שתף קטע נבחר

עשרות הפגינו נגד תנובה: "לא עוד מבצעים"

אנשי מחאת הקוטג' בשיתוף עם סטודנטים, נשות מחאת העגלות וקבוצות מחאה נוספת הפגינו בצומת גלילות מול משרדי ענקית החלב. "אנחנו רוצים להעביר מסר לחברות ולרשתות נוספות: לא תשתיקו אותנו במבצעים זמניים, אתן עשויות להיות הבאות בתור"

בין 50 ל-100 בני אדם השתתפו הערב (ג') בהפגנה נגד תנובה, שיזמו אנשי "מחאת הקוטג'" שנערכת בצומת גלילות סמוך למשרדי החברה. בהפגנה משתתפים בין השאר סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב, רפתנים, אנשי מחאת הדלק, נשות מחאת העגלות. המפגינים במקום צעקו: "הצרכן התעורר, תנובה לא תגזול יותר" ו"או אה, מי זה בא? צרכנות נבונה".

 

 

"באנו לכאן הערב כדי למחות נגד המדיניות של תנובה, אבל אנחנו רוצים להעביר מסר ברור לחברות ולרשתות נוספות - שטראוס, טרה, אסם, יוניליוור, שופרסל ומגה: 'לא תשתיקו אותנו במבצעים זמניים, אתן עשויות להיות הבאות בתור'", אמרו המפגינים. יוזם חרם הקוטג' איציק אלרוב הוסיף: "היום אנחנו הצרכנים חלק מתהליך קבלת ההחלטות".

  

צילום: עופר עמרם

 

אורי רשטיק, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, הוסיף: "באנו לכאן להגיד לחברת תנובה שהציבור לא יתבלבל ולא יתייאש. כולנו רואים את המדפים הריקים של טרה ושטראוס ואת המדפים המלאים של תנובה. "אנו אומרים באופן ברור: לא עוד מבצעים זמניים, החרם יימשך עד להוזלה קבוע של המחירים. לממשלת ישראל אנו אומרים קחי אחריות על האזרחים ותפעלי באופן מיידי ליצירת פתרון מערכתי כולל לבעיית יוקר סל המוצרים".

 

הרפתן ארנון אושרי מכפר ויתקין אמר כי "תנובה שקוראת לעצמה בית ישראלי לא יכולה לרמוס את הצרכן הישראלי. את הרפתנים היא זרקה עם משק כנפי הקוטג' הראשון. הבעיה היא לא ברפתנים, אלא בדיבידנדים השמנים של תנובה. הם צריכים להוריד מחירים. מבצעים זה עלבון לאינטליגנציה.

 

במקביל, הוועדים בדרום הודיעו שיתמכו בחרם על תנובה. יו"ר פורום ועדי העובדים של רמת חובב, אבנר בן סניור, אמר ל-ynet כי שופרסל הסכימה להשוות את המבצעים שבסניפי המרכז לכל הארץ.

 

המוחים זכו לחיזוק גם מהשחקן ליאור אשכנזי. "אני בדרך להצגה בכרמיאל וצריכים לאסוף אותי מפה", סיפר אשכנזי. "ראיתי את ההפגנה והצטרפתי אליה כי אני מאמין במטרה שלה. כל המחירים מופקעים, הפסקתי לקנות קוטג'. המבצע של תנובה לא מתאים, אין לי מה לעשות עם שני קוטג' במקרר. אני לא קונה כרגע מוצרים של תנובה".

 

ליאור אשכנזי, היה בדרך להצגה (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
ליאור אשכנזי, היה בדרך להצגה(צילום: עופר עמרם)

 

מתנובה נמסר בתגובה: "אנו שבים ומדגישים כי הדרך היחידה להוזלת מחירי המוצרים לצרכנים באופן קבוע ולטווח ארוך היא בכך שכל הגורמים בשרשרת – המחלבות, רשתות השיווק והרפתנים – יתנו את חלקם. רק כך ייהנו הצרכנים בישראל ממחירים נמוכים יותר לאורך זמן. בינתיים היינו הראשונים שהוזילו את מחיר הקוטג' ויצאנו בשורה של מבצעים אטרקטיביים לצרכנים שלנו".

פורסם לראשונה 20/09/2011 18:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: עופר עמרם
"תנובה, שוביהביתה!"
צילום: עופר עמרם
מומלצים