שתף קטע נבחר

ח"כים לרמטכ"ל: הוקע הימנעות משירת נשים

קבוצת ח"כים שיגרה לרא"ל בני גנץ מכתב, בבקשה שיביע את הסתייגותו ממתן אישור לחיילים דתיים להימנע משירת נשים: "יהיו לכך השלכות קשות על החיילות ועל הנשים בישראל"

קבוצת חברי כנסת דורשת מהרמטכ"ל בני גנץ להוקיע את הימנעותם של חיילים דתיים מהשתתפות באירועים צבאיים בשל שירת נשים. "הרינו לפנות אליך בבקשה להביע את הסתייגותך המפורשת מאשרור עמדה יהודית בדלנית רדיקלית בצה"ל, והפיכתה לעמדה לגיטימית ומחייבת", כתבו במכתב ששוגר לרמטכ"ל.

 

עוד בערוץ יהדות - קראו:

 

"האפשרות כי צה"ל יאשר לחיילים דתיים שלא להשתתף באירועים שבהם נשמעת שירת נשים מכוח העיקרון של 'קול באישה ערווה' היא בעלת השלכות קשות על ציבור החיילות בצה"ל בפרט, ומעמדן של נשים בחברה הישראלית בכלל", טוענים הח"כים ניצן הורוביץ (מרצ), איתן כבל (עבודה), זהבה גלאון (מרצ), עינת וילף (עצמאות),

נינו אבסדזה (קדימה), ודניאל בן סימון (עבודה).

 

במכתב טוענים הח"כים כי "הנחת הרקע לאיסור על שירת נשים, והמונח 'קול באישה ערווה'  היא שנשים אינן יצורי אנוש, כי אם 'מחטיאות בפוטנציה' ועצם השמעת קולן בפומבי עשויה לפגוע בתמימותו וטהרתו של המאזין".

 

לטענת חברי הכנסת, תפיסה כגון זו "מבזה את ציבור הנשים, מגמדת ומקטינה אותם לכלל אובייקטים פתיינים ומיניים בלבד, ופוגעת אנושות בכבודן כנשים ובנות אדם. עמדה זו אף טומנת בחובה את ההנחה כי חיילי צה"ל הדתיים הינם יצורים נוטפי זימה ומשולחי כל רסן, אשר אינם יכולים 'להחזיק' עצמם בשומעם שירת נשים".

 

קולות אחרים

במכתבם מעלים הח"כים עניין נוסף שנמטריד את מנוחתם. לדבריהם, בתקופה האחרונה מופעלים לחצים

מצד גורמים דתיים שונים על הרב הצבאי הראשי, ועל קציני צה"ל בכירים, להפסיק לשתף פעולה עם גופים שאינם נמנים על הזרם האורתודוכסי בהעברת סדנאות בעלות תכנים חינוכיים על הזהות היהודית.

 

"אנו מאמינים כי ישנן דרכים רבות לקיים אורח חיים יהודי במדינה דמוקרטית, שוויונית ופלורליסטית" הם כותבים ודורשים שלא לפגוע בחופש הביטוי, המצפון והאמונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ ניצן הורוביץ. חתם
צילום: משה שי
למי הן ישירו?
צילום:משה מילנר, לע"מ
מומלצים