שתף קטע נבחר

תוכנית פלסטינית: חרם על כל המוצרים מישראל

בכיר בפתח אמר כי הפלסטינים מתכננים להחרים לא רק מוצרים מההתנחלויות, לפעול לקידום חרם על מוסדות אקדמיים בישראל וגם לערוך הפגנות "מתורבתות יותר מבעולם הערבי"

בצל ההצהרות הבלתי מתפשרות של הנהגת הרשות הפלסטינית, קרב הנאומים בעצרת הכללית של האו"ם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא הפלסטיני אבו מאזן, והנתק הכמעט מוחלט בין ישראל לרשות הפלסטינית - הכריז אמש (ב') יועצו של אבו מאזן ובכיר פתח, סברי סיידם, על שכלול המאבק הלא אלים נגד ישראל.

 

המשא ומתן המדיני - עוד כותרות:

 

סיידם אמר כי הפלסטינים ינצלו את הטכנולוגיה ויחלו במאבק משופר דרך הרשתות החברתיות, שיגיע לכל רבדי העם ומטרתו - חרם על כל המוצרים הישראלים ולא רק על מוצרים שמקורם מעבר לקו הירוק.

 

אולם, לדבריו, השלב החדש המתוכנן במאבק לא יכלול רק חרם מוצרים: "בין התוכניות שלנו, אנחנו נגביר את הלחץ על מוסדות אקדמיים ישראלים, באמצעות דרישה מאוניברסיטאות ברחבי העולם, ובמיוחד ממדינות שתומכות בנו, לנתק את הקשרים האקדמיים עם המוסדות הישראליים".

 

סיידם הוסיף כי יהיה ארגון של הפגנות עממיות "מתורבתות יותר מההפגנות בעולם הערבי". הוא הדגיש כי כל הפעולות יהיו לא אלימות ויתרכזו בתוך הערים הפלסטיניות, כדי לרכז מסביבן פעילי סולידריות זרים וכדי להימנע מחיכוך עם הצד הישראלי. "המאבק העממי הלא אלים יתבסס בצורות שונות, שידגישו את סבלו של העם הפלסטיני, מבלי לתת לישראל תירוצים לייצא את המשבר הפנימי שלה".

 

בכיר הפתח הוסיף כי הפלסטינים מקווים לחזק את הקשרים בין הקמפיינים העולמיים השונים. הוא הוסיף כי הפלסטינים בוחנים

לפתוח בקמפיינים, שמטרתם לחזק את העמדה הפלסטינית ולהפעיל לחץ על מועצת הביטחון, כדי שזו תצביע בעד בקשת החברות הפלסטינית מבלי לשוב למשא ומתן.

 

אך למרות אופי הקמפיין הפלסטיני, שקורא לנתק חלק מהקשרים המסחריים עם ישראל, סיידם הדגיש כי אין בקמפיינים קריאה לנתק את שיתוף הפעולה הביטחוני בין שני הצדדים. "נושא הקמפיין אינו נוגע לביטחון או לשיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל, אלא להשגת הביטחון לעמנו".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 26/09/2011 23:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שורפים מוצרים מהתנחלויות. ארכיון
צילום: AFP
אבו-מאזן עם מדבקת חרם. ארכיון
צילום: AP
מומלצים