שתף קטע נבחר

הערעור נדחה: טרוי דיוויס הוצא להורג בג'ורג'יה

ב-2:00 בלילה היה אמור טרוי דיוויס לקבל את הזריקה הקטלנית בבית כלא בג'ורג'יה. אלא שאז הגיעה הבשורה מבית המשפט העליון, שהחליט לדון בעתירתו. כעבור 4 שעות, העתירה נדחתה ובשעה 6:08 הוא הוצא להורג

עוד כמה שעות של חסד לפני המוות: טרוי דיוויס, שהורשע ברצח שומר לילה לפני 22 שנה במדינת ג'ורג'יה בארצות-הברית ונידון למוות, זכה הלילה (יום ה') לעוד ארבע שעות  - לאחר שבית המשפט העליון בוושינגטון החליט לדון בערעור נוסף שהגיש האסיר. השופטים דחו בסופו של דבר את ההערעור. בשעה 6:08 שעון ישראל הוא הוצא להורג, לאחר שאמר שוב, שניות לפני מותו, כי הוא חף מפשע.

 

עוד חדשות בעולם:

מכסיקו: חמושים השליכו 35 גופות לכביש סואן  

סוף לפרשה: שוחררו 2 האמריקנים שנכלאו באיראן

אמסטרדם: רימון הושלך על "ביהמ"ש של וילדרס"

אוקראינה: ניצח בתחרות אכילת כופתאות - ומת

 

דיוויס הורשע בשנת 1989 ברצח מארק מקפייל, שעבד כשומר לילה - כעבודה שנייה. השומר הוזעק לעזור לשני אנשים, שאדם נופף מולם באקדח. כשמקפייל התקרב לסייע הוא נורה בראשו ובחזהו - ומת. דיוויס הורשע ברצח, אך במשך השנים חזרו בהם כמה מהעדים, שהעידו נגדו.

 

מפגינים למען טרוי דיוויס (צילום: AP) (צילום: AP)
מפגינים למען טרוי דיוויס(צילום: AP)

 

העתירה עוסקת בין היתר בבדיקות הבליסטיות של כלי הנשק בו נורה המאבטח וגם בדברי העדים, שחזרו בהם. השופטים בבית המשפט העליון דנו בה במשך ארבע שעות - אך בסופו של דבר דחו אותה.

 

ההוצאה להורג תוכננה ל-2:00 בלילה, שעון ישראל. אז הוא היה אמור לקבל זריקה קטלנית. הסוהרים בבית הכלא בג'ורג'יה, שם הוחזק דיוויס, המתינו להחלטה יחד עמו. בינתיים מחוץ לכלא המתינו בני משפחתו של האסיר. הם התפללו שמישהו יעצור את ההוצאה להורג. כשנודע להם שבית המשפט העליון ידון בעתירה, בני המשפחה צעקו משמחה.

 

אחותו של דיוויס, הנאבקת במחלת הסרטן הגיעה לשערי הכלא על כסא גלגלים. האחות, מרטינה קורירה, אמרה ל"וושינגטון פוסט" כי

 יש לשנות את "שיטת המשפט". "אני כאן למען אחי", היא אמרה. האחות הוסיפה כי מאז שנת 2007 לא הוצאו אנשים להורג, אם היה ספק לגבי הרשעתם.

 

במהלך השעות שלפני ההוצאה להורג, הפגינו מאות בני-אדם נגד הפעולה, לא רחוק מהכלא בו מוחזק האסיר. לא רחוק משם עמדו כמה עשרות בני-אדם, התומכים בעונש המוות, כולל כמה אנשים שהכירו את האיש שנרצח. הם ישבו בשקט ולא התקרב לבני משפחתו של דיוויס.


פורסם לראשונה 22/09/2011 04:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טרוי דייויס. הוצא להורג
צילום: AFP
מומלצים