שתף קטע נבחר

יגאל עמיר ילמד תורה עם אסיר 3 פעמים בשבוע

בית המשפט קבע כי רוצח ראש הממשלה, יגאל עמיר, יוכל לצאת מבידוד כדי ללמוד תורה עם אסיר אחר, והורה לשב"ס לבחון אפשרות לצרף אסירים נוספים

הקלה נוספת בתנאי מאסרו של רוצח ראש הממשלה: בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הורה לאפשר ליגאל עמיר לקיים מפגשים עם אסיר אחר לצורך לימוד תורה בתדירות של שלושה מפגשים בשבוע, ואף לבחון אפשרות צירופם של אסירים נוספים ללימוד. לצד זאת, נענה בית המשפט לבקשת המדינה להותיר את עמיר בבידוד לפחות עד חודש ינואר הבא.

 

עוד בנושא יגאל עמיר:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

"על המבקשת לאפשר קיום מפגשים בין המשיב לאסיר אחר לצורך לימוד תורה בתדירות של 3 מפגשים בשבוע ולבחון אפשרות צירופם של אסירים אחרים, לאחר בדיקת התאמתם לכך ע"י שב"כ ושב"ס למפגשים אלה", נכתב בהחלטת השופט אברהם טל.

 

החלטת בית המשפט באה לאחר שבתקופה האחרונה הותר ליגאל עמיר לצאת רק פעם בשבוע מהבידוד ללמוד תורה יחד עם אסיר נוסף בכלא בו הוא מוחזק.

 

בחודש דצמבר שעבר קבע בית המשפט העליון ניתן לדעתם לשקול לאפשר לעמיר שהות קצרה עם אסירים נוספים תחת פיקוח, למשל לצורך תפילה במניין. בית המשפט העליון גם דחה את עתירתו להוציא אותו מבידוד.

 

כחודש לאחר מכן, בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הורה לפרקליטות לבחון צעדים להקל בתנאי מאסרו של עמיר שמרצה כבר יותר מ-15 שנה בכלא בהפרדה. באותו דיון הועברה לפרקליטו של עמיר הצעה, לפיה פעם בשבועיים הוא ייפגש עם אסיר נוסף למשך כשעה.

 

עורך דינו של עמיר, אריאל עטרי, אמר לאחר ההחלטה "קיווינו שבית המשפט יאפשר ליגאל לצאת לתפילות במניין במהלך הימים הנוראים, ואנו מאוכזבים שלא כך. מנגד,אנו שמחים על האפשרות של יגאל ללמוד עם אסיר שלוש פעמים בשבוע ולאפשרות שהלימוד יהפוך ללימוד בקבוצה". הוא הוסיף כי בכוונתו לבקש דיון נוסף בעניין צירופו של עמיר לתפילה במניין וכי אם יידרש לכך ייתכן שאף יערער לבית המשפט העליון.

 

את המדינה ייצג בהליך עו"ד עודד קלר מפרקליטות מחוז מרכז. בפרקליטות הביעו שביעות רצון מהחלטת בית המשפט.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפה נעמה כהן פרידמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יישאר בבידוד. יגאל עמיר
צילום: זום אאוט הפקות
עו"ד עודד קלר
צילום: עופר עמרם
צילום: נועם מושקוביץ
עו"ד אריאל עטרי
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים