוא תומך בה. בהודעה שפרסם כתב עיני כי יחימוביץ' "מחויבת לעניין החברתי ולזכויות העובדים, ומייצגת זן של מנהיגות ערכית שלא מדברת בשני קולות". במחנה פרץ הביעו אמונה שציבור העובדים יצביע עבורו בכל זאת.

 

יחימוביץ' אמרה בתגובה כי היא שמחה על תמיכתו של עיני בה. "זה הזמן שכל כוחות הפועלים יחברו למען זכויות העובדים, הקטנת האי-שוויון ושינוי סדר היום הכלכלי-חברתי. התמיכה של עופר היא תמיכה חשובה מאוד מבחינה ארגונית, אבל יש לה גם משמעות ערכית", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ ומצנע. משלבים כוחות מול יחימוביץ'
צילום: ירון ברנר
מצנע: "מנהיגות זה לקחת אחריות ולהביע עמדה"
צילום: ירון ברנר
מומלצים