שתף קטע נבחר

ריק פרי מגמגם: הרפובליקנים פונים למושל אחר

מושל טקסס פרץ לזירת ההתמודדות בסערה ועדיין מוביל בפער גדול בסקרים, אך הופעות חלשות בעימותים מעלות ספק רב אם יוכל לגבור על הנשיא. בצר להם, פונים בכירי המפלגה למושל ניו ג'רזי, ששלל התמודדות בשנה הבאה, כדי להציג מועמד משכנע

בחורף זו היתה עדיין שרה פיילין , באביב פרח דונלד טראמפ לתקופה קצרה ובשלהי הקיץ נראה היה שהנה ריק פרי , מושל טקסס, כובש בסערה את מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית. אלא שנראה שההתלהבות ממנו חלפה במהירות לאחר שלושה עימותים טלוויזיוניים, שבהם התברר לעילית המפלגה הרפובליקנית ולתורמים הגדולים, שככל הנראה מריק פרי לא תבוא הישועה.

 

המתמודדים הרפובליקנים ראש בראש:

 

לכל הדעות, בעימות האחרון שהתקיים ביום חמישי באורלנדו היתה הופעתו של פרי גרועה. הוא נראה מבולבל, ולא שלט בחומר הבסיסי בנוגע לסוגיות הבוערות כיום. לעומתו, מיט רומני היה מצוין, אבל למרות זאת גם הוא לא מצליח להתרומם. הציבור לא ממש מתחבר אליו. הוא מנוסה ומכיר את הסוגיות, אבל רבים טוענים כי הוא נראה מכני. על אף העובדה שהוא נמצא כל הזמן בצמרת, הוא אינו מצליח לפרוץ את רף 20% תמיכה בקרב הרפובליקנים.

 

 

כותרות העימות האחרון מהאתר "האפינגטון פוסט" 

 

מייק הקאבי, שהיה מועמד רפובליקני לפני ארבע שנים, אמר בשבת בראיון לפוקס: "ריק פרי אינו מוכן ללחץ של קמפיין נשיאותי". הוא אמר על פרי שהוא "נראה בהלם" בשני העימותים האחרונים.

 

כדי להבין את עומק הצרה של ריק פרי, יש להסתכל על תוצאות משאל בקרב פעילים רפובליקנים שהתפרסם הלילה בפלורידה. 2,600 חברי מפלגה נשאלו על המועמד המועדף עליהם לאחר העימות האחרון בעיר אורלנדו. הרמן קיין, שלא נחשב מועמד בעל סיכויים רבים לנצח, זכה בגדול עם 37%, ואחריו השתרכו ריק פרי עם 15% ומיט רומני – 14%.

 

עוד ידיעות בערוץ החדשות:

 

לנוכח התמונה הזאת, הצמרת הרפובליקנית במבוכה. מצד אחד, הנשיא הדמוקרטי, ברק אובמה, פגיע מאוד וישנה הזדמנות אמיתית למועמד רפובליקני לכבוש את הבית הלבן, אבל הם מתקשים להאמין שמישהו מרשימת המועמדים הקיימת מסוגל להכניע אותו.

 

העימות הקודם בפלורידה. הבכירים הרפובליקנים מודאגים מההיצע (צילום: EPA) (צילום: EPA)
העימות הקודם בפלורידה. הבכירים הרפובליקנים מודאגים מההיצע(צילום: EPA)

 

ולכן, חוזרים הרפובליקנים ומפעילים לחצים על מושל ניו ג'רזי, כריס כריסטי, להיכנס למירוץ. כריסטי דחה בעבר קריאה דומה בנימוק שהוא אינו מוכן עדיין, אבל במפלגתו מאמינים שמדובר בהזדמנות נדירה שאסור לו להחמיץ.

 

האתר "פוליטיקו" כתב שהמושל שוקל את פניית בכירי המפלגה והתורמים הגדולים שלה, והוא מתכוון להשיב להם בתוך שבוע מהי החלטתו. מקורות רפובליקניים סבורים שלמועמד חדש עדיין ישנו חלון הזדמנויות להיכנס לזירה, שבה פרי מאכזב בהופעותיו ורומני אינו מצליח להתרומם בינתיים.

  

אובמה פגיע, אך לא ברור מי יכול להכניע אותו (צילום: פיט סאוזה, הבית הלבן) (צילום: פיט סאוזה, הבית הלבן)
אובמה פגיע, אך לא ברור מי יכול להכניע אותו(צילום: פיט סאוזה, הבית הלבן)

 

תומכיו מציגים את היתרונות של כריסטי - למושל ניו-ג'רזי ישנם תומכים בתקשורת, ובמגזרים לא פחות חשובים מכך: בקרב בעלי הכסף הגדול בניו-יורק, ההיי-טק והבידור בקליפורניה. לתמיכה זו הוא זוכה בזכות כושר הביטוי שלו והדיבור הישיר והבוטה.

 

האתר הימני "ניוזמקס" מגלה שעשרות תורמים בכירים ביותר נפגשו עם כריסטי ואמרו לו שנקרתה בדרכו הזדמנות היסטורית נדירה, והוא אינו יכול לעמוד מנגד. התורמים הגדולים מעולם לא תמכו ברומני, והם מאוכזבים מפרי. "הוא יותר מדי קאובוי", אמר אחד מהם. על פי דיווחים, כמה מהם הבטיחו לכריסטי שאם ירוץ לנשיאות, הכסף לא יהווה בעיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרי ורומני. מאוכזבים משניהם
צילום: AFP
כריס כריסטי. יביא את הישועה?
צילום: AP
קיין. ניצח, אך בלי הרבה סיכויים
צילום: AP
מומלצים