שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

דרעי בג'סי כהן: טרכטנברג לא נגע בדיור הציבורי

יו"ר ש"ס בעבר, שצפוי לשוב לפוליטיקה, ביקר במאהל בחולון והצטרף לביקורת על מסקנות הוועדה. הוא גם יצא נגד הפינוי: "לא יקרה כלום אם יישבו במאהלים עוד חודש-חודשיים"

פחות יממה לאחר פרסום מסקנות ועדת טרכטנברג שלא מצאו חן, בלשון המעטה, בקרב דיירי האוהלים ברחבי הארץ, הגיע הבוקר (יום ג') אריה דרעי לביקור הזדהות במאהל בשכונת ילדותו - ג'סי כהן בחולון. דרעי, שהתקבל בחום רב על-ידי התושבים, מתח גם הוא ביקורת על מסקנות טרכטנברג: "ההמלצות האלה לא נגעו בנושא הדיור הציבורי וזה לא בסדר". בנוסף, הוא יצא נגד פינוי האוהלים ברחבי הארץ: "לא יקרה כלום אם אנשים יישבו במאהלים עוד חודש-חודשיים".

 

מחאת האוהלים - כותרות אחרונות ב-ynet 

 

לדברי דרעי, "אני גדלתי בבת-ים ואת ילדותי העברתי במעברות בחולון, כאן בג'סי כהן, איפה שאנחנו יושבים. אני יודע מה המצוקה הזו. ישנם דברים שצריך לעשות לא רק בנושא הדיור הציבורי, אלא גם בנושא יוקר המחייה. צריך להוריד את המע"מ על מוצרי מזון היסוד הבסיסיים".

 

דרעי במאהל. "אני יודע מה המצוקה הזו"  (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
דרעי במאהל. "אני יודע מה המצוקה הזו" (צילום: עופר עמרם)

 

דרעי, שצפוי לחזור לחיים הפוליטיים בבחירות הבאות, הבטיח שיעשה ככל יכולתו על מנת למצוא פיתרון למצוקת הדיור. "אומנם אני לא בתפקיד פוליטי, אבל אעשה הכל כדי שהנושא הזה יגיע לפיתרון", אמר, "צריך לב כדי לפתור את הנושא הזה וזה לא בעיה לפתור אותו. אני מקווה שראשי הערים לא יפנו אתכם ואת שאר יושבי האוהלים ברחבי הארץ, אלא יתנו לכם עוד כמה חודשים עד שימצא פיתרון לנושא. לא יקרה כלום אם אנשים ישבו במאהלים עוד חודש חודשיים".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

במהלך הביקור, שארך קצת יותר משעה, שמע דרעי מהדיירים על מצוקותיהם. "אני קורא לחבריי בש"ס, שר השיכון אריאל אטיאס ואלי ישי שייקחו את ההזדמנות הזו ויעזרו לפתרון בעיית הדיור הציבורי", אמר, "אסור לתת לדבר הזה להיעלם, חייבים לבנות אלפי יחידות דיור שיהיו מיועדות לדיור

ציבורי".

 

הוא הוסיף: "עד עכשיו לא הצטרפתי למחאה כי ראיתי שהיא מסתדרת יפה מאוד ושהיא חזקה מספיק מבלי שאצטרף. לא רציתי שזה ייראה כפעולה פוליטית שאני עושה. עכשיו, חודשים אחרי שהמאה התחילה, החלטתי לתמוך ולדבר בנושא כשאחת הסיבות לכך היא כשראיתי שראשי הערים פינו את האוהלים בטענה שיש סמים ועכברושים. חודשיים לא היו סמים ועכברושים? פתאום כן יש? זה קומם אותי".

 

דרעי הדגיש: "אסור להמשיך שתהיה ישראל הראשונה וישראל השנייה, צריך שתהיה ישראל חדשה בלי הפערים האלה. כל השנים הייתה השקעה בביטחון ולכן נותר פער בין השקעה בביטחון להשקעה באנשים מעוטי יכולת ובחברה ולכן נוצר הפער הזה של אנשים מחוסרי דיור ובכלל של בעיות כלכליות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרעי. "לא יקרה כלום"
צילום: עופר עמרם
מומלצים