שתף קטע נבחר

החשד: האב ובנו התינוק נהרגו מיידוי אבנים

במשטרה שללו תחילה את האפשרות שהמכונית בה נסעו אשר פלמר ובנו התינוק יונתן התהפכה ליד קריית ארבע בגלל יידוי אבנים, אבל ממסמך שהוגש לבית המשפט עולה תמונה אחרת: "ישנו חור בחלון קדמי של הרכב, המאפיין חור כניסה של האבן"

האם תאונת הדרכים ליד קריית ארבע לפני יומיים הייתה למעשה פיגוע? אשר פלמר, בן 25, ובנו בן השנה יונתן נהרגו ביום שישי בהתפכות רכבם. אחרי התחקור הראשוני דחו במשטרה את החשד שיידוי אבנים מצד פלסטינים גרם לתאונה, אבל מבקשה לניתוח גופותיהם שהוגשה לבית המשפט עולה תמונה שונה. בעקבות ראיות שנמצאו בהמשך בזירה, במשטרה חושדים שאכן מדובר באירוע חבלני. 

 

באו"ם נאמו, בשטח התעמתו - כותרות נוספות ב-ynet

 

בבקשה, שהוגשה לבית משפט השלום בירושלים, נכתב: "בוחן תאונות וחוקר זירה שהגיעו למקום הבחינו כי ישנו חור בחלון קדמי של הרכב, המאפיין חור כניסה של האבן, ובתוך הרכב נמצאה אבן גדולה נקיה,שעליה כתמי דם, ובבדיקה עולה כי מדובר בדם אדם. כמו כן, בכיסוי הגה ממול לחור כניסה ישנו קרע ואבק המעיד כי ככל הנראה האבן פגעה באותו כיסוי, ואף יש ריסוק בפניו של המנוח בחלק של השפה, דבר זה עורר מיד חשש כי ייתכן והתאונה נגרמה כתוצאה מיידוי אבן לעבר הרכב".

 

המכונית בה נסעו האב ובנו לאחר התקרית  (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
המכונית בה נסעו האב ובנו לאחר התקרית (צילום: אליעד לוי)

 

בהמשך נכתב כי צוות חקירה מיוחד של מרחב חברון מטפל בתופעה של יידוי אבנים לעבר מכוניות ישראליות מכלי רכב חולפים וידוע להם על 18 מקרים דומים: "אנו חושדים כי ייתכן שבמקרה זה השיטה דומה". השופט אלכסנדר רון דחה את בקשת המשטרה לנתח את הגופות.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בעקבות זאת, עתרה פרקליטות המדינה לבג"ץ נגד החלטת בית המשפט. לטענת הפרקליטות, על מנת להשלים את חקירת התקרית, יש לנתח את הגופות. בסופו של דבר הושגה פשרה, שבמסגרתה יילקחו מהגופות דגימות דם - והן לא ינותחו.

 

גורמים המעורבים בנושא אומרים כי הנחת העבודה של רשויות החקירה היא כי מדובר בפעילות חבלנית שהובילה למות האב ובנו. גורמים במשטרה אמרו בשיחה עם ynet כי "יש סימנים שונים שאינם מתאימים למה שאמור היה לקרות לו היה מדובר בתאונה. בתוך הרכב נמצאה אבן עם כתמי דם עליה, ויש סימני חדירה בחזית הרכב".

 

"אסור לעסוק בפוליטיקה" 

במשפחת פלמר מתחו ביקורת על התנהלות המשטרה. "צר לנו שהמשטרה מתנהלת כך בחוסר רגישות בימים קשים אלו", אמרו. בשעה 18:00 יובאו האב ובנו התינוק למנוחות בבית העלמין בחברון.  

 

כבר מיד לאחר התאונה טענו המתנחלים בתוקף שמדובר בפיגוע וגרסו כי במשטרה ובצה"ל אמרו שמדובר בתאונה על מנת לא להלהיט את הרוחות. ראש המועצה המקומית קריית ארבע-חברון, מלאכי לוינגר, אמר: "אנו דורשים מכוחות הביטחון למנוע לחלוטין את תופעת יידוי האבנים המהווה גם סכנת חיים וגם פגיעה חמורה בכבוד המדינה ואזרחיה. אנו מזהירים כי אם התופעה לא תיבלם על ידי כוחות הביטחון, אזרחים עלולים, למצוא את עצמם בסכנת חיים ולפעול להגנה עצמית בכל האמצעים שברשותם. בשבועות אלו עשרות אלפי יהודים נוסעים לחברון לרגל הסליחות ויש צורך לאבטח את שלומם באופן מוחץ כמו לכל האתרים הקדושים האחרים".

 

חבר הכנסת מיכאל בן ארי דורש לחקור את דוברות המשטרה באירוע: "קיים חשש שעל מנת לצנן את הרוחות הוציאו במשטרה הודעה שקרית לתקשורת כחלק מתרבות שקר שהתרחשה במשטרה. למפקד מחוז ש"י אסור לעסוק בפוליטיקה".

 

חבר מועצת קריית ארבע, בנצי גופשטיין: "מזעזע לחשוב שבדוברות

המשטרה טייחו את הרצח של התינוק ואביו רק כדי למנוע תג מחיר והפרעה לנאום ביבי. הגיע הזמן לבדק בית במשטרת ישראל".

 

ממשטרת מחוז ש"י נמסר בתגובה כי "עם קרות האירוע המשטרה פתחה בחקירה כאשר במסגרת החקירה נבדקים כלל כיווני החקירה האפשריים. הממצאים שעלו בשטח מבחינת עדויות החיילים, סטיית הרכב והתהפכותו אלו ממצאים שבעינם עומדים. עם זאת, בקשנו לבצע נתיחה של הגופות בכדי לקיים חקירה מקצועית שבוחנת את כלל האפשרויות לרבות רקע פח"עי. החקירה נמשכת ועם סיומה נעדכן בממצאים".

 

מדובר צה"ל נמסר כי "בהמשך לבדיקה שנעשתה בנוגע להתהפכות רכב ליד חברון בערב שבת ומבדיקת פיקוד מרכז ביום שישי עלה כי לא היה יידוי אבנים מצידי הדרך אל הרכב המדובר. לאור ממצאים נוספים עולה האפשרות כי ייתכן והיה יידוי אבנים מרכב חולף. הנושא עדיין נמצא בבדיקה".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו עומרי אפרים ואביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת האירוע
צילום: אליעד לוי
אשר פלמר
יהונתן פלמר
מומלצים