שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: דובר צה"ל

  מנהל ביום ומפקד בלילה: אל"מ רמי בר-לב

  סדרת כתבות חדשה מציגה מנהלים שעושים לא מעט ימי מילואים ולא מתלוננים על כך. להיפך, הם חפצים בזה. אל"מ בר-לב, בעל רשת המזון הנריס, הוא המרואיין הראשון המספר על השפעת "התחביב" על חייו: "מילואים מבחינתי הם ערך עליון"

  הם כולם בתפקידים בכירים בשוק ה"אזרחי", וכולם מילואימניקים פעילים בתפקידים שונים. כמשגיע צו המילואים הם לא מהססים לרגע ועולים על מדים, ולפעמים הם אפילו יוצאים לשירות המילואים בהתנדבות.

   

   

  בתקופה הקרובה נציג בפניכם בכל פעם דמות אחרת, שתסביר מה מביא אותה לעשות כל כך הרבה ימי מילואים, ואיך השירות משפיע על התפקוד באזרחות.

   

  מלשכת המנכ"ל לג'בלעות

  אל"מ רמי בר-לב הוא המייסד והבעלים של רשת המזון הנריס. במילואים בר-לב הוא ראש מטה מחוז דן בחירום. כמו כן, בר-לב מדריך בקורס יחידת הקישור לרשות המקומית.

   

  תפקידים מרכזיים בשירות הסדיר: השתחרר מצה"ל בדרגת סרן בחטיבת הצנחנים והתקדם במילואים עד לדרגת אלוף משנה.

   

   (באדיבות דובר צה"ל) (באדיבות דובר צה
  (באדיבות דובר צה"ל)

   

  כיצד מתייחסים בחברה שלך למי שיוצא למילואים?

  "כפי שאמר בן גוריון: 'הצבא שלנו בנוי על יקר האדם' - אני רואה במילואים חשיבות עליונה ולכן החברה שלי מעודדת מילואים. כיוון שפיקוד העורף הוא גוף הנסמך בעיקר על אנשי המילואים אני מבין את צורך לכבד את אנשי המילואים, את זמנם ואת התרומה שלהם גם לי וגם לצבא".

   

  האם ישנן הטבות מיוחדות לאנשי מילואים?

  "ודאי שיש הטבות, אני מאפשר לעובדיי להשתמש ברכב ובפלאפון שהם מקבלים מהחברה לצורכי המילואים. בנוסף יש לי סניפים של החברה שנמצאים בבסיסי צה"ל במחירים מסובסדים".

   

  כיצד החברה נערכת לשעת חירום, כאשר מנהלים בכירים ייעדרו בשל קריאה למילואים?

  "אני משתדל להיות תמיד זמין. בימינו אין סיבה לא להיות זמין - אנו נמצאים בעידן אלקטרוני שבו הכל נגיש בלחיצת כפתור ושיחת טלפון. החברה שלי מורכבת מאנשים איכותיים אשר ממלאים את תפקידם היטב גם בהיעדרותי. כמו כן, יש לי סגנים שבהיעדרותי ממלאים את תפקידי".

   

  אילו תכונות וכישורים לקחת מהשירות הצבאי, ומעצבים את דמותך כמנהל כיום?

  "אין ספק שלקחתי משירותי הצבאי את כוח הרצון אשר מאפיין מפקדים בכירים וזוטרים בצה"ל. בצבא מלמדים שאין דבר העומד בפני הרצון, הן ברמה האישית והן ברמה הארגונית. זאת תכונה שלקחתי איתי משירותי הצבאי, אותה אני משתדל ליישם בחיי האזרחים בכלל והעסקיים בפרט".

   

  כיצד מצליחים לשלב הכל? קריירה, מילואים, משפחה - אילו ויתורים נאלצים לעשות?

  "אין ספק שלשלב קריירה, מילואים ומשפחה מצריך ויתורים. לפעמים זה גם פוגע במהלך החיים, אבל כשאתה שם אל מול זה את ביטחון המדינה - הכל מתגמד. אני לא חייב לעשות את ימי המילואים האלה, אבל אני מרגיש צורך וגם רצון לעשות זאת. כמו שאמרתי, מילואים מבחינתי הם ערך עליון ואם מסדרים נכון את לוח הזמנים אין סיבה לא להספיק הכל".

   

  חוויות זכורות מימי המילואים

  "אני משרת במילואים כבר 30 שנה. בשירותי הסדיר ובתחילת שירות המילואים הייתי בצנחנים, גם בתפקידים פיקודיים - תחתיי היו חיילים עליהם הייתי אחראי. היום אני בתפקיד שבו אני מסייע בהכנת האזרח לחירום. אני יודע שבכל פעם מונחים חיי אדם בכף ידי.

   

  "חוויה אחת שזכורה לי במיוחד הייתה במלחמת לבנון השנייה, בה גויסתי בצו 8 והיה צורך בהרגעה של הציבור, בקליטת אוכלוסייה וחיבור של סיוע צבאי לאוכלוסייה - זאת ללא ספק הייתה חוויה שתהיה זכורה לי לחיים".

   

  האם מפגשי "חבר'ה" במילואים מביאים ליוזמות עסקיות?

  "מאחר ששירות המילואים זה כור היתוך, הגיוני שעורך דין יישן עם פועל בניין ותיווצר דינמיקה ושותפיות עסקיות ופרטיות. היו מספר פעמיים שעלו הצעות עסקיות, רעיונות חדשים לעסק. כמובן שלא יוצאים למילואים כדי לסגור עסקאות אבל אם ניתן לשלב ביניהם - מה טוב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רמי בר-לב
  באדיבות דובר צה"ל
  "הצבא שלנו בנוי על יקר האדם"
  צילום: הרצל יוסף
  מומלצים