שתף קטע נבחר

עובדי הרכבת: קו ראשל"צ החדש לא ייפתח מחר

בהודעת עובדי הרכבת נמסר כי "הוחלט לממש את סכסוך העבודה, לאחר שהדרישות למו"מ לא נענו". הנהלת הרכבת תבקש צו מניעה: "מהלך קפריזי שכל מטרתו פוליטיקה צרה"

האיום מתממש: קו הרכבת החדש מתחנת ראשון לציון לא יפתח מחר לתנועה. ההסתדרות וארגון העובדים של רכבת ישראל הודיעו הערב (שבת) כי במסגרת סכסוך העבודה, קו הנסיעה החדש שאמור היה להיחנך מחר, לא ייפתח. הודעה על כך נמסרה להנהלת הרכבת ותוגש לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב. בהנהלת הרכבת זעמו וקראו לציבור להתעדכן בכלי התקשורת ובאתר האינטרנט בנוגע לעיצומים.

 

עוד על עיצומי עובדי הרכבת ב-ynet:

 

אתמול לאחר דיון סוער בבית הדין לעבודה, במהלכו סולקה מהאולם יו"ר ועד העובדים, גילה אדרעי, הורתה השופטת, אפרת לקסר, לעובדי רכבת ישראל לשוב לעבודה סדירה באופן מיידי, והוציאה להם צווי מניעה קבועים. השופטת קבעה כי השביתה מיצתה את עצמה וכי יש לשוב למשא ומתן ולהודיע לבית הדין על תוצאותיו בדיון על ההצעה לסכסוך קיבוצי שנקבע ל-20 בנובמבר.

 

בוועד הודיעו שיערערו על ההחלטה ובהודעה שפורסמה הערב נאמר: "ארגון העובדים, כמו תמיד, מכבד את החלטת בית הדין האזורי והורה להימנע מצעדים ארגוניים בשאר הקווים, עד לשמיעת ערעורו על ההחלטה בבית הדין הארצי לעבודה".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

לדבריהם, "מועד הדיון טרם נקבע והערכה כי ייקבע למוצאי שבת או ליום ראשון בשעות הבוקר. בבקשת הערעור נטען כי בית הדין האזורי לעבודה אסר למעשה את זכות השביתה, כאשר העובדים נאלצים לעמוד מנגד ולראות כיצד החברה מעבירה את ליבת העבודה לגורם חיצוני, כאשר לעובדים אין כל כלי ארגוני להשתמש בו".

 

בהודעה הם מסבירים כי "הקו החדש שאמור להיפתח מחר מתחנת ראשון לציון לא ייפתח לתנועה. ההסתדרות וארגון העובדים של רכבת ישראל יממשו את סכסוך העבודה שהוגש בנושא ונכנס לתוקפו, וזאת לאחר שההנהלה לא קיימה משא ומתן עם ההסתדרות ונציגות העובדים למרות בקשות חוזרות ונשנות".

 

בנוסף, טוענים בהסתדרות ובוועד העובדים כי פתיחת הקו החדש תגרום לעומס על הנהגים. "העובדים דורשים להוסיף כוח אדם להפעלת הקו". רונן משה, יועץ לוועד עובדי הרכבת, אמר ל-ynet כי "חשוב לנו להדגיש כי אין בכוונתנו לפגוע בציבור הנוסעים וכי המאבק שאנו מנהלים הוא למען רכבת לאומית, בטוחה ובמחירים סבירים, נגד הכנסת עובדי קבלן ונגד הפרטת העבודה המאורגנת".

 

בהנהלת הרכבת יצאו במתקפה חריפה נגד יו"ר ועד העובדים אדרעי בעקבות ההודעה על כך שקו הנסיעה מתחנת ראשון לציון לא ייפתח מחר. "יו"ר הוועד ממשיכה במסע הביזוי של בית המשפט והפגיעה בציבור הלקוחות של הרכבת", נמסר בתגובה ההנהלה להודעה, "אנו עדים לאיבוד עשתונות מנהיגותי, אשר מוביל את נציגות העובדים למהלכים קפריזיים שכל מטרתם פוליטיקה צרה. אנו קוראים לנציגות העובדים לשוב להידברות ולזנוח את דרך מאבק דורסנית זו. ההנהלה תפנה לבית המשפט הערב לבקש צווי מניעה. אנו קוראים לציבור להתעדכן בכלי התקשורת ובאתר האינטרנט לפני ההגעה לקו החדש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירדו מהפסים
צילום:אופק רון - כרמל , "במחנה"
מומלצים