שתף קטע נבחר

בכיר באוצר: אנרגיה סולארית אינה מקור רציני

שאול מרידור, סגן ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, אמר בכנס עצמאות אנרגטית: "אנרגיה סולארית היא עניין טוב לשעות הצהריים בקיץ ולא כמקור אנרגיה רציני. תחנות כוח סולאריות הן בהחלט לא תשובה לביטחון האנרגטי של ישראל"

"אנרגיה סולארית היא עניין טוב לשעות הצהריים בקיץ ולא כמקור אנרגיה רציני. תחנות כוח סולאריות הן בהחלט לא תשובה לביטחון האנרגטי של ישראל", כך אמר אתמול (ה') שאול מרידור, סגן ראש אגף התקציבים במשרד האוצר בכנס עצמאות אנרגטית.

 

מרידור כבר הביע הסתייגות פומבית מהשקעה באנרגיות מתחדשות וסולארית בפרט כמשאב לאומי. ביוני טען כי מחיר ייצור חשמל סולארי (פוטו-וולטאי) בישראל עדיין גבוה ביחס לתועלות ממנו, וכי ההשקעה בו תביא לייקור החשמל ב-15%-20%. "ראינו את המהומה סביב מחיר הקוטג'. יותר מנשמח לעודד ייצור סולארי - אבל התעריפים הנוכחיים הם גבוהים מדי" אמר.

 

הכנס הנוכחי עסק בסוגיית העצמאות האנרגטית של מדינת ישראל והדרכים להגיע אליה, בין השאר באמצעות הפקת נפט מפצלי שמן (סלעים עשירים בחומר אורגני שמפיקים מהם אנרגיה באמצעות שריפה). מרידור קרא בכנס להתחיל להפיק אנרגיה ממאגרי הגז שנתגלו מול חופי ישראל, ולא להמתין "עוד חמישים שנה".

 

מרידור (34), בנם של דן וליאורה מרידור, בעל תואר בוגר בכלכלה, פילוסופיה ומדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית, התחיל לעבוד באגף התקציבים בשנת 2002 כרפרנט תחבורה ושימש כאחראי על תחום התעסוקה, העלייה והקליטה. בשלוש השנים האחרונות ריכז את תחום המים והחקלאות.

פורסם לראשונה 22/09/2011 23:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסתייג. שאול מרידור
צילום: גיל יוחנן
מומלצים