שתף קטע נבחר

עשיתי הכל לממש את הפוטנציאל אבל זה לא עוזר

במהלך כל התואר קיוויתי שברגע שאסיים את התואר "יחטפו אותי", מהנדס צעיר ומצליח, עם ציונים טובים מאוניברסיטת תל אביב. מאז, מתוך מאות קורות חיים ששלחתי - קיבלתי זימון לראיון עבודה אחד. למה?

ישראל 2011, הרחוב הישראלי כולו במחאה אחת גדולה ואני רוצה לשתף אתכם במחאה האישית שלי בחיפוש אחר המשרה הנחשקת בתור בוגר אחת הפקולטות הנחשבות ביותר בארץ להנדסה, באוניברסיטת תל אביב, אה וגילוי נאות, קוראים לי מוחמד

 

 

אני בן המעמד הבינוני במגזר הערבי, הוריי אקדמאיים, אבי מורה למכניקה הנדסית וגם נגן גיטרה חשמלית, אמי הנה מורה בהשכלתה אבל אינה עובדת. בבית הוריי תמיד דחפו אותנו למצוינות, הם האמינו שבאמצעות השכלה נוכל להשתלב בחברה הישראלית. אחי הגדול בוגר הטכניון תואר מדעי המחשב ועובד בחברת סטארט אפ ואחותי הקטנה גם היא סטודנטית.

 

מאז שאני זוכר את עצמי כיוונתי גבוה גם בתיכון הייתי התלמיד עם ממוצע הציונים הגבוהים ביותר, למדתי במגמת מדעים, השתתפתי בתחרויות ארציות והגעתי להשיגים מרשמים מאוד.

 

לפני ארבע שנים התחלתי את דרכי כסטודנט להנדסת חשמל, התואר שרציתי יותר מכל, זה שיביא לידי ביטוי את ה"פוטנציאל הטמון בתוכי" זה שכולם סביבי דיברו עליו תמיד, ההורים, המורים והחברים. אז מה לא עשיתי בשביל לממש את אותו פוטנציאל...

 

יותר משנה לפני תחילת התואר התחלתי לעבוד בכמה עבודות במקביל על מנת לשים קצת כסף בצד, כך שבמהלך הלימודים עצמם אוכל להקדיש את כל זמני ולקבל ציונים טובים.

 

 

כולם בילו - אני חסכתי כסף

ואכן כך היה, במהלך כל ארבע שנות התואר, שקדתי, השקעתי בלימודים והשגתי ציונים טובים מאוד ובחופשות סימסטר, בזמן שחברי נסעו לחו"ל, אני נשארתי בארץ ועבדתי כדי לחסוך עוד מעט כסף.

 

במהלך כל התואר קיוויתי שברגע שאסיים את התואר, "יחטפו אותי", מהנדס צעיר ומצליח, עם ציונים טובים מאוניברסיטת תל אביב.

 

 (צילום: באדיבות עמותת קו משווה) (צילום: באדיבות עמותת קו משווה)
(צילום: באדיבות עמותת קו משווה)

 

שלא תבינו אותי לא נכון, אני לא מחפש את האמפתיה או הרחמים שלכם הקוראים, אני פשוט רוצה להציג מצב נתון שמעלה סימני שאלה. איך זה שאנשים שלמדתי איתם במהלך התואר עובדים ואני לא, אנשים שהשיגו ציונים נמוכים משלי?

 

אני מחפש עבודה כבר יותר מחצי שנה, בעוד חברי לספסל הלימודים אותרו והחלו לעבוד מייד בתם התואר. מתוך מאות קורות חיים ששלחתי, קיבלתי זימון לראיון עבודה אחד אליו לא התקבלתי בשל חוסר ניסיון מקצועי.

 

אני מוחמד, מהנדס חשמל, בן 23, סיימתי את לימודי באוניברסיטת תל אביב.

 

כולי תקווה שעם החשיפה הזאת אצליח למצוא עבודה, אפילו בתפקיד מתחיל ממנו אוכל לצמוח להתפתח ולתרום לחברה ממנה אהיה חלק. הארגון שיקלוט אותי יקבל עובד רציני בעל יכולת למידה עצמית גבוהה, חרוץ, מסור ואחראי. אשמח אם תשלחו לי הצעות עבודה ל: muhamded@gmail.com

 

 

הפנייה של מוחמד הגיעה ל-ynet באמצעות עמותת קו משווה, המסייעת לאקדמאים ערבים להשתלב בשוק התעסוקה במקומות עבודה הולמים. לאתר העמותה

 

  • לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה וקריירה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד עבד אל קדר
צילום: באדיבות עמותת קו משווה
מומלצים