שתף קטע נבחר

הודחו ארבעה מהצוערים שיצאו בעת שירת נשים

חמישה מבין תשעת הצוערים שיצאו מהאולם ימשיכו בקורס, ככל הנראה לאחר שהוועדה שדנה בעניין השתכנעה שלא תיכננו זאת מראש. הרב דרוקמן: "ההחלטה הזויה ובלתי מוסרית"

ארבעה מבין תשעת הצוערים הדתיים שיצאו השבוע מאירוע מורשת קרב בעת שזמרת צבאית שרה, הודחו מקורס הקצינים - כך החליטה ועדה שדנה בעניינם. חמישה צוערים ימשיכו בקורס, ככל הנראה לאחר שהוועדה השתכנעה שלא תיכננו את המהלך מראש.

 

עוד על הפרשה:

 

עוד ביהדות  - קראו:

 

הצוערים שהודחו השתתפו בערב מורשת קרב על מבצע "עופרת יצוקה". במהלך האירוע היו גם קטעי שירה של זמרות צבאיות, והצוערים בחרו לצאת מהאולם. המג"ד עוזי קליגר יצא אחריהם בכעס, ואמר: "אם אתם לא נכנסים מיד פנימה, זה נחשב סירוב פקודה. מי שמסרב פקודה יודח מהקורס".

 

על-פי פקודות מטכ"ל, חייל דתי זכאי להשתחרר מפעילות הנוגדת את אורח חייו ואמונתו, כאשר מדובר ב"פעילות פנאי או נופש". יש לציין כי חלק ניכר ממשתתפי קורס הקצינים המדובר הם צוערים דתיים, ורובם בחרו להישאר באולם. 

 

בלי התרסה

יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, אמר בתגובה להדחה כי מדובר ב"החלטה מקוממת, הזויה ובלתי מוסרית".

  

"בשום מקום בפקודת מטכ"ל לא מופיעה החובה להאזין לשירת נשים, ואין בהאזנה לשירת נשים ללמד על כשירותו של הצוער להיות קצין ומפקד בצה"ל", אמר הרב דרוקמן. "מדובר בצוערים מצטיינים ויש להחזירם למסלול

ולאפשר להם להיות קצינים בצבא".

 

גורם שהיה מעורב בניסיונות התיווך מול הצבא, טען כלפי המפקדים כי פעלו בחוסר תבונה כאשר בעת תכנון האירוע לא התחשבו בחיילים המקפידים שלא לשמוע שירת נשים. "ניתן היה לקבוע את ההופעה בחלק האחרון של הערב, כך שכל מי שירצה ייצא לפניה - מסיבות דתיות או אחרות, ואחרים יישארו", אמר.

 

ראש ישיבת עתניאל, הרב רא"ם הכהן, שבין המודחים נמצאים כמה מתלמידיו אמר ל-ynet קודם ההחלטה בעניינם כי "העובדה שמפקדיהם של הצוערים בחרו לראות ביציאתם מהאולם הפרת פקודה היא איוולת פיקודית".

 

לדבריו, אין מדובר בהפגנה או בהתרסה מצדם של החיילים, אלא בהכרעה המתבקשת נוכח התנגשות בין שני ערכים חשובים. הדחת הצוערים, כך לשיטתו, תפגע בהם ובצבא כולו, ש"מפסיד קצינים מצוינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצוויג
להקה צבאית
צילום: שי רוזנצוויג
מומלצים