שתף קטע נבחר
צילום: דובר צה"ל

מנכ"ל סינמה סיטי ביום, מפקד במילואים בלילה

חוץ מלהיות מנכ"ל סינמה סיטי ראשל"צ וסגן מפקד גיס במילואים, תא"ל צביקה גנדלמן מתנדב בעיריית חדרה ומכהן גם כיו"ר אגודת ידידי בית החולים שער מנשה. ולא, הוא לא נעלב אם שואלים אותו "לא עבר זמנך?". ראיון

בשבועות האחרונים הכרנו מספר מנהלים שעושים מילואים פעילים וגאים בכך. צביקה גנדלמן הוא תת אלוף במילואים, סגן מפקד גיס במילואים ו"באזרחות" הוא מנכ"ל סינמה סיטי ראשל"צ.

 

 

גנדלמן הוא סגן מפקד גיס במילואים. תפקידים מרכזיים בשירות הסדיר: מח"ט 7, מח"ט 460, מפקד קורס מג"דים ומ"פים, מפקד אוגדה 36 (רמת הגולן), נספח צה"ל ונציג משרד הבטחון באנגליה, פינלנד ואירלנד.

 

 (צילום: לירון משה) (צילום: לירון משה)
(צילום: לירון משה)

 

המשך השליחות

כיצד מתייחסים המנהלים למשרתי מילואים שעובדים בחברה?

 

"סינמה סיטי מחזיקה את שני מתחמי הקולנוע הגדולים ביותר בישראל - גלילות וראשל"צ - ונמצאת בתהליך בנייה של מתחם גדול נוסף בירושלים. החברה מקיימת מרכזים ללימודי פנאי בשיתוף עם אוניברסיטת ב"ש".

 

"החברה מנוהלת ע"י שדרת ניהול קבועה והיא עתירת כוח אדם המפעיל את מתקניה. כוח אדם זה ברובו מורכב מסטודנטים אשר רובם המכריע מבצעים מילואים וההתייחסות של שדרת הניהול והבעלים היא התייחסות מתחשבת בצרכים של צה"ל ומערכת הביטחון ומצד שני בצרכים וההשפעה על העובדים".

 

אילו תכונות וכישורים לקחת מהשירות הצבאי ומעצבים את דמותך כמנהל כיום?

 

"ניהול עסק מסוג זה מחייב מצד אחד כליים ארגוניים, יכולת ניהול של צוות, מתן פתרונות ותפעול תקלות בלו"ז קצר. במקביל יש צורך ביוזמה, חשיבה יוצרת וניהול מערכת תקציבית גדולה הדורשת התייעלות תמידית ועמידה ביעדים ובהישגיים כלכליים מוגדרים. כל אלו הן תכונות וכלים שרכשתי בשנותי הרבות בתפקידי הפיקוד שבצעתי בצה"ל".

 

כיצד מצליחים לשלב הכל? קריירה, מילואים, משפחה – אילו ויתורים נאלצים לעשות?

 

"שירות המילואים המבוצע על ידי בהתנדבות צורך השקעה של ימים רבים בשנה ובחלקם פרקי זמן של ימים ולילות ברצף, לדוגמה בתרגילים, המנתקים אותך בראש ובראשונה מהמשפחה וכמובן מהעבודה.

 

"אין שום ספק שבעלי תפקידים בכירים במילואים ואשר במקביל עוסקים בתפקידי ניהול בשרות הציבורי והפרטי נאלצים להתמודד ברמה יום יומית על משאב הזמן האישי והמקצועי. בנוסף לעיסוקיי כמנכ"ל סינמה סיטי ראשל"צ וכאיש מילואים אני משמש כאיש ציבור בעירי חדרה, עד לפני מספר חודשים הייתי יו"ר האופוזיציה במועצת העיר ויו"ר ועדת הביקורת.

 

"במסגרת פעילותי זו עסקתי ועדין עוסק בהובלת מאבקים לטובת התושבים הן בתחומי המנהל התקין בנושאי חינוך, איכות סביבה, תעסוקה ורווחה, אני בהחלט מתכוון להתמודד על ראשות העיר בבחירות המוניציפליות הבאות וזאת בעיקר על מנת לקחת את חדרה למקום שראוי שתהיה בו.

 

"לפני כשנה ומחצה לקחתי על עצמי מטלה נוספת והיא לשמש יו"ר אגודת הידידים של בית החולים שער מנשה. המטרה של גוף זה היא לנסות ולשפר את איכות החיים של החוסים במוסד זה ולעזור לבני משפחותיהם לטפל ביקיריהם ולקיים קשר סביר עימם.

 

"אפשר בהחלט לשאול כאשר קוראים שורות אלה כיצד ניתן לעסוק בכל כך הרבה דברים במקביל ולעשותם ברמה טובה, אפשר בהחלט כאשר אתה מאמין בחשיבות העשייה באתגר והכי חשוב בקשר עם האנשים כי בסופו של דבר זהו המתכון להצלחה. באשר לשירות המילואים לא אכחיש שבעת האחרונה אני יותר ויותר נשאל או נדרש לאמירה יאללה לא מספיק? לא עבר זמנכם?".

 

יש לך חוויות זכורות מימי המילואים?

 

"לא מזמן ישבתי באיזה דיון בפיקוד הצפון עם מקבילי בגיס השכן ושוחחנו ובדקנו מי הם אלה שבמעמדינו ודרגתינו מבצעים שירות מילואים פעיל. הגענו למסקנה שלא רבים ושזו אותה קבוצה שמבצעת שירות זה כבר שנים".

 

שירות מילואים יכול להוות פלטפורמה לחיזוק קשרים עסקיים?

 

"זה לא סוד שהשירות הארוך בצה"ל בסדיר ובמילואים בונה מערכות קשרים עם קולגות הנמצאים בתפקידי מפתח בצמתים שונות בממסד הארצי והמוניציפאלי, דבר המאפשר זמינות ויכולת לפתוח סתימות המעכבות תהליכים ואשר ברוב המקריים משמעותן הפסד כסף".

 

למה אתה עושה מילואים ומה חשיבותם עבורך?

 

"שירות המילואים מבחינתי זהו המשך של השליחות אותה נשאתי על כתפיי במהלך שלושה עשורים ויותר מחיי. אני מאמין שזוהי חובתו הבסיסית של כל אזרח כלפי ארצו ועמו, וכפי שיכולתם להבחין תרומה זו לא באה לידי ביטוי מבחינתי רק בתחום הצבאי אלה גם בתחומי החברה, הסביבה וכל מה שיכול לקדם ולתרום.

 

"מערך המילואים ובדגש שדרת הפיקוד נדרש להשקיע מזמנו תקופות לא קצרות זאת בנוסף לסיכונים שלוקח על עצמו המערך הלוחם בגוף זה. לרוב זמן זה בא על חשבון המשפחה ,העבודה ,הלימודים וזמן הפנאי. ראוי לה למדינת ישראל על כל מוסדותיה שתדע להכיר ולהוקיר אנשים נפלאים אלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
גנדלמן במילואים
צילום: אביהו שפירא
מומלצים