שתף קטע נבחר

פרץ והרשימות, יחימוביץ' והבת שלא הלכה לבי"ס

המועמדים לראשות העבודה לא מבזבזים אף רגע. אחרי שממש לידה הוכה פעיל מהמחנה היריב, יחימוביץ' ביקשה להתפייס עם אנשי פרץ. הוא צלצל למתפקדים אחד-אחד

בעיצומו של יום הפריימריז בעבודה, המתיחות בין המחנות הולכת וגוברת ואף הגיעה לשיא בקטטה אלימה שפרצה בין פעילים בתל-אביב. נכון ל-16:00, הצביעו בפריימריז לפחות 14,959 בני אדם, שהם 22.5% מכלל המתפקדים למפלגה. ב-22:00 בערב ייסגרו הקלפיות, והתוצאות הרשמיות יתחילו להגיע לבית המפלגה בבית ברל.

 

בחירות לראשות העבודה - העדכונים האחרונים:

 

בשעות הצהריים הגיע פרץ למושב ברוש, שם מצביע הנהג שלו. בזמן שהמתין עבר על רשימות המצביעים לפי סדר הא"ב, מאברג'יל ועד תורג'מן, ובדק שכולם יגיעו להצביע. "מאז ומעולם אני עובד יסודי וקפדן", אמר כשסיים לעבור על הרשימות. "כל אחד הוא עולם ומלואו, ואני מקפיד על כך שכל מי שהתפקד יממש את זכותו להצביע".

 

לדבריו, "המאבק היום הוא מי יוציא את מדינת ישראל מהקיפאון המדיני והחברתי. השאלה היא מי ינצח הלילה – מי שרוצה להנציח את ממשלת נתניהו, לעומת מי שרוצה לבנות אלטרנטיבה.

 

"ההבדל ביני לבין שלי הוא שהיא מציעה רק דגל אחד, ואני מציע את שניהם. צר לי שיש הרבה גורמים מהליכוד שמסייעים לשלי, וברור למה. ביבי בונה על כך ששלי תכרסם במעמד מפלגות השמאל-מרכז. רק הבחירה בי תיצור אלטרנטיבה לנתניהו. ראינו זאת בסקר של ערוץ 1. האגדה ששלי מביאה יותר מנדטים ממני התפוגגה. אצל שלי יש מגמת ירידה".

 

יום מכריע במפלגת העבודה (איור:  אופיר בגון) (איור:  אופיר בגון)
יום מכריע במפלגת העבודה(איור: אופיר בגון)

 

הוא הבטיח, כי גם אם יפסיד בבחירות, ימשיך לשרת את המפלגה. "אני לא בא לשרת בני אדם, אלא אידיאולוגיה", הסביר. "יו"ר הוא ראשון בין שווים, לא יותר מכך. אשתף פעולה עם כל הנהגה".

 

יחימוביץ' הצטלמה עם פעילי פרץ

שלי יחימוביץ' התראיינה לכלי התקשורת סמוך לקלפי בתל-אביב, בזמן שמאחוריה התפתח עימות אלים בין נציגי שני המחנות. אחרי העימות שוחחה יחימוביץ' עם דב שמש, שספג מכת אגרוף מאחד מפעיליה, ושאלה לשלומו.

 

"זו אינה דרכנו", הבהירה בשיחה עם ynet. "אני מבקשת מפעילים משני הצדדים לשמור על אש נמוכה, ולא להכתים את החגיגה הדמוקרטית הזו באלימות". בהמשך, בראשון לציון, יחימוביץ' ניגשה לפעילי פרץ ולחצה את ידיהם, ולאחר מכן אף הצטלמה עמם למזכרת.

 

"היום אנחנו קובעים את מראה פניה של מפלגת העבודה, של המערכת הפוליטית כולה ושל המדינה. זהו רגע מאוד משמעותי", אמרה, כשנשאלה אם מדובר ביום גורלי בקריירה שלה. "אני חושבת שהמישור האישי פחות משמעותי".

 

היא הוסיפה: "להיות בראשות הממשלה זה בהחלט חזון, ואני מאמינה שמפלגת העבודה תגיע לזה. כרגע זה לא יעד ריאלי, אבל בוודאי שאני יכולה להגדיל את מפלגת העבודה למספר המנדטים הגדול ביותר".

 

לדבריה, "סדר היום שלי, שדבקתי והאמנתי בו הרבה לפני שהיה פופולרי, רלוונטי היום יותר מתמיד, והוא גם סדר היום האמיתי של תנועת העבודה – סדר יום סוציאל-דמוקרטי. יש לנו חלון בזמן הזה, בו סדר היום של מפלגת העבודה נפגש עם הרוחות ברחוב, ואני חושבת שאני יכולה לאחד בין הדברים".

 

יחימוביץ' סיפרה כי בנה נמצא כעת בצבא ומשרת בצפון, ולכן התקשתה לדבר איתו. אולם בתה התגייסה לסייע. "היא לא הלכה היום לבית הספר באישור המורה, ומיד אחר שיצאתי מהבית היא החלה להתנדב במטה. המשפחה מגויסת לגמרי", סיפרה בחיוך.

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"קובעים את פני המפלגה והמדינה". יחימוביץ'
צילום: מוטי קמחי
"לא משרת בני אדם, משרת אידיאולוגיה". פרץ
צילום: צפריר אביוב
יחימוביץ' מצטלמת עם הפעילים של פרץ
צילום: אבי מועלם
מומלצים